Προς το περιεχόμενο

Mετα το nexus 5 τι?


ssns

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας,εχω ενα nexus 5 εδω και 2-3 χρονια το οποιο με εβγαλε ασπροπροσωπο αλλα δυστυχως ηρθε η ωρα να το αλλαξω και να παρει την θεση του αλλο.

 

1) Το ποσό που διαθέτουμε: 280

 

2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): Social Media,steam 

 

3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: Απο 5 ιντσες και πανω

 

4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): -

 

5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; Ναι βγαζω αρκετες φωτογραφιες

 

6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; Οχι

 

7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; -

 

8) Στην SD, θα θέλαμε να υπάρχει δυνατότητα να πηγαίνουν οι εφαρμογές εκεί; Ναι

 

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; android 

 

10) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Οχι ιδιαιτερα

 

11) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Απο Ελλαδα καλυτερα 

 

12) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); -

 

13) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Και για τα δυο

Επεξ/σία από ssns
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σ απασχολεί ή μπαταρία τότε s6 ... μακριά απ τα lg δεν είναι όπως τα παλιά καλά nexus 4-5, g2 κτλ

 

Εχω ακουσει οτι πεφτει πολυ bootloop γενικα στα κινητα αλλα κυριως LG.

Eυτυχως το δικο μου δεν μου παρουσιασε καποιο προβλημα.Απλα σκεφτομαι οτι σε αυτα τα λεφτα θα μπορουσα να παω σε καποιο καινουργια συσκευη ειτε απο 5x ειτε σε Α5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 5x πάντως bootloops δν έχει βγάλει! Άμα ήταν σε διαστάσεις g4 θα είχε ακουστεί! 2-3 κινητά και αυτά σε ξένα φορουμς και όλα έγιναν αντικατάσταση κατευθείαν από την Google! Εγώ πάντως θα το αγοραζα χωρίς 2η σκέψη έχεις 3 χρόνια στοκ ανδροιδ και θα το αλλάξεις για την αηδία της Sammy? Μην το κάνεις το λάθος φίλε! Επίσης η πίσω κάμερα όχι του s6 με το s7 στα ίσα κοντραριζεται οπότε άμα σε νοιάζουν οι φωτό είναι η νο1 επιλογή! Σελφι όχι δν έχει κακή μέτρια του s6 είναι κλτρη!

Γενικά το s6 μην το πάρεις έμεινα φουλ δυσάρεστημενις πάντως! Άμα θες κάτι πιο δυνατό πάνε προς κινα μεριά ή περίμενε λίγο καιρό είπε μέλος εδώ στο φόρουμ το 1+3 θα πέσει στα 350 αξιζει να περιμένεις ένα 2μηνο ακόμα και να το πάρεις(άμα δουλεύει ακόμα το κινητό σου άμα μείνεις χωρίς όχι οκ μην περιμένεις και πάρε καινούριο άμεσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπλήρωσε την φόρμα.

Done

To 5x πάντως bootloops δν έχει βγάλει! Άμα ήταν σε διαστάσεις g4 θα είχε ακουστεί! 2-3 κινητά και αυτά σε ξένα φορουμς και όλα έγιναν αντικατάσταση κατευθείαν από την Google! Εγώ πάντως θα το αγοραζα χωρίς 2η σκέψη έχεις 3 χρόνια στοκ ανδροιδ και θα το αλλάξεις για την αηδία της Sammy? Μην το κάνεις το λάθος φίλε! Επίσης η πίσω κάμερα όχι του s6 με το s7 στα ίσα κοντραριζεται οπότε άμα σε νοιάζουν οι φωτό είναι η νο1 επιλογή! Σελφι όχι δν έχει κακή μέτρια του s6 είναι κλτρη!

Γενικά το s6 μην το πάρεις έμεινα φουλ δυσάρεστημενις πάντως! Άμα θες κάτι πιο δυνατό πάνε προς κινα μεριά ή περίμενε λίγο καιρό είπε μέλος εδώ στο φόρουμ το 1+3 θα πέσει στα 350 αξιζει να περιμένεις ένα 2μηνο ακόμα και να το πάρεις(άμα δουλεύει ακόμα το κινητό σου άμα μείνεις χωρίς όχι οκ μην περιμένεις και πάρε καινούριο άμεσα)

 

To βλεπω λιγο αδυνατο να πεφτει στα 350 τοσο γρηγορα το 1+3!

