Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε το Android 7.0 “Galaxy Beta Program”


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει value for money οταν ολοι εχουμε διαφορετικές αναγκες/γουστα/οικονομικά; Γιατι ΟΚ η xiaomi σου δινει τουμπανο κινητό με 500 ευρω. Και; Εγω θέλω την καλύτερη οθονη της αγοράς, την καλύτερη καμερα της αγοράς και την ταχυτερη μνημη της αγοράς. Αυτά τα δινει μονο η Samsung. Αν μου τα δωσει αλλος με λιγοτερα λεφτα ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα παρω το αλλο. Επειδη ομως κάποιοι είτε δεν θέλετε (δικαίωμά σας) είτε δεν μπορείτε να δώσετε τόσο μεγάλα ποσά δεν σημαίνει κάτι για τις συσκευές. Κάποιοι μπορούν.

 

ΥΓ. Δεν κάθομαι καν να ασχοληθώ με κάποιους που δίνουν 950 Ευρω για το iPhone 7 Plus στα 32GB και μετά κράζουν την Samsung.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει value for money οταν ολοι εχουμε διαφορετικές αναγκες/γουστα/οικονομικά; Γιατι ΟΚ η xiaomi σου δινει τουμπανο κινητό με 500 ευρω. Και; Εγω θέλω την καλύτερη οθονη της αγοράς, την καλύτερη καμερα της αγοράς και την ταχυτερη μνημη της αγοράς. Αυτά τα δινει μονο η Samsung. Αν μου τα δωσει αλλος με λιγοτερα λεφτα ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα παρω το αλλο. Επειδη ομως κάποιοι είτε δεν θέλετε (δικαίωμά σας) είτε δεν μπορείτε να δώσετε τόσο μεγάλα ποσά δεν σημαίνει κάτι για τις συσκευές. Κάποιοι μπορούν.

 

ΥΓ. Δεν κάθομαι καν να ασχοληθώ με κάποιους που δίνουν 950 Ευρω για το iPhone 7 Plus στα 32GB και μετά κράζουν την Samsung.

αρα δεν κοιτας το value for money, κοιτας το top της αγορας.

 

 

πχ πως το βλεπω εγω,

value for money ειναι οταν παιρνεις εναν pentium στα 50 ευρω, αντι να παρεις στα 200 εναν i5 με την διπλάσια αποδοση για την τετραπλασια τιμη

φυσικα εσενα μπορει να μην σε καλύπτει ο g4400 οποτε αναγαστικα θα δωσεις 4πλασια τιμη για 2πλασια αποδοση για κατι που θα σου κανει την δουλεια που θες.

και ακομα καλύτερο value εχει ενας celeron των 30 ευρω σε σχεση με εναν i5, 6πλασια τιμη για 2πλασια_και_μισο παραπάνω απόδοση

 

ή δες τους ssd που ειναι πιο ευκολο να δεις το value for money, σε φαση ποσα ευρω για το καθε gb, αυτο με τα λιγοτερα ευρω για το καθε gb καιρδιζει στο value αλλα μπορει να μην σου φτανουν τα 250gb πχ εσενα

 

value for money:

 A utility derived from every purchase or every sum of money spent. Value for money is based not only on the minimum purchase price (economy) but also on the maximum efficiency and effectiveness of the purchase. 

 

 

 

 

ισως το value for money να ειναι διαφορετικο για τον καθε εναν, για μενα αυτο ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι οσοι ειναι fan boys γνωστης αμερικανικης φριμας ... αλλα και αυτοι που δεν εχουν ιδεα απο τεχνολογια ... να διαβαζουν τουλαχιστον τον τιτλο του αρθρου πριν σχολιασουν... μιλαμε λοιπον για beta test εκδοση... το οποιο δε σημαινει σε καμια περιπτωση οτι δε θα την παρουν προηγουμενα κινητα της εταιρείας... κατα τα αλλα κατι πονηρα οτι τα android κινητα ειναι 40 χρονια πισω... θα πρεπει να στηριζονται και σε τιποτα στοιχεια αν ειναι 

