Προς το περιεχόμενο

Προβλημα σε πωληση καρτας γραφικων


Inuyasha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ξεχνάς ότι ακούσαμε την μια πλευρά

Ρε φίλε ποια πλευρά άκουσες; Αυτή που σου λέει ότι είχε τροφοδοτικό turbo-x και τελεία. Εγώ δε χρειάζεται να ακούσω κάτι άλλο, από τη στιγμή που στρέσαρε με τέτοιο τροφοδοτικό δε θέλω να ακούσω τίποτα άλλο προσωπικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε normal40 αν ειδες στο post μου γραφω ''συμφωνα με τα γραφομενα του πωλητη'' οποτε νομιζω ειμαι ξεκαθαρος

Αν τα πραγματα εγιναν διαφορετικα δεν ειμαι μεντιουμ να το ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες πωλητής άνοιξε θέμα γιατί νιώθει ότι φταίει οκ; αυτή είναι η άποψη μου, συγνώμη κιόλας

Η πλάκα είναι ότι δεν είναι καν ο πωλητής.

 

"Φιλος αποφασισε να πουλησει μια 280x που ειχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μόνο που φταίει, κατά την άποψη μου, είναι ότι δεν προστάτεψε τον εαυτό του, με το να κάτσει εκεί και να κάνουν το τεστ ,γιατί θα μπορούσε να του κάψει την κάρτα και να έμενε με άδεια χέρια . Η έπρεπε να την πάρει και να φύγει ή να πληρωθεί και να φύγει. Άλλωστε η κάρτα έχει εγγύηση, δεν είναι ότι πήγε να ξεφορτωθεί κάτι παλιό. Την γνώμη μας ζήτησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι δεν είναι καν ο πωλητής.

 

"Φιλος αποφασισε να πουλησει μια 280x που ειχε..."

Εντάξει, δεν σε βάζει σε υποψία εσένα ότι κάτι δεν πάει καλά;

 

Για πιο λόγο να ζητήσει την άποψή μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεν σε βάζει σε υποψία εσένα ότι κάτι δεν πάει καλά;

 

Για πιο λόγο να ζητήσει την άποψή μας;

 

Τον πλήρωσα 20 ευρώ για να εφεύρει την ιστορία, να ευλογήσω τα γένια μου και να ξεπατωθώ στα "likes". Ελπίζω φυσικά να μην το πίστεψες (απλά επειδή αυτές τις μέρες μου λένε διάφορα, αυτοσαρκάζομαι...).

 

Δεν βλέπω γιατί να μην ζητήσει την άποψη τρίτων. Ειδικά όταν συμβαίνει κάτι τόσο παράδοξο. Τώρα συνέβει στον ίδιο και δεν θέλει να το ομολογήσει για δικούς του λόγους, ήταν άλλος και δεν θέλει να γράψει ο ίδιος, λίγο προσωπικά με ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δεν σε βάζει σε υποψία εσένα ότι κάτι δεν πάει καλά;

 

Για πιο λόγο να ζητήσει την άποψή μας;

Όχι εμένα δε με βάζει σε σκέψεις. Δεν είμαι λαϊκό δικαστήριο για να εξετάσω τα ενδεχόμενα που ίσως να συμβαίνουν. Ρώτησε κάτι ο άνθρωπος και απαντήσαμε τη γνώμη μας τώρα από εκεί και πέρα νομίζω δεν είναι δουλειά μας στο τι έχει γίνει ακριβώς. Απαντάς ανάλογα με τα δεδομένα που σου δίνει ο TS τώρα για παραπάνω ξέρει αυτός και ο αγοραστής τι έχει συμβει και δε μου πέφτει λόγος για να το κρίνω κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το ίδιο έκανα και εγώ το καλοκαίρι με τον ππρα που μου έτυχε. Ένιωθα ενοχές γιατί δεν μου αρέσει να βλέπω στεναχωρημένους ανθρώπους. Αλλά όλοι εδώ μέσα μου λέγανε "μην είσαι μακάκας" κτλ όταν ρώτησα. 

 

Ίσως το κάνει για αυτό, για εκείνον. Εξάλλου δεν είμαστε και υπεράσπιση σε δικαστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ιδέα και προς τον αίλουρο που δεν γίνεται να παρακολουθεί 100 θέματα ταυτόχρονα και προς την λειτουργία του site γενικότερα είναι ΑΝΑ κατηγορία π.χ. κάρτες γραφικών, επεξεργαστές κλπ. να δημιουργηθούν νέα pinned θέματα ΠΟΥ όμως θα είναι οδηγοί περισσότερο και όχι θέματα που θα γράφει ο καθε ένας ΟΤΙ του κατέβει στο κεφάλι, π.χ. είχα δημιουργήσει θέμα περι bottleneck μιας cpu με συγκεκριμένους κανόνες και άρχισε ο κάθε απίθανος να γράφει την παπαρία του και κατέληξε ενα one vs another με αποτέλεσμα να κλειδωθεί.

