Προς το περιεχόμενο

Μαυρη οθονη στο tablet


yavtokas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω το εξης προβλημα με ενα android ταμπλετ της κορης μου (κινεζικο μαρκα ifive):

 

Η κορη μου λοιπον παιζει με μια εφαρμογη που λεγεται musically, μια εφαρμογη με την οποια τραγουδας σε ενα playback και τραβας βιντεο και το ανεβαζεις κλπ κλπ

Το προβλημα ειναι οτι ενω στο κινητο η εφαρμογη παιζει μια χαρα, οταν παει να παιξει στο ταμπλετ και ενω η εφαρμογη ανοιγει, ακουγεται μονο ο ηχος και δεν δειχνει βιντεο παρα μια μαυρη οθονη!!!

Στην αρχη και ενω νομιζα πως ειναι ιος, εκανα φορματ στο ταμπλετ, αλλα τιποτα...

Μετα πληρωσα ενα γνωστο και μου περασε απο την αρχη το καινουργιο firmware γιατι νομιζα πως ο ιος δεν ειχε βγει με το απλο φορματ, δυστυχως ομως το προβλημα εξακολουθει...

Μετα αλλαξα την αναλυση της οθονης μηπως ειναι αυτο αλλα τιποτα...

Ψαχνοντας λιγο στο google βρηκα ενα φορουμ το οποιο ελεγε τα εξης:

 

Changed the xml config in Appdata/local/Payday2 and changed the windowed="false" setting to true and it worked.

 

Η ερωτηση που εχω ειναι λοιπον:

Πως μπορω να βρω και να αλλαξω αυτη τη διαδρομη, αφου στο file manager δεν τον βρισκω αυτο το φακελο; 

Υπαρχει, αλλα εγω δεν μπορω να τον βρω;

Μια βοηθεια παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει και ναι , εσυ δεν μπορεις να τον βρεις. Χρειαζεσαι root για να τον βρεις. Τωρα εσυ θα ρωτησεις τι ειναι το root και πως γινεται. Και μετα εγω θα σου απαντησω οτι πρεπει να δωσεις το ακριβες μοντελο και οχι απλα "ενα ifive". Και ομολογω οτι πρωτη φορα τα ακουω και δεν γνωριζω κατα ποσο υποστηριζονται απο εφαρμογες root. Επισης,αν εχει σαπια καμερα,αναλυση οθονης ή επεξεργαστη,χλωμο το κοβω και αυτο που θες να κανεις,αν οντως δουλευει. Οφφτοπικ,χωρις να θελω να σου υποδειξω τον ρολο σου σαν γονεας,γιατι της επιτρεπεις να ανεβαζει βιντεος της;. Καλοπροαιρετα παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tinydeal.com/fnf-ifive2-97-dual-core-ips-screen-android-40-16gb-tablet-p-66607.html

 

Αυτο ειναι το ταμπλετ.

 

Οσο για τα βιντεο που ανεβαζει, εχω τις αντιρρησεις μου αλλα πριν τα ανεβασει μου τα δειχνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2363342

Οπως γραφει και στο λινκ που σου δινω, ο.τι κανεις,το κανεις με ΔΙΚΗ ΣΟΥ ευθυνη. Αν τυχον μπρικαρει μην ζητας ευθυνες. Αν και εφοσον το ρουταρεις, μετα κατεβαζεις εναν καλο file explorer σαν τον es και στις ρυθμισεις θα βαλεις να δειχνει και τα κρυφα αρχεια. Ετσι θα βρεις τον φακελο που θες. Αλλα ξαναλεω... Το ταμπλετακι ειναι σαπιο και απο επεξεργαστη και αναλυση...

Κατι ακομα.... Εδω βρηκα να γραφει αυτο DEVELOPER:

musical.ly

VERSION:

4.15.2

REQUIREMENT:

4.3 and up

http://www.apktrunk.com/1150/musical-ly-apk-latest-version/ και το δικο σου στο λινκ γραφει εκδοση ανδροιδ 4.0. Ασυμβατοτητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...