Θίχτηκες με το comment μου ;; Θες κάτι πιο συγκεκριμένο στοιχείο  ότι 1 από τα 2 Sapia-sung ανατινάζονται και έγινε παγκόσμιος ντόρος που παραπάνω ειδήσεις βλέπουμε για το Note7 παρά για τον Trump ;;;;  ή  ότι το Android από τότε που βγήκε σαν λογισμικό έχει άπειρα Bugs ;;;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry φιλε αλλα συγκεκριμενο δεν ειναι οτι το 1 απο τα 2 ανατιναζονται! ετυχε μια αναποδια στην συγκεκριμενη εταιρεια οπως θα μπορουσε σε οποιαδηποτε αλλη! Αυτο που λες τωρα για τον trump και το note δεν ισχυει μη γινομαστε υπερβολικοι. Επισης γενικα απο την εμπειρια μου απο το android 4 και πανω δεν εχω δει bugs στην καθημερινη χρηση των κινητων που ειχα. Δεν αντιλεγω οτι μπορει να χει καποια bugs κανενας δεν ειναι τελειος αλλα δεν τα εχω δει. τωρα το οτι η samsung ειναι πισω 40 χρονια στα 'αλλα' ποια ειναι τα αλλα? γτ εγω βλεπω να ειναι στα ιδια χαρακτηριστικα με το iphone 7. δηλαδη ποιο ειναι τελικα το καλο για σενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο χτες που εβαλα την beta αναμεικτα τα συναισθηματα.

Εχει καποια bugs που σιγουρα θα βελτιωθουν κι επισης δεν συνδεεται το bluetooth με κανενα gadget.

Γρηγορη οπως η 6 και διαφορα για την ωρα στην μπαταρια δεν ειδα κι ας την εχω σε Full HD την αναλυση οθονης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry φιλε αλλα συγκεκριμενο δεν ειναι οτι το 1 απο τα 2 ανατιναζονται! ετυχε μια αναποδια στην συγκεκριμενη εταιρεια οπως θα μπορουσε σε οποιαδηποτε αλλη! Αυτο που λες τωρα για τον trump και το note δεν ισχυει μη γινομαστε υπερβολικοι. Επισης γενικα απο την εμπειρια μου απο το android 4 και πανω δεν εχω δει bugs στην καθημερινη χρηση των κινητων που ειχα. Δεν αντιλεγω οτι μπορει να χει καποια bugs κανενας δεν ειναι τελειος αλλα δεν τα εχω δει. τωρα το οτι η samsung ειναι πισω 40 χρονια στα 'αλλα' ποια ειναι τα αλλα? γτ εγω βλεπω να ειναι στα ιδια χαρακτηριστικα με το iphone 7. δηλαδη ποιο ειναι τελικα το καλο για σενα?

Το καλό ή μάλλον το ιδανικό θα είναι iOS σε galaxy s7 ... αλλά δεν πρόκειται ποτέ να γίνει....

Ποια είναι τα άλλα ;; ποιότητα συσκευής , Design , αξεσουάρ , επεξεργαστής , μεταπολιτική αξία , iCloud , προσωπικό Service iPhone , και απλά ... iOS ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θίχτηκες με το comment μου ;; Θες κάτι πιο συγκεκριμένο στοιχείο  ότι 1 από τα 2 Sapia-sung ανατινάζονται και έγινε παγκόσμιος ντόρος που παραπάνω ειδήσεις βλέπουμε για το Note7 παρά για τον Trump ;;;;  ή  ότι το Android από τότε που βγήκε σαν λογισμικό έχει άπειρα Bugs ;;;  δεν κατα

δεν κατάλαβα το ζόρι σου ... εχεις καμια αντιπροσωπία και σου χαλαμε το εμπορευμα;;;; ή εχεις \ ιδεα απο λογισμικο και ανελυσες τον κωδικα και τον βρήκες προβληματικο;;; αν σου αρεσει ενα τηλεφωνο μαγκια σου ... αλλα με αρλουμπες που διαβαζεις απο εδω και απο εκει να χτυπιεσαι οτι εσυ εχει επιλεξει το καλυτερο τι νοημα εχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θίχτηκες με το comment μου ;; Θες κάτι πιο συγκεκριμένο στοιχείο  ότι 1 από τα 2 Sapia-sung ανατινάζονται και έγινε παγκόσμιος ντόρος που παραπάνω ειδήσεις βλέπουμε για το Note7 παρά για τον Trump ;;;;  ή  ότι το Android από τότε που βγήκε σαν λογισμικό έχει άπειρα Bugs ;;;  

