Προς το περιεχόμενο

G410 Atlas Spectrum RGB Tenkeyless Mechanical Gaming Keyboard @ ≈ 70,5 € @ logitech.com τελική....


F117

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το real offer για μένα είναι απο Ελλάδα με τιμολόγιο...

 

απο 99,00 βγάζεις ΦΠΑ κ έξοδο.

 

 

Και για μένα, να μπω στο τοπικό μαγαζάκι να αρπάξω ένα και να αρχίσω να τρέχω...

 

Συγνώμη αλλά δεν κρατήθηκα...

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα επιτυχώς. Επιτέλους, γιατί είχα ξεμείνει με το αθάνατο G11 τόσα χρόνια, αλλά τα είχε φάει τα ψωμιά του.

 

Thanx στον TS, περίμενα καιρό μηχανικό σε προσφορά, πόσο μάλλον gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα corsair γιατι δεν πέφτει ποτέ η τιμή;;;

Υποθέτω για 2 λόγους. Πρώτον διότι έχουν αποκλειστικότητα στα Cherry RGB switches (edit: Άκυρο, έληξε η αποκλειστικότητα), που μάλλον συνεπάγεται υψηλές τιμές και δεύτερον διότι γενικά τα Cherry είναι πιο ακριβά από τα υπόλοιπα. 

 

Στην προκειμένη προσφορά τα switches είναι της logitech, πιθανολογώ πως είναι πολύ πιο ευέλικτη στο να κατεβάσει τις τιμές. 

 

Υ.Γ. Αν κάποιος θέλει να μπει στον κόσμο των μηχανικών πληκτρολογίων (ή πληκτρόλογιων... ) αλλά η τσέπη δεν αντέχει τα Cherry, ας κοιτάξει από Κίνα μεριά. Έχω ένα τέτοιο κι είμαι ευχαριστημένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι layout έχει το συγκεκριμένο?? ΟΛΑ όσα έχω δει από logitech σε μαγαζιά στην αθήνα είναι με μικρό αριστερό Shift...
Το G610 μου άρεσε πάρα πολύ και δυστυχώς δε μπορώ να το βρώ πουθενά κανονικό!
Πως είναι δυνατόν να βγάζουν gaming keyboard με μικρό shift!! Είναι σα να κάθισαν σε ένα τραπέζι πριν τα βγάλουν στην αγορά και να έιπε το upper management "Πως μπορούμε να μειώσουμε τις πωλήσεις των μηχανικών gaming keyboards μας??" και να πετάχτηκε ένα αλάνι και να είπε: "Να βάλουμε μικρό αριστερό Shift!!" και μετά χειροκροτήματα, αύξηση κλπ!
Τοτοί πραγματικά, clowns...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι layout έχει το συγκεκριμένο?? ΟΛΑ όσα έχω δει από logitech σε μαγαζιά στην αθήνα είναι με μικρό αριστερό Shift...

Το G610 μου άρεσε πάρα πολύ και δυστυχώς δε μπορώ να το βρώ πουθενά κανονικό!

Πως είναι δυνατόν να βγάζουν gaming keyboard με μικρό shift!! Είναι σα να κάθισαν σε ένα τραπέζι πριν τα βγάλουν στην αγορά και να έιπε το upper management "Πως μπορούμε να μειώσουμε τις πωλήσεις των μηχανικών gaming keyboards μας??" και να πετάχτηκε ένα αλάνι και να είπε: "Να βάλουμε μικρό αριστερό Shift!!" και μετά χειροκροτήματα, αύξηση κλπ!

Τοτοί πραγματικά, clowns...

Ε ναι γιατι ως γνωστον το μικρο αριστερο Shift ειναι που ενδιαφερει τον περισσοτερο κοσμο που κοιταζει σε μηχανικα πληκτρολογια και ειδικα για gaming....Ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι από τα πιο used πλήκτρα το αριστερό shift για μένα και δεν έχω όρεξη να αλλάξω το muscle memory 25 χρόνων gaming...

Έχει και το g610 σε καλή τιμή και έχει και US international!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι από τα πιο used πλήκτρα το αριστερό shift για μένα

Ναι αλλο το τι βολευει τον καθενα προσωπικα και αλλο να το γενικευουμε οπως στο παραπανω παραδειγμα. Και εγω εχω το g710 με μικρο αριστερο shift που το δουλευω εδω και 2χρονια και θεμα δεν εχω με το μεγεθος του.

 

Γιαυτο το λογο αλλωστε και υπαρχει αυτη η επιλογη

Το "μικρό αριστερό shift" είναι το UK layout. Έτσι είναι, δεν είναι πατέντα της Logitech.

Το μεγάλο αριστερό shift είναι στο US English / International.

αναλογα τι βολευει τον καθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό ψάξιμο διαπίστωσα ότι και το US international layout που έχουν διαθέσιμο είναι με μικρό αριστερό shift. Στο support forum διάβασα ότι γενικά η Logitech δεν στέλνει gaming keyboards στην ευρώπη με κανονικό shift... Πολύ έξυπνο! Γλιτώνουν πάρα πολά 100ρικα δε θα χαν που να τα βάλουν τα παιδιά! lol!

Προσοχή λοιπόν με τις αγορές σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό ψάξιμο διαπίστωσα ότι και το US international layout που έχουν διαθέσιμο είναι με μικρό αριστερό shift. Στο support forum διάβασα ότι γενικά η Logitech δεν στέλνει gaming keyboards στην ευρώπη με κανονικό shift... Πολύ έξυπνο! Γλιτώνουν πάρα πολά 100ρικα δε θα χαν που να τα βάλουν τα παιδιά! lol!

Προσοχή λοιπόν με τις αγορές σας

Δεν έψαξες αρκετά μάλλον.

Το G213 που πήρα πριν από 10 ημέρες είναι US international και έχει κανονικό μεγάλο shift.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ ΟΚ. Από αυτά που διάβασα στο support forum του g610 κατέληξα σε αυτό το συμπέρασμα. Επίσης το μόνο που βρήκα σχετικό με layouts στο support τους είναι αυτό: https://secure.logitech.com/assets/42402/us-international-keyboard-layout.pdf

Αφορά βέβαια άλλο keyboard αλλά για το g610 δεν έχουν αντίστοιχο διάγραμμα. Θα τους γράψω μια ερώτηση να δω τι θα μου πούνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το g610 έχει επιτηδες non standard layout για να μην μπορεις να αλλαξεις τα keycaps ευκολα.Απο τη στιγμή που σε ενδιαφέρει να πάρεις κατι τετοιο γιατι δεν κοιτάς σε κάτι που όντως αλλαζει και εχει standard layout? 

πχ http://www.skroutz.gr/products/show/25436493 .Αν θες κατι ακομη πιο σοβαρό μετα μπορεις να δεις και για Filco.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το g610 έχει επιτηδες non standard layout για να μην μπορεις να αλλαξεις τα keycaps ευκολα.Απο τη στιγμή που σε ενδιαφέρει να πάρεις κατι τετοιο γιατι δεν κοιτάς σε κάτι που όντως αλλαζει και εχει standard layout? 

πχ http://www.skroutz.gr/products/show/25436493 .Αν θες κατι ακομη πιο σοβαρό μετα μπορεις να δεις και για Filco.

Μαλλον γιατι δεν εχει καγκουρο Rgb φωτισμο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...