Προς το περιεχόμενο

Πως μπορούμε να κάνουμε αλλαγές στο περιέχομενο ενός pdf ?


stefant24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα !!!!!

 

Έχω ένα πρόβλημα και θέλω να το λύσω όσο σύντομα γίνεται και εύκολα μέχρι σήμερα. Θέλω να μου πείτε πως μπορώ να αλλάξω το περιεχόμενο ενός pdf . Για την ακρίβεια θέλω να αλλάξω κάποια στοιχεία σε μια δήλωση που είναι σε pdf αρχείο . Θα με σώσετε αν μου πείτε πως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ soda pdf.

Καλησπέρα και σένα  :-D  !!!!!

 

Για την ακρίβεια έχω 2 αιτήσεις-δηλώσεις οι οποίες έχουν εκτυπωθεί και θα πρέπει να κάνω εκεί αλλαγές . Μήπως ξέρεις τι μπορώ να κάνω?? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα !!!!!

 

Έχω ένα πρόβλημα και θέλω να το λύσω όσο σύντομα γίνεται και εύκολα μέχρι σήμερα. Θέλω να μου πείτε πως μπορώ να αλλάξω το περιεχόμενο ενός pdf . Για την ακρίβεια θέλω να αλλάξω κάποια στοιχεία σε μια δήλωση που είναι σε pdf αρχείο . Θα με σώσετε αν μου πείτε πως!!!

 

Καλησπέρα και σένα  :-D  !!!!!

 

Για την ακρίβεια έχω 2 αιτήσεις-δηλώσεις οι οποίες έχουν εκτυπωθεί και θα πρέπει να κάνω εκεί αλλαγές . Μήπως ξέρεις τι μπορώ να κάνω?? :unsure:

Σε πρώτη φάση πρέπει να ξεκαθαρίσεις τί θέλεις να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρώτη φάση πρέπει να ξεκαθαρίσεις τί θέλεις να κάνεις.

Ναι . Αυτή την στιγμή έχω μια δήλωση φωτοτυπημένη με κάποια στοιχεία και θέλω να τα αλλάξω ( έχει γίνει λάθος διατύπωση των στοιχείων) , για να είναι σωστά και δεν ξέρω πως μπορώ να το κάνω χωρίς αλλαγές στην γραμματοσειρά, αφού η φωτοτυπία αυτή είναι σε αρχείο pdf .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να γίνει εξαγωγή του φωτοτυπημένου εγγράφου από το pdf σε μορφή εικόνας, π.χ. σε αρχείο tif (αυτό γίνεται με το Adobe Acrobat αλλά και με το δωρεάν PDF-XChange Viewer), επεξεργασία του tif με πρόγραμμα σαν το Photoshop (εδώ είναι η πιο μεγάλη δυσκολία) και εκ νέου δημιουργία του pdf από το επεξεργασμένο tif.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να γίνει εξαγωγή του φωτοτυπημένου εγγράφου από το pdf σε μορφή εικόνας, π.χ. σε αρχείο tif (αυτό γίνεται με το Adobe Acrobat αλλά και με το δωρεάν PDF-XChange Viewer), επεξεργασία του tif με πρόγραμμα σαν το Photoshop (εδώ είναι η πιο μεγάλη δυσκολία) και εκ νέου δημιουργία του pdf από το επεξεργασμένο tif.

Ωχ , κατάλαβα !!! Δεν έχω και κάρτα γραφικών εξωτερική , οπότε δυσκολεύει περισσότερη η δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία δεν έχεις λογαριασμό google;;;

Τότε γιατί δεν κάνεις εισαγωγή του pdf σαν έγγραφο μετά επεξεργασία και εξαγωγή σε όποια μορφή θέλεις και σε pdf!!!

Είναι η απλούστερη διαδικασία για να διαφοροποιήσεις το περιεχόμενό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...