Προς το περιεχόμενο

Αξιζει η επισκευη;


Supernova21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ήμουν και εγω στην περίπτωση πρίν λίγο καιρό.

Είχα 1 Honda Accord με 280.000χλμ δέν είχε βγάλει κάποιο θέμα μηχανικό, παρά μόνο αναλώσιμα (δισκοπλατο, φρένα-δισκόπλακες κ.λ.π)

Το έκανα με υγραέριο λόγω πολλών καθημερινών χιλιομέτρων.

Έδωσα για το εσωτερικό του : αλλαγή ταπετσαρίας ουρανού (κρέμασε) 150ευρώ, και έγινε και μια βασική φροντίδα του χρώματος του σε κατάστημα που ασχολείται άλλα 150 ευρώ.

Το αμάξι πρόκειται να το  κρατήσω ακόμη 2-3 χρόνια , εκτός εάν βγάλει ασύμφορη ζημιά.

Μπορέις να βρείς σε μάντρες με μετ/σμενα ολόκληρο σαλόνι σε καλή τιμή.

Ειδικά τα Golf έχουν κυκλοφορήσει και έχεις πολλές πιθανότητες να βρέις.
Όπως γράφει και το μέλος costacurta , μην νομίζεις οτι θα ανέβει η αξία πώλησης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να το συμμαζέψεις, κάν'το.

Κι εγώ Golf του 03' έχω με 180.000 χλμ., αλλά δεν μου δίνει την αίσθηση του "παλιού" κάθε μέρα που μπαίνω μέσα.

Εμφανισιακά αν είναι προσεγμένο δεν δείχνει την ηλικία του, ενώ από εξοπλισμό δεν έχει να ζηλέψει και πολλά από νεότερα αυτοκίνητα.

 

Από προβλήματα δεν μπορεί κανένας να σου πει τι μπορεί να προκύψει, μπορεί τα πάντα, μπορεί και τίποτα. Αλλά έστω ότι σου βγάζει 300€ πρόβλημα στο σασμάν, δεν θα το έφτιαχνες έτσι κι αλλιώς;

Άλλοι παίρνουν καινούρια και πληρώνουν αντίστοιχες βλάβες.

 

Το γεγονός πως γνωρίζεις την κατάστασή του και το συντηρείς σωστά από την πρώτη μέρα πάντως, μειώνει σημαντικά τις πιθανότητες να σου παρουσιάσει κάποια σοβαρή βλάβη.

Αν είχε κάποια εργοστασιακή αστοχία, θα την είχε παρουσιάσει πολύ νωρίτερα.

 

Οι "περιφερειακές ζημιές" (κάνα ρουλεμάν τροχού, καμιά βάση κινητήρα, κάνα ηλεκτρολογικό)  λόγω χιλιομέτρων και χρόνων είναι μέσα στο πρόγραμμα, φαντάζομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...