Προς το περιεχόμενο

Low-Budget διακοπές στην Ευρώπη;


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω προτινω βερολινο!

Αφου λες 120ευρω αεροπορικα και 40 διαμονη, τι θα ελεγες για 30 αεροπορικα και 60 διαμονη(μπορεις και φθηνοτερα αλλα εγω λεω σε καλο ξενοδοχειο)?

Και δεν θα βαρεθεις και εχει πολλα να κανεις και τιμες οχι αυτο που λεμε λοου μπατζετ αλλα σιγουρα ελλαδας και ισως πιο φθηνα. Το να πινω σε κεντρικοτατο καφεμπαρ κονιακ γαλλικο με 4 ευρω τα 40 μλ ειναι τρομερα χαμηλη τιμη. Δηλαδη το διπλο 8 οταν στην ελλαδα εχει 10 σιγουρα.

Φαγητο σε τοπ μπεργκεραδικο-εστιατορια,αυτα που ειναι της μοδας τωρα, τιμες ελλαδας φιξ μενου 9 ευρω πχ

Φαγητο σε κεμπαμπτζιδικο τουρκικο παλι κομπλε

Σουπερ φαγητο σε μπουφε στο kadewe 15ευρω αλλα τρως ποιοτητα. Με 7 ευρω την μερα εχεις τρενα για ολο το βερολινο

Για μενα ειναι τοπ προορισμος για χαμηλα βαλαντια. Οκ δεν ειναι και σλοβακια, αλλα ειναι μακραν η πιο προσιτη πρωτευουσα top χωρας στην ευρωπη. Απο την αλλη το μοναχο εχει ακριβες τιμες σε ολα τα παραπανω

Η διαμονη παντως βαση booking που ειδα δεν ειναι τοσο φτηνη.Μιλαμε για κονστσ στο κεντρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαμονη παντως βαση booking που ειδα δεν ειναι τοσο φτηνη.Μιλαμε για κονστσ στο κεντρο

τι εννοείς "στο κέντρο"

υπάρχει διαμονή σε γνωστό hostel-αλυσίδα με 9ευρώ τη βραδιά, σε απόσταση 15' με τα πόδια από alexanderplatz

 

νομίζω η πόλη είναι λουκούμι για budget τουρισμό

(το οποίο είναι και λίγο πρόβλημα για όσους μένουν εκεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μάλτα έχει τίποτα να δεις?

Ναι, παρα πολλα πραγματα. Fort rinella το καλυτερο που ειδα

Γενικα ειναι παρα πολυ ομορφα, εχει και μουσεια, φτηνα ολα, το μονο πραγμα που δεν εχει ειναι παραλιες! Ειναι απλα ενας βραχος με νερο :D

Εχει το μουσειο βασανιστηριων, γνωστο και απο τα εγκληματα, εχει μια πολυ γραφικη πολη, την Mdina,και γενικα πολυ καλη νυχτερινη ζωη.

 

Επισης εκει εχει το Azure window, οπου παντρευτηκε η Danarys τον Khal drogo στο πρωτο επεισοδιο GOT

 

 

ps. εχει 10 μηνες καλοκαιρι εκει, ειναι αντιστοιχο με την νοτια κρητη :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, παρα πολλα πραγματα. Fort rinella το καλυτερο που ειδα

Γενικα ειναι παρα πολυ ομορφα, εχει και μουσεια, φτηνα ολα, το μονο πραγμα που δεν εχει ειναι παραλιες! Ειναι απλα ενας βραχος με νερο :D

Εχει το μουσειο βασανιστηριων, γνωστο και απο τα εγκληματα, εχει μια πολυ γραφικη πολη, την Mdina,και γενικα πολυ καλη νυχτερινη ζωη.

 

Επισης εκει εχει το Azure window, οπου παντρευτηκε η Danarys τον Khal drogo στο πρωτο επεισοδιο GOT

 

 

ps. εχει 10 μηνες καλοκαιρι εκει, ειναι αντιστοιχο με την νοτια κρητη :D

Είμαι απο Κρήτη χαχαχ 

 

Επισης εκει εχει το Azure window, οπου παντρευτηκε η Danarys τον Khal drogo στο πρωτο επεισοδιο GOT

 
Ένας πολύ καλος λόγος για να πάω

για τρείς μερούλες δηλαδή έ οχι παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουγγαρια ή Τσεχια. Πολυ καλες επιλογες

Κωνσταντινουπολη αν δεν φοβασαι, ειναι πολυ ωραια, κ οικονομικα.

Μαλτα δεν εχω παει, βγαζουν εξευτελιστικα αεροπορικα εισητηρια κατα καιρους.

 

Δεν ειναι και ακριβη ιδιαιτερα και η Βαρκελωνη. Λιγο πιο ακριβη, τα δωματια μονο η ζωη λιγο πανω. Αν πας θα ξετρελαθεις.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...