Προς το περιεχόμενο

αγορα pc gaming καινουργειο η μεταχειρισμενο


marios_attack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδεία, είμαι καινουργειός στη σελίδα και δεν εχω αρκετές γνώσεις για pc μονο βασικα , θα ήθελα να με βοηθήσετε αν αξίζει να πάρω κάτι μεταχειρισμενο η όχι .

 

περίπου 500-700 για ολα 

gaming και γενικής χρίσης  

call of duty-simulation -gta ++

αν χρειαστεί να το φτιάξω κομμάτι κομμάτι εχω φιλο που ξερει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλησπέρα και καλοσήρθες :D

 

Ανάλογα το μεταχειρησμένο. Αν έχεις πάνω απο 400 ευρώ, όχι δεν αξίζει (γενικά).

 

Συμπλήρωσε αυτή εδώ την φόρμα και άλλαξε τον τίτλο.

 

----------------------------------------------------------------------------

Αναφέρουμε: 

Ποσό που διαθέτουμε :

Χρήση υπολογιστή :

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

--------------------------------------------------------------------

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια έρευνα αγοράς που έκανα για ενα αξιόλογο πσ έβγαινε στα 700-800 μονο το κουτι ,απλός σκεφτόμουνα για κατι μεταχειρισμενο σε καλύτερη τιμή

και οθόνη θα χρειαστώ και ποντίκι και πληκτρολόγιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάνω τα μαύρα γράμματα είναι το όνομα ^^. Το άλλο είναι ο "τίτλος μέλους".

 

Συμπλήρωσε την λίστα με παιχνίδια κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα ευχαριστώ .call of duty mw2 παιζω τωρα αλλά είναι παλιό το πσ μου και δεν εχω ασχοληθεί με άλλα . Στο μέλλον που θα έχω καλό πσ Gta call of duty ΤΟ τελευταιο kai ότι προκύψει . ΒΑΣΙΚΑ το πσ θέλω να είναι καλό και για τα επόμενα χρόνια ώστε να το κρατήσω . Να μπορεί να ανταπεξεθλει στα επόμενα games . Καλη η λίστα που μου έστειλα από πάνω . ΑΛΛΆ θα προτιμούσα με i5επαξεργαστη και ότι άλλο χρειαστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα ευχαριστώ .call of duty mw2 παιζω τωρα αλλά είναι παλιό το πσ μου και δεν εχω ασχοληθεί με άλλα . Στο μέλλον που θα έχω καλό πσ Gta call of duty ΤΟ τελευταιο kai ότι προκύψει . ΒΑΣΙΚΑ το πσ θέλω να είναι καλό και για τα επόμενα χρόνια ώστε να το κρατήσω . Να μπορεί να ανταπεξεθλει στα επόμενα games . Καλη η λίστα που μου έστειλα από πάνω . ΑΛΛΆ θα προτιμούσα με i5επαξεργαστη και ότι άλλο χρειαστεί

H σύνθεση του radiohead είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να πάρεις. Μια χαρά είναι ο i3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα προτιμούσα με i5επαξεργαστη και ότι άλλο χρειαστεί

για να ανέβεις 100 ευρό σε επεξεργαστή πρέπει να πέσεις 100 ευρώ σε κάρτα γραφικών πράγμα που δεν έχει κανένα νόημα αφού μιλάμε για gaming pc. 

 

o i3 6100 και μία από αυτές της κάρτες που πρότεινε ο radiohead παίζει bf4/cod σε ultra Και gta V σε very high με πάνω από 60-70 fps 

 

για τα παιχνίδια που θέλεις πιστεύω η gtx1060 είναι καλύτερη επιλογή. πάτα στο youtube i3 6100 + gtx1060 Να δεις gameplay και fps για τα παιχνίδια που θέλεις...

 

 

όπως βλέπεις δεν έχει προτείνει κανείς τίποτα άλλο, που σημαίνει ότι απλά συμφωνούμε με την μία αυτή σύνθεση.

