Προς το περιεχόμενο

Μπάρες στο μετρό και ηλεκτρονικό εισητήριο


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στους σταθμούς που μπαίνουν και βγαίνουν από την ίδια πόρτα λογικά θα μπει παραπάνω από μια μπάρα. Κάποιες μπάρες θα είναι για είσοδο μόνο και κάποιες για έξοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι ενδιαφέρον να δούμε τι θα κάνουν οι τζαμπατζήδες κι όσοι αρνούνταν μέχρι τώρα να πληρώνουν για εισητήριο, όπως επίσης και για τα άτομα που επαιτούν τι θα κάνουν.

 

Και ναι επιτελους θα πρεπει να μαθουν οτι αν δεν με αφησουν να βγω πρωτα δεν θα εχει χωρο να μπουν και οταν αν βγω πρωτα θα ειναι πολυ πιο ευκολο για αυτους να μπουν στη συνεχεια

δηλαδή αυτό που όταν ανοίγουν οι πόρτες του συρμού και μπουκάρουν μέσα αμέσω ορισμένοι, είναι εξαιρετικά ηλίθιο. Λες και δεν ξέρουν ότι πρέπει να περιμένεις να βγουν οι μέσα πρώτα και μετά να μπεις εσύ... Δεν μπορώ να φανταστώ να γίνεται το ίδιο και στις μπάρες...

 
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα είναι ενδιαφέρον να δούμε τι θα κάνουν οι τζαμπατζήδες κι όσοι αρνούνταν μέχρι τώρα να πληρώνουν για εισητήριο, όπως επίσης και για τα άτομα που επαιτούν τι θα κάνουν.

 

δηλαδή αυτό που όταν ανοίγουν οι πόρτες του συρμού και μπουκάρουν μέσα αμέσω ορισμένοι, είναι εξαιρετικά ηλίθιο. Λες και δεν ξέρουν ότι πρέπει να περιμένεις να βγουν οι μέσα πρώτα και μετά να μπεις εσύ... Δεν μπορώ να φανταστώ να γίνεται το ίδιο και στις μπάρες...

 
 
 

 

Αυτους τους ποδοπαταω και τους παιρνω παραμαζομα.

κυριολεκτικα.

μια μαλιστα της ειχα καρφωσει το τιμονι του ποδηλατου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους ανεργους θα αποσυρθουν οι δωρεαν μετακινησεις; Δεν βρηκα κατι σε αυτο.

 

Οχι, θα τους δίνουν μια κάρτα για δωρεάν μετακινήσεις και θα πρέπει να δείχνεις βεβαίωση ΟΑΕΔ σε έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα είναι ενδιαφέρον να δούμε τι θα κάνουν οι τζαμπατζήδες κι όσοι αρνούνταν μέχρι τώρα να πληρώνουν για εισητήριο, όπως επίσης και για τα άτομα που επαιτούν τι θα κάνουν.

 

Εκεί που δέν το περιμένεις, θα κολλήσει κάποιος πίσω σου σε απόσταση ενός ηλεκτρονίου (σουρπραϊζ μπάτσεκς φάση),προσπαθώντας να περάσει μαζί σου.

Δέν.

Βλέπω.

Την ώρα.

brass_knuckles.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης για την δωρεαν μετακινηση των ανεργων: οσο αυτη δεν ισχυει σε ολη την Ελλαδα ειναι αδικη. Δηλαδη ο ανεργος της Κρητης και της Θεσσαλιας (που δεν εχει δωρεαν μετακινηση) να πληρωνει ΦΠΑ στο ρυζι που αγοραζει απο το σουπερ μαρκετ για να πριμοδοτει τη χασουρα που εχουν οι συγκοινωνιες Αττικης ΚΑΙ απο τη δωρεαν μετακινηση του ανεργου της Αθηνας.

 

Εαν θελουμε να βοηθησουμε τους ανεργους στο θεμα μετακινησης πρεπει να κανουμε το εξης:

Δωρεαν (ή με πολυ γενναια εκπτωση) καρτα μετακινησεων με φορολογικα κριτηρια για ΟΛΟΥΣ τους κατοικους της Ελλαδος.

Απο την στιγμη που θεωρουμε σημαντικη βοηθεια την δωρεαν μετακινηση ως ενισχυση, δεν γινεται να υπαρχει ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ που ζει στο νοικι με παιδια και δουλευει 4ωρο να πληρωνει ολοκληρη τιμη στις μετακινησεις ενω καποιος με οικονομικη ανεση αλλα καρτα ανεργιας (για διαφορους λογους πχ μαυρη εργασια ή τεμπελης εισοδηματιας) να μπαινει τζαμπα.

