Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
earl21

Αγορα PC for Gaming

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ! Ειχα ξανακανει ποστ για PC πριν απο ενα χρονικο διαστημα, αλλα τρ π βγηκαν οι νεες GPU θελω τα φωτα τους... :)

i) Το ποσό που διαθέτουμε: 750€. με ενα πληκτρολογιο π εχω στο νου μου, 800€

ii) Tη χρήση του υπολογιστή Gaming (FPS, Racing, Sports, κανα horror), ελαφρυ rendering

iii) Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιηθούν: Που κ που αν το μαθω, το premiere :P

iv) Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθεί οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε? Υπάρχει πιθανότητα για μελλοντική αγορά άλλης? Εχω την LG M2762D

v) Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθούν και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Ναι, το Coolermaster MasterKeys Lite L Combo

vi) Το Hardware-περιφερειακά-οθόνη που θέλουμε να αγοράσουμε, θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα (διευκρινίστε ποιο) ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Μονο Visionstudio, μενω σερρες

vii) Επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα (στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Μονος μου

viii) Επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα? Αν ναι ποιο? Οχι

ix) Στο νέο σύστημα θα γίνουν πιθανές μελλοντικές αναβαθμίσεις στο Hardware? Αν ναι, υπάρχει πιθανότητα για διπλές κάρτες γραφικών (sli/crossfire)? Οχι

x) Θα γίνει oc στο CPU (επεξεργαστής)? Αν ναι σε τί μέγεθος? (μικρό, μεσαίο, μεγάλο) Οχι

xi) Θα γίνει oc στη GPU (κάρτα γραφικών)? Αν ναι θα γίνει με πείραγμα της τάσης για stability (μεγάλο oc) ή απλά θα ανεβάσετε λίγο τις συχνότητες με stock voltage? -ναι, οχι ομως τιποτα τρελο

xii) Αναφέρετε αν θα χρησιμοποιήσετε ή όχι κάποιο κομμάτι Hardware από άλλο/παλιό σύστημα: απο εναν φιλο μου εναν 500αρι WD Green

TIP: κουτι εχω επιλεξει το Phanteks Evolv ITX Black/Red (απλα ερωτας <3 ) οποτε αν μπορειτε βαλτε το μου, αλλα αν δν ειναι σε εκεινη την περιοδο διαθεσιμο το κουτι, βαλτε το Thermaltake Core V1 (δεν αλλαζω γνωμη :P )

Ευχαριστω :)

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η σύνθεση του pano, δυο εναλλακτικές προτάσεις από εμένα:

Εναλλακτική gpu : http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=53408&cat=5

Τροφοδοτικό : http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=24102&cat=17&sub=165&pmanuf=60&sort=3&step=undefined (5 χρόνια εγγύηση)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

[...]

Εγώ θα έβαζα τον i5 6400 και την 480 4GB, κάποια υλοποίηση είτε XFX/ASUS/MSI. Είναι η όσον τον δυνατόν καλύτερος συνδυασμός σ' αυτά τα χρήματα, ο 6400 με 480, θεωρώ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.