δεν μπορείς να πάρεις κάτι περισσότερο από αυτά που προτείνει ο radiohead με τα λεφτά που διαθέτεις εκτός αν αφήσεις την οθόνη (σύνδεση με tv) η την gpu (παίζεις games στα low με τα ενσωματωμένα) για το άμεσο μέλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον έπρεπε να σας το πω . Θα βάλω λίγο βαθύτερα το χερι στη τσέπη για να πάρω κάτι καλύτερο τπτ δεν θα κοπεί . Απλος σκέφτομαι με των I 5 μήπως πρέπει να ανεβω και σε άλλα εξαρτήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον έπρεπε να σας το πω . Θα βάλω λίγο βαθύτερα το χερι στη τσέπη για να πάρω κάτι καλύτερο τπτ δεν θα κοπεί . Απλος σκέφτομαι με των I 5 μήπως πρέπει να ανεβω και σε άλλα εξαρτήματα

 

Τη σύνθεση περισσότερο στην έβαλα για να δείς οτι βγαίνει μηχανάκι για παιχνίδια με 700κάτι. Αφού λοιπόν θα ανεβάσεις το budget χωράει και ο i5 και η 1060 6gb. Όπως σου είπαν πάντως και τα παιδιά, τον i3 μην τον φοβάσαι άν θες να κάνεις οικονομικότερο πακέτο.

Αυτό που σου είπε ο sheogorath ακόμα δεν το έκανες. Κάνε λοιπόν copy paste και απάντησε για να γίνει δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταλαβα radio head απλος σε αυτά που μου έβαλες θα έβαζα των i 5 και θα έκλεινα εκει . . Λοιπόν ας τα δούμε πάλι να αποφασισουμε και να με βοηθήσετε για ένα καλό αποτέλεσμα . Ποσό που διαθέτουμε :800 (αν πάει 900 και είναι αρκετά καλύτερο θα τα δώσω γιατί όπως ξανά είπα θέλω το πσ να είναι αξιόλογο και για τα επόμενα χρόνια )

 

Χρήση υπολογιστή :γενικής χρήσης και gaming

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:call of duty ,ship simulator ,gta και ότι προκύψει στο μέλλον

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.Οθόνη έχω αλλά είναι 10 χρονών θα πάρω καινούργια.

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Και τα 3 θέλω . Τώρα αν χρειαστεί να κόψουμε κάτι μένω με τα παλιά

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).Νησί δεν έχει καταστήματα

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Δεν έχω πρόβλημα ότι μας συμφέρει

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?Θα το στήσω μόνος μου

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . WINDOWS 10 αλλά αν είναι κάποιο άλλο καλύτερο ότι μου πείτε .

Επεξ/σία από marios_attack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν φίλε Μάριε ορίστε μια πρόταση  απο τρία μαγαζιά η οποία δεν είναι η καλύτερη αλλα είναι συμπαθητική στα λεφτά σου.

 

E-shop

 

post-182716-0-27089000-1478990251_thumb.jpg

 

Quickshop

 

post-182716-0-27591200-1478991162_thumb.jpg

 

Diktyoxyz (δωρεάν και μεταφορικά και αντικαταβολή)

 

http://diktyo.xyz/index.php?route=product/product&product_id=638

 

Επιλογή no1 http://diktyo.xyz/index.php?route=product/product&product_id=4706

Επιλογή no2 http://diktyo.xyz/index.php?route=product/product&product_id=403

 

Εγώ θα έπαιρνα την rx 480 για να την συνδιάσω με αυτό αργότερα όπως σου έγραψα και προηγουμένως αλλα περισσότερα fps θα έχεις με την 1060.

 

800κάτι ευρώ είσαι και ο φίλος σου θα σου περάσει και windows μαζί με το στήσιμο. Μην το σχολιάσεις άλλο για σπασμένα please ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...