Προς το περιεχόμενο

Μπάρες στο μετρό και ηλεκτρονικό εισητήριο


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Προφανώς και άλλη μπάρα θα ναι για είσοδο άλλη για εξοδο, άλλη για γυναίκα με καροτσάκι/ανάπηρους/εύςωμους.Ευελπιστώ τουλάχιστον.......

 

Στο Παρίσι που εχει το ίδιο σύστημα, σουρπαιζ μπατσεκς έκαναν οι ελεγκτές σε οποίους έμπαιναν παράνομα. Μιλαμε ντου όχι αστεία :lol:. Έγινα μάρτυρας και σε πολυσύχναστο σταθμό και σε απομακρυσμένο.

 

Καιρός ηταν πάντως αν και είμαι σίγουρος ότι τις πρώτες μερες θα γίνει χαμός. Και απο παπουδογιαγιάδες που θα αρνούνται για μια ακόμα χρονια να ζήσουν στο 2016 και κυριως απο συμμορίες τύπου δεν πλερώ, κανενα σπιτι σε χερια τραπεζίτη και λοιποί γραφικοί που νομίζουν ότι ολοι τους χρωστάνε και ότι η ζωή ειναι τσάμπα, μπλουζάκι τσε, μπίχλα και ρεβουλουσιον λολ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κυριως απο συμμορίες τύπου δεν πλερώ, κανενα σπιτι σε χερια τραπεζίτη και λοιποί γραφικοί που νομίζουν ότι ολοι τους χρωστάνε και ότι η ζωή ειναι τσάμπα, μπλουζάκι τσε, μπίχλα και ρεβουλουσιον λολ.

Αρκει βεβαια να ζει κανεις σε ενα κρατος δικαιου με ισες ευκαιριες για ολους,ενω στην εξαθλιωμενη,διεφθαρμενη χωρα που ζουμε που βασιλευει η αναξιοκρατια και ειναι κωλοχανειο, οργανωσεις σαν αυτες που ανεφερες φαινονται πιο σοβαρες απο το κρατος και λογικα εχουν σημαντικο κοινωνικο ερεισμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκει βεβαια να ζει κανεις σε ενα κρατος δικαιου με ισες ευκαιριες για ολους,ενω στην εξαθλιωμενη,διεφθαρμενη χωρα που ζουμε που βασιλευει η αναξιοκρατια και ειναι κωλοχανειο, οργανωσεις σαν αυτες που ανεφερες φαινονται πιο σοβαρες απο το κρατος και λογικα εχουν σημαντικο κοινωνικο ερεισμα.

 

 

Τις ίσες ευκαιρίες πρώτα τις ψηφίζεις και μετά γίνονται.

Τώρα είναι περίπου στο 1% η εξέλιξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ίσες ευκαιρίες πρώτα τις ψηφίζεις και μετά γίνονται.

Τώρα είναι περίπου στο 1% η εξέλιξη.

Για να τις ψηφισεις,πρεπει πρωτα να εκπροσωπουνται απο ενα σοβαρο κομμα,πραγμα που στην Ελλαδα δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη.Η μεγαλυτερη πλειοψηφια στην ιστορια της χωρας ειναι οι δυσαρεστημενοι με ολα τα υπαρχοντα κομματα.Και εχω μιλησει με γνωστους μου απο διαφορετικες κοινωνικες ταξεις και πρωην υποστηρικτες διαφορετικων κομματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ρώμη μπάρες και δεν τις είδα;

έχει το Βερολίνο μπάρες;

έχει το μόναχο;

 

ότι νάνε λες. 

 

εγώ δεν γουστάρω μια τις μπάρες, και όχι για το τσάμπα.

έχω ζήσει Λονδίνο και μου κάθεται οποιοδήποτε μέτρο ελέγχου στο λαιμό.

 

Το τι γουστάρεις εσύ λίγη σημασία έχει.

 

Αν οι μπάρες μειώσουν τους τζαμπατζήδες και αυξήσουν τα έσοδα με αποτέλεσμα μετά από Χ μήνες/χρόνια να μειωθούν οι τιμές στα εισιτήρια και να υπάρχει όφελος για όλη την κοινωνία από αυτό, οχι μπάρες αλλά και μπάτσους μέσα σε όλους τους συρμούς και τα λεωφορεία να μπούνε.

 

Αρκετά ποια με την δήθεν αντιδραστικότητα ορισμένων.

Με τις μπάρες θα έχω θέμα κι εγώ, όχι τόσο λόγω ελέγχου, όσο γιατί δε θέλω να με καθυστερεί τίποτα.

 

Δεν σε καθυστερεί κανείς. Βάζεις την κάρτα ανοίγει η μπάρα περνάς και κλείνει. 15-20 δευτερόλεπτα να κρατήσει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιτε μειωθουν, ειτε αυξηθουν τα εισητηρια, ειναι δεδομενο οτι πρεπει να ληφθει καθε πιθανο μετρο που θα μειωσει τους τσαμπατζηδες.

 

+100 στις μπαρες λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...