Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για Kawasaki Ninja 250R/νέος στο άθλημα


Mydestiny

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα σε όλη την παρέα, όπως αναφέρει και ο τίτλος είμαι νέος στο άθλημα και θα'θελα τις συμβουλές σας.Η εμπειρία μου με τις μηχανές ξεκινάει στα 16 μου με ένα Piaggio Typhoon πεντηνταράκι :-D , έπειτα στα 18 ένα Crypton X135. Tώρα ήμουν ανάμεσα σε CBR 400 (θα θελα CBR300 αλλά 3.500€ είναι πολλά για την δουλειά που την θέλω, να πηγαινωέρχομαι στην δουλειά μου) και σε Kawasaki ZXR 400 αλλά κατέληξα πως δεν είναι ανάγκη να μεταβώ σε τόσο παλιές χρονολογικά μηχανές  κι ας το πάρω λάου λάου πρώτα στα 250cc και μετά βλέπουμε.Κοιτούσα και CBR 250R αλλά κι αυτές ξεκινάνε από 2.500€ τουλάχιστον οπότε έπειτα από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο Ninjaki που είναι αντίστοιχο.Κάποια συμβουλή δεδομένου όλα όσα προαναφέρθηκαν ; Σχετικά με εξοπλισμό κράνος,προστατευτικά,τζάκετ κλπ έχετε να προτείνεται κάτι γιατί θέλω να τα πάρω όλα μαζί ?! Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις και τον χρόνο σας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο κράνος και γάντια δεν έχω κάτι άλλο , προφανώς γιατί οι μετακινήσεις μου ήταν εντός πόλης.Τώρα που θα βγαίνω και κανένα ταξιδάκι λίγο πιο έξω θέλω να πάρω όλα τα απαραίτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 250 θα το βαρεθείς ΠΑΡΑ πολύ γρήγορα.

Καλύτερα ένα 400ράκι.

Μπουφαν (καλό) ΠΑΝΤΑ (ακόμη και καλοκαίρι), γάντια (οπωσδήποτε) και ΚΑΛΟ κράνος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτη κυρίως για την δουλειά μου το θέλω .Αργότερα σίγουρα θα ανέβω .Από άποψη κυβικών και οδήγησης θα έπρεπε να συνηθίσω τα 400cc ή δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο; Καμία συγκεκριμένη μάρκα να προτείνεις για μπουφάν και τα συναφή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτη κυρίως για την δουλειά μου το θέλω .Αργότερα σίγουρα θα ανέβω .Από άποψη κυβικών και οδήγησης θα έπρεπε να συνηθίσω τα 400cc ή δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο; Καμία συγκεκριμένη μάρκα να προτείνεις για μπουφάν και τα συναφή ;

Η διαφορά στο βάρος είναι πολύ μικρή. Η απόδοση των 400cc πολύ μεγαλύτερη.Για μπουφαν στην καλύτερη απόδοση ποιότητας τιμής εδώ: http://www.skroutz.gr/c/1206/mpoufan-mhxanhs/m/13079/Nordcap.html

Μετά πας σε διπλάσια τιμή (υπερτιμημένα αλλά top ποιότητα) εδω: http://www.skroutz.gr/c/1206/mpoufan-mhxanhs.html?keyphrase=dainese+%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%86%CE%B1%CE%BD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...