Θελουμε επιδοματα και ενισχυση; οχι με μπακαλιστικες λυσεις του τυπου {εισαι ανεργος αρα φτωχος, εχεις δουλεια αρα "τα εχεις" )

 

Γενικά συμφωνώ μαζί σου, απλά θα ήθελα να επισημάνω, ότι υπάρχει και μια διαφορά μεταξύ της Αθήνας και των περισσότερων απ' τις υπόλοιπες πόλεις της χώρας: αυτή των αποστάσεων.

 

Δηλαδή πόσο μεγάλο είναι το Ηράκλειο ή τα Τρίκαλα;

 

Προσοχή, δε λέω στις μικρές πόλεις που τις γυρνάς και με τα πόδια σε λίγα λεπτά να πληρώνουν οι άνεργοι, απλά καταθέτω την άποψή μου σχετικά με το γιατί ενδεχομένως δεν ισχύουν τα ίδια μέτρα και σταθμά για όλες τις πόλεις.

 

 

Όσον αφορά στα μέτρα, επιτέλους να δούμε πώς θα εφαρμοστεί το μέτρο με τη χιλιομετρική απόσταση.

Θα είναι σε ευθεία γραμμή στο χάρτη; Θα είναι η απόσταση που διανύει το μεταφορικό μέσο;

Αν είναι το δεύτερο, υπάρχουν λεωφορεία που κάνουν ψιλοκύκλους, οπότε θα είναι κάπως άδικο. Στο ΜΕΤΡΟ βέβαια δεν παίζει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα δωθεί ειδική κάρτα για αλλοδαπούς; μην χαθεί η essence Πακιστανού στα λεωφορεία

5e11cde43ec38b30b947416f8e55715cce4f76fc

 

Oι περισσότεροι τζαμπατζήδες Έλληνες είναι μην αγχώνεσαι στην λαμογιά είμαστε πρώτοι..αλλά που να το ξέρεις εσύ σάμπως είσαι Έλληνας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ότι γίνεται στο 99% των πολιτισμένων πόλεων; :D

 

έχει ρώμη μπάρες και δεν τις είδα;

έχει το Βερολίνο μπάρες;

έχει το μόναχο;

 

ότι νάνε λες. 

 

εγώ δεν γουστάρω μια τις μπάρες, και όχι για το τσάμπα.

έχω ζήσει Λονδίνο και μου κάθεται οποιοδήποτε μέτρο ελέγχου στο λαιμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Oι περισσότεροι τζαμπατζήδες Έλληνες είναι μην αγχώνεσαι στην λαμογιά είμαστε πρώτοι..αλλά που να το ξέρεις εσύ σάμπως είσαι Έλληνας.

 

Σε αυτό παίζει να έχεις δίκιο κατά αρκετά μεγάλο ποσοστό. Έχω δει πολλούς αλλοδαπούς να χτυπάνε εισιτήριο. Βέβαια ποιος ξέρει αν είναι ήδη χτυπημένο ή σβησμένο;

 

Το κορυφαίο βέβαια που έχω δει, είναι που πέτυχα σχεδόν εξαθλιωμένο Έλληνα που καθαρίζει τζάμια στα φανάρια (είναι της περιοχής και τον ξέρω), να χτυπά εισιτήριο στο λεωφορείο που μπήκαμε μαζί.

Και σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρεις τι χτύπησε ή αν όντως το αγόρασε, αλλά μου έκανε τρομερή εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα δωθεί ειδική κάρτα για αλλοδαπούς;

για ποιο λόγο να δωθεί ειδική κάρτα για τους αλλοδαπούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν γουστάρω μια τις μπάρες, και όχι για το τσάμπα.

έχω ζήσει Λονδίνο και μου κάθεται οποιοδήποτε μέτρο ελέγχου στο λαιμό.

 

Με τις μπάρες θα έχω θέμα κι εγώ, όχι τόσο λόγω ελέγχου, όσο γιατί δε θέλω να με καθυστερεί τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις μπάρες θα έχω θέμα κι εγώ, όχι τόσο λόγω ελέγχου, όσο γιατί δε θέλω να με καθυστερεί τίποτα.

 

 

καλά είναι και αυτό. τεσπα εγώ μένω ότι τις βάζουν περισσότερο για έλεγχο και καταμέτρημα με άλλους σκοπούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...