Προς το περιεχόμενο

Στα ύψη εκτοξεύτηκαν οι πωλήσεις του νέου MacBook Pro σε πέντε μόλις ημέρες


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με την ανθρωπότητα 

Ούτε αυτή μπορεί να καταλάβει τί της συμβαίνει. Αυτό είναι και το πρόβλημα. Σοβαρή ελλειψη αυτογνωσίας σε ατομικό και σε συλλογικό επίπεδο.

Για την Apple τα έχουμε πει. Δεν ακολουθεί τους παραδοσιακούς κανόνες της αγοράς. Δημιούργησε την δική της αυτόνομη φούσκα (και μαγκιά της) μαζί με τους οικονομικά άνετους, κάποιους επαγγελματίες και τους hipster οπαδούς/χρήστες της. Απλά τα τοιχώματα της φούσκας λεπταίνουν συνεχώς λόγω παντελούς έλλειψης καινοτομίας εδώ και χρόνια. Τωρα η Apple ψάχνει εναγωνίως το επόμενο τεχνολογικό breakthrough για άρμεγμα. Αυτό θα έιναι το VR/AR/MR. Όχι μόνο για την Apple βέβαια...Απλά φτιάχνει και αυτή δική της headset υλοποίηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ΠΡΟπαραγγελίες μιλάει....

Επίσης μην αγνοείτε το "...Από αυτούς που αγόρασαν το 2014 έναν φορητό υπολογιστή της Apple, το 40% τον αντικατέστησε με υπολογιστή άλλης εταιρίας..."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί κανείς να έχει αναβαθμίσει laptop του 2014...

 

Οι Macbook είναι πολύ καλοί και ήδη είναι σαφώς πιο χρηστικοί.

 

Το μόνο φάουλ είναι ότι δεν έχουν την επόμενη γενιά Intel επεξεργαστών που σηκώνει 32GB RAM και βέβαια η τιμή τους που λόγω ισοτιμίας δολλαρίου μας "καίει"... Αν ήταν το δολλάριο στο 1,40 ή 1,60 θα ήταν πολύ καλά τα πράγματα.

 

Το ρεκόρ πωλήσεων δεν μου κάνει καμία εντύπωση. Αναμενόμενο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου επιτρεψετε να πω οτι η αυξηση του τζιρου ή στην τελικη και να πουλησε περισσοτερα κομματια δε δινει καμια αξια στο προιον. Νομιζω ολοι ξερουμε τι ειδους προιοντα πλασαρει η apple και τι κοινο εχει που θα προπαραγγειλει οτι βγει. Απλα αχρηστη πληροφορια. Αρχικη τιμη 1500 με υψηλοτερη 2500 για να σ βαλει αυτονομα γραφικα. Cmon...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με την ανθρωπότητα 

 

To γεγονός ότι είναι ψέμα το γράφημα ?? η κάθε εταιρία αν θέλει μπορεί να λαδώσει σε αυτούς που κάνουν τις διαδικτυακές πωλήσεις - στην Apple με τόσα δισεκατομμύρια που έχουν ε αν λαδώσουν 10.000.000$ σίγουρα θα κάνουν chart ότι και καλά πούλησε τόσα εκατομμύρια.

 

Όπως είχα αναφέρει και σε άλλο topic δεν γίνεται εφόσον τόσος πολύς κόσμος που παραπονέθηκε + που ο phill έλεγε τις πιο χαζές δικαιολογίες για την κατάργηση της SD + που δημιουργήθηκαν πολλά forum γεμάτο παράπονα - ε δεν γίνεται ξαφνικά να πούλησε τόσο πολύ όταν βλέπεις στο Internet γεμάτο παράπονα + βιντεάκια στο youtube !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη να καταλάβουν κάποιοι ότι το mac δεν το παίρνεις για το hardware.....

Το παίρνεις για να κάνεις μια άλφα δουλειά στον μισό χρόνο απότι με windows...και εννοώ δουλειά που περιλαμβάνει κίνηση του χρήστη και διακίνηση δεδομένων μέσα σε ένα σταθερό περιβάλλον....

 

Εγώ δουλεύω καλύτερα σε mac και αποδίδω περισσότερο (προσωπική άποψη και συμπέρασμα) 

 

Και μ'αρέσει που όταν δω μήλο ξέρω ότι θα δουλεύει και δεν θα μου πρίξει τα μπομπόλια να το σετάρω πρώτα. 