Το βλεπω να εχει πολυ περαση και να μην την κατεβαζουν.

Σκεφτομαι το nexus 5x για το λογο του Android οπως ειπες και εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να αλλάξεις style πήγαινε σε a5 2016 p9 lite αν σου αρεσε το νεξους που ειχες δεν υπάρχει θέμα συζήτησης, πας σε 5x 32 αν κι εγω θα διαφωνήσω με τον 2.10 γιατι έχουμε ακούσει κανα 2-3 παιδια για bootloop στο 5x. Αλλιώς περιμενε τις χριστουγεννιάτικες προσφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο bootloop άλλο αυτό που εστειλες εσύ!

Και τα note 7 σκάνε όλα τα Sammy άκυρο θα φάνε? Έλα να σοωαρευοτυμε λίγο!

Για 5χ bootloop είδα ένα post android authority(που πουλάν την ζωή τους για κλικς που έλεγε ότι υπάρχουν αναφορές) και από κάτω 3-4 σχόλια που έλεγαν ναι ισχυει και πήρα αμέσως καινούριο κινητο! Μπήκα XDA ,Google forums νεκρά ζήτημα να ήταν 5 άτομα που γκρινιαζαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά το θέμα bootloop κτλ σε nexus συσκευές που ο καθένας flashari ότι θέλει και αρκετές φορές με ελάχιστες η μηδενικες γνώσεις επειδή απλά είδε ένα 2λεπτο βίντεο της κακιάς ώρας στο YouTube και νομίζει ότι έγινε guru το θεωρώ στην καλύτερη αστείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει παιδια μιλαμε για περιπτωσεις.Λογικο στις τοσες συσκευες που βγαζουν μερικες να εχουνε θεμα.

Αν ειναι και μεσα στην εγγυηση ακομα καλυτερα,απλα ειναι μεγαλη η αναμονη μεχρι να γινει αλλαγη κτλ.

Οπως ειπα εχω ενα nexus 5 και δεν μου παρουσιασε κανενα προβλημα ενω ενα αλλο που αγορασα μεταχειρισμενο στον αδερφο μου

του εβγαλε προβλημα και το σουταρα.

Το Α5 επειδη το εχει και η κοπελα μου,μου αρεσει αρκετα σαν σχεδιο και ειναι ομορφο κινητο.

Το 5x δεν το εχω πετυχει πουθενα σε κανενα μαγαζι να το δω ειναι η αληθεια οπως και το p9 lite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνταξει παιδια μιλαμε για περιπτωσεις.Λογικο στις τοσες συσκευες που βγαζουν μερικες να εχουνε θεμα.

Αν ειναι και μεσα στην εγγυηση ακομα καλυτερα,απλα ειναι μεγαλη η αναμονη μεχρι να γινει αλλαγη κτλ.

Οπως ειπα εχω ενα nexus 5 και δεν μου παρουσιασε κανενα προβλημα ενω ενα αλλο που αγορασα μεταχειρισμενο στον αδερφο μου

του εβγαλε προβλημα και το σουταρα.

Το Α5 επειδη το εχει και η κοπελα μου,μου αρεσει αρκετα σαν σχεδιο και ειναι ομορφο κινητο.

Το 5x δεν το εχω πετυχει πουθενα σε κανενα μαγαζι να το δω ειναι η αληθεια οπως και το p9 lite

ίσως έχουν σταματήσει να το εισάγουν τα μεγάλα καταστήματά ... πάντως ούτε η google το πουλάει στο store της όπως και το 6Ρ λόγω έλευσης των pixels

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε λιγο το προβλημα των nexus 5Χ με android 7... 

Link.png Site: nexus5x

εμενα το επαθε πριν 4-5 μερες και το εχω αφησει για σερβις. Ενας θεος ξερει ποτε θα το παρω πισω! Επισης τα 2 gb ram ειναι ποοοοολυ λιγα για κινητο πλεον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...