Ενω κατι touch disease (40%) week battery (όλα τα s6) πληρωνεις δικο τους κονεκτορα χρυσο και όχι το διεθνες προτυπο (γιατι μπορει) και όλα αυτά με 1 χρονο εγγυηση (ενώ πχ το συμβολαιο σου είναι 2 ετια) σε κανουν εξυπνο ? ΟΟΟΟΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβα το ζόρι σου ... εχεις καμια αντιπροσωπία και σου χαλαμε το εμπορευμα;;;; ή εχεις \ ιδεα απο λογισμικο και ανελυσες τον κωδικα και τον βρήκες προβληματικο;;; αν σου αρεσει ενα τηλεφωνο μαγκια σου ... αλλα με αρλουμπες που διαβαζεις απο εδω και απο εκει να χτυπιεσαι οτι εσυ εχει επιλεξει το καλυτερο τι νοημα εχει;

Δεν έχω κάποιο ζόρι απλά απαντώ για τα *πονηρά* που λες. Δεν έχω επιλέξει το καλύτερο γιατί απλά δεν υπάρχει , τώρα για τις αρλούμπες που λες,  ξέρεις πολύ καλά ότι  δεν έχασε  τόσα λεφτά τζάμπα  η Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποιο ζόρι απλά απαντώ για τα *πονηρά* που λες. Δεν έχω επιλέξει το καλύτερο γιατί απλά δεν υπάρχει , τώρα για τις αρλούμπες που λες,  ξέρεις πολύ καλά ότι  δεν έχασε  τόσα λεφτά τζάμπα  η Samsung.

μα καλά έκανε και τα έχασε γιατι παρεδωσε προϊον κακής ποιότητας... τώρα αυτο δε σημαινει οτι ολα τα κινητα ειναι χάλια... όπως και τα περι bugs και τα λοιπα ενδιαφερουν μονο το 1% των χρηστών και σίγουρα δεν αποτελει λογο για κανενα που εχει επιλέξει μια συσκευη από μια αλλη. σε ενα συμφωνω απόλυτα μαζι σου... δεν υπάρχει καλυτερο κινητο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποιο ζόρι απλά απαντώ για τα *πονηρά* που λες. Δεν έχω επιλέξει το καλύτερο γιατί απλά δεν υπάρχει , τώρα για τις αρλούμπες που λες, ξέρεις πολύ καλά ότι δεν έχασε τόσα λεφτά τζάμπα η Samsung.

Για το καλό της ανθρωπότητας απομακρυνσου από ηλεκτρονικές συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε πρόλαβες να συμπεράνεις το άσχετος ;;;

Άλλα βέβαια .... χωρίς σωστά επιχειρήματα και κάνοντας ανύπαρκτο διάλογο το μόνο εύκολο είναι να λες τον άλλον άσχετο... ξανά δες λίγο ποιος γελοιοποιείται.. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό ή μάλλον το ιδανικό θα είναι iOS σε galaxy s7 ... αλλά δεν πρόκειται ποτέ να γίνει....

 

Τι καλύτερο θα προσέφερε στο iOS 10 σαν "σασί" (να μου επιτραπεί ο όρος) το Galaxy S7 σε σχέση με το iPhone 7; 

 

Αυτή η "μεικτή" συσκευή που οραματίζεσαι, για μένα θα προσέφερε πολύ χειρότερη εμπειρία είτε από το iPhone 7 (με iOS 10) ή το Galaxy S7 (με Android 6).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καλύτερο θα προσέφερε στο iOS 10 σαν "σασί" (να μου επιτραπεί ο όρος) το Galaxy S7 σε σχέση με το iPhone 7; 

 

Αυτή η "μεικτή" συσκευή που οραματίζεσαι, για μένα θα προσέφερε πολύ χειρότερη εμπειρία είτε από το iPhone 7 (με iOS 10) ή το Galaxy S7 (με Android 6).

Mόνο σασί έχει το S7 ;;;;  τα 3000mah μπαταρία , τους 8 πυρήνες CPU, τα 4gb ram ;;; αυτά τα ξέχασες ...

Μου φαίνεται ο καθένας γράφει ότι θέλει ή διαβάζει ότι θέλει εδώ μέσα :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...