 

Στο macbook pro που έχω άνοιξα τις ρυθμίσεις 2 φορές μέσα σε ένα χρόνο και η μία για να αλλάξω φόντο.....

 

Όποιος πρόκειται να αγοράσει macbook pro για να έχει συνδεσιμότητα ας αγοράσει κάτι άλλο.....απλό.....

 

Αυτός που θέλει το macos του, για να τελειώσει κάτι πιο γρήγορα και αποδοτικά δεν θα τον χαλάσει η επένδυση σε χρήμα για περιφεριακά. 

 

Αυτό: 

http://www.computerworld.com/article/2998315/apple-mac/every-mac-we-buy-is-making-and-saving-ibm-money-ibm.html

 

Τα mac είναι ακριβά παιχνίδια....συνέλθετε και μην τα πλησιάζετε αν δεν τα θέλετε.....

 

άλλοι τα δίνουν για να πάρουν android phone με 700Ε? ϊδια κουτή σκέψη δεν είναι τη στιγμή που κάνεις τα ίδια με 200Ε κινέζο και με περισσότερη ram? (είναι όμως????)

 

Αυτά....

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη να καταλάβουν κάποιοι ότι το mac δεν το παίρνεις για το hardware.....

Το παίρνεις για να κάνεις μια άλφα δουλειά στον μισό χρόνο απότι με windows...και εννοώ δουλειά που περιλαμβάνει κίνηση του χρήστη και διακίνηση δεδομένων μέσα σε ένα σταθερό περιβάλλον....

 

Εγώ δουλεύω καλύτερα σε mac και αποδίδω περισσότερο (προσωπική άποψη και συμπέρασμα) 

 

Και μ'αρέσει που όταν δω μήλο ξέρω ότι θα δουλεύει και δεν θα μου πρίξει τα μπομπόλια να το σετάρω πρώτα. 

 

Στο macbook pro που έχω άνοιξα τις ρυθμίσεις 2 φορές μέσα σε ένα χρόνο και η μία για να αλλάξω φόντο.....

 

Όποιος πρόκειται να αγοράσει macbook pro για να έχει συνδεσιμότητα ας αγοράσει κάτι άλλο.....απλό.....

 

Αυτός που θέλει το macos του, για να τελειώσει κάτι πιο γρήγορα και αποδοτικά δεν θα τον χαλάσει η επένδυση σε χρήμα για περιφεριακά. 

 

Αυτό: 

http://www.computerworld.com/article/2998315/apple-mac/every-mac-we-buy-is-making-and-saving-ibm-money-ibm.html

 

Τα mac είναι ακριβά παιχνίδια....συνέλθετε και μην τα πλησιάζετε αν δεν τα θέλετε.....

 

άλλοι τα δίνουν για να πάρουν android phone με 700Ε? ϊδια κουτή σκέψη δεν είναι τη στιγμή που κάνεις τα ίδια με 200Ε κινέζο και με περισσότερη ram? (είναι όμως????)

 

Αυτά....

με την λογικη σου αυριο θα κολλησουν και τον σκληρο πανω για να θες αλλα 300 ευρω για το επομενο μοντελο με καλυτερη ραμ  ΚΑΙ σκληρο.

και οχι δεν θεωρω οτι ειναι ικανοποιητικο χαρακτηριστικο η αφαιρεση sd slot ουτε και η αφαιρεση περιφερειακων ,για την δουλεια που λες κλπ δεν θα πω κατι γιατι δεν ξερω με τι ασχολεισαι αλλα  ο τροπος που μιλας για τις αναγκες ολων των αλλων επειδη δεν χρησιμοποιας περιφερειακα δεν αναιρει το κοστος για καποιον που εσκασε πχ αρκετα για thunderbolτ περιφερειακα που πλεον δεν υποστηριζονται, ανεκτηκα το κολλημα ραμ ,ανεκτηκα την μπαταρια μη αφαιρουμενη αλλα πλεον φτανει.

Στο τελος της μερας το λειτουργικο στηνεται και σε υπολογιστες αν το ψαξεις....

καλη συνεχεια αλλα οι αποψεις σου δειχνουν γιατι απλα παντα οι εταιριες εχουν φανατικους υποστηρικτες

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...