Η πρόταση μου είναι ανοιχτή και αν θέλει βοήθεια η διαχείριση εδώ είμαστε, προείνω κάποια pinned θεματάκια ΟΧΙ κάτι πολύπλοκο ΑΛΛΑ τί είναι pci-x, wiring diagram pci-x εδώ, τί παίζει με την τάση, watt, τροφοδοσία κατα την λειτουργία μιας gpu κλπ ΑΠΛΑ εισαγωγικά όχι κάτι πολύπλοκο ΑΠΛΑ να υπάρχει ένας μπούσουλας που να παραπέμπεται κάθε χρήστης που έχει απορία και αν επιμένει να ποστάρει βλακείες γεμίζοντας άλλα θέματα να μπανάρεται, είναι τόσα θέματα που ξεκίνησαν σωστά και αναλώνονται σε cyber fight 10-15 χρηστών το πολύ που θέλουν να υποστηρίξουν την αγαπημένη τους εταιρία ΑΛΛΑ αυτό είναι κουραστικό τουλάχιστον


Υ.Γ. Την άποψη μου για το θέμα την διατύπωσα και σε προηγούμενα ποσταρίσματα μου απλά δεν μπορώ να βλέπω την (παρα) λογική ορισμένων σχετικά με το να αποζημιώνει κάποιος που πωλεί κάτι λειτουργικό σε εναν ο οποίος είτε για λόγους άγνοιας ανοησίας ξερολίασης κάνει μια μαλακία, Κατα την (παρά) λογική αυτή τότε

 

-Για να αγοράσεις απο ενα κατάστημα κάρτα γραφικών θα έπρεπε να έρχεται τεχνικός σπίτι αν δεν ξέρεις τι ακριβώς υπολογιστή έχεις για να εξασφαλίσει την ορθή λειτουργία του προιόντος

-Θα έπρεπε σε αντιπροσωπεία αυτοκινήτων να σου ζητά ο έμπορος δίπλωμα οδήγησης και πιστοποιητικό οτι κάνει το χ αμάξι για εσένα

- Ο πωλητής σε κατάστημα κινητών οτι δεν θα πάς να το φορτίσεις το iphone απ ευθείας με ΑC 220 απο τον τοίχο

-Και στο σπίτι που μένεις ο ηλεκτρολόγος οτι δεν θα βάλεις σύρμα στην πρίζα και αν παρ όλα αυτά βάλεις και ψοφήσεις θα φταίει ο ηλεκτρολόγος που έκανε την εγκατάσταση, κάτι σαν τον Παντελίδη που έφταιγαν οι συνοδηγοί ο δρόμος το αμάξι ο αέρας η κακιά στιγμή και όχι ο οδηγός.

Ορισμένοι δεν νιώθουν πως είναι ενήλικοι και άνω των 18 οφείλουν να έχουν ενα μινιμουμ σοβαρότητας άποψης και φιλομάθειας ΑΝ θέλουν να το παιζουν επιστήμονες τεχνικοι μηχανικοι οδηγοί κλπ......

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα όμως με αυτά τα pinned θέματα ξέρεις πιο είναι; ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουν διαβάσει ούτε τους όρους χρήσης του φόρουμ. Άλλοι πάλι δεν κάνουν ούτε μια γρήγορη αναζήτηση στο google για κάτι που τους ενδιαφέρει και ρωτούν κατευθείαν εδώ. Πιστεύεις λοιπόν ότι για αυτά τα άτομα είναι αρκετό τα μέλη του φόρουμ απλά να προτείνουν αναβαθμίσεις ανάλογα το budget? If it ain't broken don't fix it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο φίλος μου έχει ελάχιστες γνώσεις τόσο στην συναρμολογηση όσο και να στο απάντηση σε πιθανές ερωτήσεις του πωλητή, φτιάξαμε πριν 1 χρόνο ένα σύστημα για να μπορεί να παίζει παιχνίδια στην τηλεόραση πλέον πήγε σε 4κ τηλεόραση και δεν του έφτανε η κάρτα οπότε αποφάσισε να αλλάξει κάρτα, οπότε στην ουσία εγώ μιλούσα με πιθανούς αγοραστές, αν άφηνα να την πουλησει  μόνο του και την κάρτα θα επερνε πίσω αλλά και καινούργιο τροφοδοτικό θα του επερνε

Επεξ/σία από Inuyasha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...