Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σε πωληση καρτας γραφικων


Inuyasha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Φιλος αποφασισε να πουλησει μια 280x που ειχε , η καρτα δουλευε αψογα χωρις προβληματα βρεθηκε ατομο απο την ιδια πολυ και κανονισαμε συναντηση πηγαμε απο το σπιτι του ενδιαφερομενου και αφου βαλαμε την καρτα μας πανω στο συστημα του απο την αρχη του ειπαμε για το τροφοδοτικο(turbo x 550W)

του και οτι γινει ειναι με δικια του ευθηνη ναι μου λεει μολις ανοιξει περνεις λεφτα κτλ

 

Ανοιγει ο υπολογιστης περναμε driver τρεχει heaven περναει κανονικα χωρις προβλημα με καλες θερμνοκρασιες (67 βαθμους)

 

Μας πληρωνει κανονικα

Αποφασιζει να τρεξει furmark εκει στο 5λεπτο σκαει το τροφοδοτικο του με μια καλη σπιθα κτλ ο υπολογιστης δεν ξανα αναψε ,

 

Ο κυριος μας κατηγορησε οτι φταει η καρτα και εκτος οτι ζηταει τα λεφτα της καρτας πισω θελει να του αγορασουμε και νεο τροφοδοτικο

Τι πιστευετε οτι πρεπει να κανουμε σε αυτη την περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εβαλε βομβα τροφοδοτικο με high power/current καρτα. Δεν του δινεις τιποτα δικο του μηχανημα, δικια του ευθυνη. Η καρτα δεν μπορει να σκασει ενα τροφοδοτικο, ομως ενα κακο τροφοδοτικο μπορει να σκασει απο μια δυνατη καρτα. Του ειπατε για το τροφοδοτικο και αυτος δεν πηρε χαμπαρι.

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις τον προειδοποιήσατε, αυτος σας αγνοησε. Του πληρωσε την επιλεκτικη αγνοια(ηλιθιότητα) το touvlo-X. Μαζευετε τα λεφτα και φευγετε. Αν επιμεινει κλπ, τσιμπατε την καρτα αφου δειτε οτι δουλευει ακομα, του δινετε πισω τα λεφτα και ξεχνατε το σκηνικο

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τον γράψετε εκεί που δε πιάνει μελάνι. Άμα ρίξει και το αμάξι του σε τοίχο ενώ πάει να αγοράσει νέο τροφοδοτικό, θα ζητήσει να του πληρώσετε και τον φαναρτζή να φανταστώ; 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να του πεις ότι σε προειδοποιήσαμε ότι το τροφοδοτικο σου είναι για πεταμα αλλα δεν μας ακουσες τοσο απλα , αυτά τα τροφοδοτικα είναι μονο για pc γραμματειακης υποστήριξης τωρα αν καποιοι θελουν να τα βαζουν σε gaming pcs είναι άλλο θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω του προτεινα να παρουμε την καρτα να την δοκιμασω σε δικο μου συστημα και Αν δουλευει να επιστρεψω λεφτα το οποιο αρνηθηκε (εννοειτε θα ερχοταν μαζι μας)

 

Ακομα και να δουλευει η καρτα λεει οτι θελει να του αλλαξουμε και τροφοδοτικο , εχουμε φυγει απο αυτον (με τα λεφτα εννοειται)  στο τηλεφωνο που πηρε λεει θα παει το υπολογιστη στο πλαισιο και αν εχει καει και κατι ακομα ειναι δικια μας ευθηνη

 

Απο την στιγμη που εγω απο την αρχη του ειπα οτι ουτε εγω ουτε ο φιλος μου (ιδιοκτητης καρτας) περνουμε ευθηνη για δοκιμη με το παραπανω τροφοδοτικο νομιζω ειμαι καλυμενος εχει 1 μερα τωρα μας εχει παρει 30 τηλεφωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω του προτεινα να παρουμε την καρτα να την δοκιμασω σε δικο μου συστημα και Αν δουλευει να επιστρεψω λεφτα το οποιο αρνηθηκε (εννοειτε θα ερχοταν μαζι μας)

τοτε τσιμπατε το παραδακι και την κανετε. Αυτος φταιει. Μετα αν το τραβηξει αλλο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω του προτεινα να παρουμε την καρτα να την δοκιμασω σε δικο μου συστημα και Αν δουλευει να επιστρεψω λεφτα το οποιο αρνηθηκε (εννοειτε θα ερχοταν μαζι μας)

Κακως του το πρότεινες γιατι μπορει να επαθε τιποτα η καρτα και να σου ελεγε αλλα μετα, τον προειδοποίησες την πατησε end of story .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστον, μου έχουν τύχει και σε μένα παπάρες. Στην αρχή στον πρώτο του έκανα την χάρη για επιστροφή και μου γύρισε μια άψογη 4870Χ2 πίσω με γραμμές και artifacts. 

 

Δεν αξίζει, αν έγινε όπως τα λες, άστον να κουρεύεται.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να πάρεις την κάρτα πίσω και να του επιστρέψεις τα χρήματα είναι ρίσκο γιατί μπορεί η κάρτα να έχει πάθει και ζημιά. Οπότε μην ασχολείσαι άλλο. Ας πρόσεχε με την ξεροκεφαλιά του με το turbo-X.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν μπορει να σου κανει τιποτα, ουτε σε δικαστηριο της Χαγης δεν βρισκει ανταποκριση.

 

Αφου εβαλες την καρτα και δουλευε και μετα το τροφοδοτικο του off.....αστον να λεει.

 

Μαλακιες να λεμε...και τα συναφη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...