Προς το περιεχόμενο

επιλογή low-mid end smartphone


haris013

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είναι το play όχι το κανονικό Moto G4

Omg δεν το ήξερα.Δηλαδή εγώ που έχω το motog3 με την διάφορα της Ραμ ουσιαστικά είναι το ίδιο κινητό χωρίς gorilla glass και με κατώτερη κάμερα(το 4). Οτι να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδιά λίγο πριν το παραγγείλω διαβάζω για το moto g4 οτι έχει πολύ σοβαρό θέμα με ghosting touch κυρίως όταν φορτίζει αλλά και σε ανύποπτες στιγμές. Τι παίζει; Μην το παραλάβουμε και πάει στο σέρβις κατευθείαν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παρε ενα xiaomi να καθεσαι να περνας rom και να μην εχει εγγυηση..... Οτι να ναι ο καθενας.και αυτα που κυκλοφουν εδω ουσιαστικα μαπα εγγυηση εχουν. Ουσιαστικα δεν εχουν εγγυηση. Για καποιον ασχετο με κινητα ειναι κακη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλη επιλογή λοιπόν πέρα από το moto g4? (παρεπιπτώντος σχεδόν όλοι στο xda έχουν θέμα με το ghost touch του moto και μετά την αναβάθμιση σε nougat! )

 

αμα αναίβουμε λίγο ακόμα παίζει κάτι αξιόπιστο και αξιοπρεπές; θέλω απλά μια στημένη συσκευή χωρίς να περνάω roms κλπ και να παίζει σωστά out of the box. Δεν θα μπούν πολλές εφαρμογές και βαριά παιχνίδια κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ, μεταξύ p9 lite(2gb ram) sony XA,samsung j5 2016 και honor 7 lite ποιο θα επιλέγατε;

 

έχω ξενερώσει τόσο πολύ με τα προβλήματα που διαβάζω για το moto g4 που δεν ξέρω σε τι εναλλακτική να πάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παρε ενα xiaomi να καθεσαι να περνας rom και να μην εχει εγγυηση.....

 

Εσυ δηλαδη νομιζεις οτι ερχεται χωρις λογισμικο? και πρεπει ντε και καλα να αρχιζεις να σκαλιζεις την ρομ?

 

Και αμα δηλαδη ρε φιλε να ουμε δεν σκαλισεις την ρομ τι θα γινει?  θα ερθουν κινεζοι κομαντο να σε κοψουν φετες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δηλαδη νομιζεις οτι ερχεται χωρις λογισμικο? και πρεπει ντε και καλα να αρχιζεις να σκαλιζεις την ρομ?

 

Και αμα δηλαδη ρε φιλε να ουμε δεν σκαλισεις την ρομ τι θα γινει?  θα ερθουν κινεζοι κομαντο να σε κοψουν φετες?

 

δεν είναι το θέμα τόσο η αλλαγή ρομ(του το κάνω εγώ την πρώτη φορά, δεν τρέχει τίποτα) η εγγύηση είναι που με απασχολεί.

Αν γίνει κάτι άντε να βγάλεις άκρη με τα κινεζομάγαζα και με τον χρόνο αναμονής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

\Αν γίνει κάτι άντε να βγάλεις άκρη με τα κινεζομάγαζα και με τον χρόνο αναμονής..

 

Ενω π.χ με εταιριες οπως η αρβατο... βγαζεις ακρη...

ή με τις μεταπωλησεις απο ελληνικα μαγαζια στο σκρουτζ... ή στο eshop...

 

τουλαχιστον στις αγορες με την κινα εχεις και την paypal οπου τους τραβαει τα αυτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι το θέμα τόσο η αλλαγή ρομ(του το κάνω εγώ την πρώτη φορά, δεν τρέχει τίποτα) η εγγύηση είναι που με απασχολεί.

Αν γίνει κάτι άντε να βγάλεις άκρη με τα κινεζομάγαζα και με τον χρόνο αναμονής..

Αν επιλέξεις αγορά κινέζικου smartphone από ελληνικό μαγαζί καλύπτεται με 2 χρόνια εγγύηση βάσει της ευρωπαϊκής νομοθεσίας περί ηλεκτρονικών και ηλεκτρικών συσκευών υπεύθυνο είναι το μαγαζί που στο πούλησε για την αντικατάσταση του η την επισκευή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα. Για ρίξτε πρόταση τότε για κάποιο αξιόπιστο κινέζικο μέχρι 150-160 ευρώ από όσο το δυνατόν καλό μαγαζί γίνεται ώστε να αποφύγω προβλήματα. Με ενδιαφέρει το software να είναι όσο το δυνατόν καλύτερο και όχι να έχει 1000 πυρίνες και 500gb ram :P

 

μια πρόταση είναι το redmi note 3 pro αν θυμάμαι καλά. Υπάρχει κάποιο αντάξιο ή καλύτερο του ως αντιπρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...