Προς το περιεχόμενο

θέλω greeklish Επιτέλους!


seedrr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ibtl και τα ρέστα

 

Πάντως κρίμα που κατέληξε εκεί ή κουβέντα.

 

Σε μερικους τα τελευταία χρόνια βγαίνει πολύ εύκολα ή λέξη ρατσιστής χωρις να γνωρίζουν την πραγματική έννοια.

 

Απλά σε ότι διαφωνούν πετάνε ένα είσαι ρατσιστής και τελειωσε. Μόλις πεις πλέον ότι αγαπάς τα ελληνικά,οτι αγαπάς την χώρα σου κτλπ είσαι ρατσιστής. Δεν πρέπει να αγαπάμε την χώρα μας,πρεπει να γράφουμε greeklish και πρέπει να γίνουμε όλοι μουσουλμάνοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχουμε μια φοβερή γλώσσα σαν λαός και ο ts επιμένει στην χρήση των greeklish... Βρε άνθρωπε είναι σαν να ζητάς να διδάσκουν greeklish στα σχολεία αντί για ελληνικά γιατί τα ελληνικά έχουν κουραστική γραφή και κουραστικούς κανόνες :rolleyes:... Μήπως να γυρίσουμε και σε προτόγονες μεθόδους επικοινωνίας στις συζητήσεις με τους οικείους μας με κραυγές για να μην κουραζόμαστε να αρθρώνουμε σωστά λόγο :rolleyes: ; Ζητώ συγγνώμη για την ερειστικότητα του λόγου μου μιας και δεν μου αρέσει η επιθετικότητα, ωστόσο έχοντας διαβάσει κάτι τέτοιο δεν μπορώ να αντιμετωπίσω αλλιώς το ζήτημα, δεν παύει να είναι ένα από τα πιο παράλογα πράγματα που έχω ακούσει ποτέ ειλικρινά.

Να ξέρεις ένα πράγμα ts, κανείς δεν έμαθε μια γλώσσα από τη μία μέρα στην άλλη, η διαδικασία αυτή πήρε χρόνο, υπήρξαν λάθη, υπήρξαν νεύρα, ωστόσο το τελικό αποτέλεσμα τα δικαίωσε όλα αυτά μιας και είχε ως άμεσο επακόλουθο τη διεύρυνση του γνωστικού μας ορίζοντα. Πολύ απλά για οτιδήποτε κάνουμε στη ζωή μας χρειάζεται υπομονή και επιμονή, ειδάλλως δεν οδηγεί κάπου αν δεν υπάρξει μόχθος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"OYYYYY και οι δύο σας φασίστες και ρατσιστές, θέλετε να ξέρουμε ελληνικά σωστά και τα συναφή."

Το περιμένω απο λεπτό σε λεπτό. Και για μένα φυσικά. Μην πεις αγαπάς την χώρα σου, μην πεις αγαπάς την γλώσσα σου, σε λεν' απολίθωμα και αρχαίο έλλην, σε λεν' φασίστα. Τελικά σε αυτήν την κοινωνία για να είσαι "in" πρέπει να είσαι και χωρίς ταυτότητα.

 

Τέλος απο μένα, και καληνύχτα :)
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"OYYYYY και οι δύο σας φασίστες και ρατσιστές, θέλετε να ξέρουμε ελληνικά σωστά και τα συναφή."

Το περιμένω απο λεπτό σε λεπτό. Και για μένα φυσικά. Μην πεις αγαπάς την χώρα σου, μην πεις αγαπάς την γλώσσα σου, σε λεν' απολίθωμα και αρχαίο έλλην, σε λεν' φασίστα. Τελικά σε αυτήν την κοινωνία για να είσαι "in" πρέπει να είσαι και χωρίς ταυτότητα.

 

Τέλος απο μένα, και καληνύχτα :)

 

 

Σε αυτή τη χώρα βασικά για να είσαι in πρέπει να είσαι out από οτιδήποτε έχει να κάνει με γνώση, γιατί πλέον αν κάποιος έχει γνώσεις και ξέρει τι του γίνεται θεωρείται φυτό / υποδεέστερος από κάποιον που ξημεροβραδιάζεται σε μπαράκια με τα λεφτά των δικών του και ακούει snik / tus / ypo και όλη του η ζωή βασίζεται σε μια σαβουροκουλτούρα. Και για να μην παρεξηγηθώ εννοείται πως σέβομαι τις επιλογές των άλλων από την στιγμή που δεν έχουν αρνητικό αντίκτυπο πάνω μου, αλλά σε καμία περίπτωση δεν σέβομαι από κάποιους την εναντίωση στην ίδια μας την γλώσσα και τον πολιτισμό που στην ουσία είναι αυτό που κάνει την Ελλάδα μοναδική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...