Προς το περιεχόμενο

Mi Band 2 - Official Global Version @ 21 ευρώ


argi73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω τελικα μετα απο μεγαλο προβληματισμο (και ελειψη χρηματων) πηρα την προηγουμενη εκδοση 

Xiaomi Mi Band 1S στα 8.70€ 

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-Band-1S-Pulse-Heart-Rate-Monitor-IP67-BT-4-0-Smartband-372114.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα παντως το mi 2 απο geek εφυγε χτες τελικα. Σε ΜΝΜΤ για ακύρωση ουτε καν απάντησαν ποτε.

Ειχα παρει και το cubit v2 απο GB και ακομα ειναι processing και τους έστειλα άκυρο και ευτυχώς αυτοι απαντούν κανονικά αν και προσπάθησαν για "please wait 7-15 days"

 

Αν ενδιαφέρεται καποιος το GB έβαλε παλι το Zeblaze sale στα 17€ αυτη τη φορα , το ειχα παραγγείλει όταν πρωτομπηκε sale, ουτε αυτο εφυγε ποτε, ηταν 2 βδομάδας processing και το ακύρωσα. Αλλα αν έχετε όρεξη... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Zeblad μου αρέσει περισσότερο από το Cubot v2 το οποίο τελικά διατηρώ (προς το παρόν) σε παραγγελία, ΑΛΛΑ για να ενεργοποιηθεί η 24ωρη παρακολούθηση καρδιακής συχνότητας, πρέπει να την ενεργοποιήσεις αποκλειστικά από την εφαρμογή του κινητού, διαφορετικά, από το ρολόι το ίδιο βλέπεις μόνο τη τρέχουσα...

 

...αυτό θα μπορούσε να γίνει προβληματικό υπό προϋποθέσεις...

 

Εγώ σπάστικα που μου ακύρωσαν το Χ9, το οποίο έχει και χρονόμετρο...το μόνο στη χαμηλή κατηγορία τιμής, μετά θες πολλαπλάσια χρήματα...

 

...αλλά δεν μου κάνει καρδιά να το πάρω και στα 35$ που το έχουν κάποια μαγαζιά σε απόθεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δείχνει πως αναχώρησε για Έλλαδα την Κυριακή το πρωί . Πόσες μέρες θέλει αυτό το αεροπλάνο να προσγειωθεί ? :P

 

 

2016-11-27 10:51

Despatched to overseas (Country code: GR)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ απο gearbest με ημερομηνία παραγγελιας 11 Νοε.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές σε σχέση με το Band 1S που έχω.

Η οθόνη σούπερ, η ποιοτητα της σιλικόνης φαινεται καλυτερη, η μπαταρία εννοείται οτι δεν κρατάει όσο του 1S αλλά δείχνει οτι θα κρατήσει ~2 βδομάδες.

Οι εξτρά επιλογές στην εφαρμογή είναι καλοδεχούμενες (Info to display, Do Not Disturb...), μετράει τους παλμούς και τα βήματα με καλύτερη ακρίβεια

και φυσικά όποτε μετράς παλμούς απο το κουμπί τους περνάει και στο κινητό όταν συγχρονίσει.

 

Αν βρίσκαμε και κανα προγραμματακι για να κατεβάσουμε τα στατιστικά σε non rooted Android τι καλα που θα ήταν ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ απο gearbest με ημερομηνία παραγγελιας 11 Νοε.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές σε σχέση με το Band 1S που έχω.

Η οθόνη σούπερ, η ποιοτητα της σιλικόνης φαινεται καλυτερη, η μπαταρία εννοείται οτι δεν κρατάει όσο του 1S αλλά δείχνει οτι θα κρατήσει ~2 βδομάδες.

Οι εξτρά επιλογές στην εφαρμογή είναι καλοδεχούμενες (Info to display, Do Not Disturb...), μετράει τους παλμούς και τα βήματα με καλύτερη ακρίβεια

και φυσικά όποτε μετράς παλμούς απο το κουμπί τους περνάει και στο κινητό όταν συγχρονίσει.

 

Αν βρίσκαμε και κανα προγραμματακι για να κατεβάσουμε τα στατιστικά σε non rooted Android τι καλα που θα ήταν ;-)

Λυπάμαι το 1s που έχω και λειτουργεί άψογα αλλιώς θα το είχα πάρει χθες.. Που θα πάει θα πέσει στο δεκάρικο ότι έρθει το 3!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_362705.html?wid=21

 

εχω και 2.20 ευρω κουπονι. Αξιζει λετε; Υποθετω ειναι γνησιο με τοσα review..

18.68 βγαινει τελικη τιμη

Οσο παει και πεφτει ..Απο που το τσιμπισες το κουπονακι ?? 

Αμα θες να εχεις μονιμμα στο χερι σου να μην εχεις την εννοια του φορτισματος παρε το 1S στα 8,50 ευρω ..Τωρα αμα παρεις το 2 θα θες και μια προστασια στην οθονη +3 ευρω θα θες και κανενα πρεσελακι εξτα   στα 25 € θα θες και φορτηση καθε 2 μερες ... ποιος πολλες ενοιες στο κεφαλι σου ..Εσυ αποφασιζεις ... τι θες ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο review με φωτο που εκανα πηρα ποντους και αντιστοιχουν σε 2.14 ευρω συγκεκριμενα. Εχω το 1s κοντα στο 10 μηνο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Κραταει κανα 3 βδομαδες ανετα. Προστασια για την οθονη τι εννοεις; Οπως τα κινητα αντιστοιχο; Λουρακι το ιδιο με το 1s δεν εχει; Φορτιση καθε 2 μερες;;;;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο παει και πεφτει ..Απο που το τσιμπισες το κουπονακι ?? 

Αμα θες να εχεις μονιμμα στο χερι σου να μην εχεις την εννοια του φορτισματος παρε το 1S στα 8,50 ευρω ..Τωρα αμα παρεις το 2 θα θες και μια προστασια στην οθονη +3 ευρω θα θες και κανενα πρεσελακι εξτα   στα 25 € θα θες και φορτηση καθε 2 μερες ... ποιος πολλες ενοιες στο κεφαλι σου ..Εσυ αποφασιζεις ... τι θες ...  

Γιατί κάθε 2 μέρες; Ποιος τα είπε αυτά; Μήνα μου κρατάει εμένα με 8 ώρες ειδοποιήσεις για 5 μέρες την εβδομάδα συν ξυπνητήρι και φορεμένο όλη μέρα. Άντε πες πιο εντατική χρήση σου κόβω άλλες 10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...