Προς το περιεχόμενο

NES Classic Edition: μια χαριτωμενιά με περιθώριο κέρδους 200%


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όλη η ιστορία είναι το design για μένα. Αυτό τραβάει αγοραστές γιατί δημιουργεί νοσταλγία και ξυπνάει αναμνήσεις, τα παιχνίδια τα παίζεις κι αλλιώς και τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριτωμενια?

αποψή σου φίλε author!

 

σου λεει τι σου δινει και στο δινει.

 

δεν παιρνεις προιον οπως το ps4, που σου ταζει

και μελλοντικη βελτιωση και υποστηριξη.

 

ετσι και βγαλει snes με street fighter alpha 2 ε τοτε παν τα λεφτα μου ομως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιοφυές μάρκετινγκ της Nintendo. Παρ'όλα αυτά, όχι ευχαριστώ, δώσαμε.... Αυτό μου υπενθυμίζει τη σχετικά πρόσφατη μανία με τα retro graphics παιχνιδια για PC, κονσόλες που σαρώνουν τις υψηλές αξιολογήσεις στα review sites. Δεν θέλω ρε αδερφέ να παίξω αυτά που έπαιζα πριν 25 χρόνια. Να τα δω σε κανα βιντεάκι στο youtube ίσως, νοσταλγικά, όπως βλέπεις καμμιά παλιά διαφήμιση. Αλλά έλεος. Το κακό ειναι ότι κάποια από αυτά έχουν πράγματι high production value, με κορυφαία sountrack, πολυεπίπεδους χαρακτήρες και σύνθετο σενάριο. Περί ορέξεως βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγικο ειναι οτι βλεπουμε τα πραγματα απο την μερια της Ελλαδιτσας που περναει κριση και εχει ενα βασικο μισθο 400€ με φορολογια ασυληπτη. Εδω λογικα ολα αυτα μας φαινονται απιστευτα πραγματα καθως οι περισσοτεροι δυσκολευομαστε να καλυψουμε βασικες αναγκες (δεν αναφερομαι σε οσους μενουν με την μαμα τους και ουσιαστικα ο μισθος τους παει στα κατα περιοδους παιχνιδια τους, οσοι εχουν οικογενειες με η χωρις παιδια καταλαβαινουν).

Λοιπον στην αλλη μερια του Ατλαντικου τα πραγματα ειναι αρκετα διαφορετικα, οι μισθοι τους ειναι ΠΟΛΥΥΥΥ καλυτεροι απο εμας εδω και το κονσολακι εχει προτεινομενη τιμη ενα 10αρικο φτηνοτερο. Γιατι να μην τα δωσει το αμερικανοπουλο να κανει το κεφι του απο την στιγμη που του περισευουν και τον ξυνουν στο πορτοφολι;

 

Πιστεύεις ότι στην άλλη μεριά του Ατλαντικού τα πράγματα είναι καλύτερα ; Αν ναι, γελιέσαι οικτρά. Περίπου 48 εκατομμύρια Αμερικάνοι ζούνε με επίδομα και κουπόνια, επίσης έχουν άλλα θέματα, όπως το να ταξιδεύουν κάμποσες ώρες γιατί η δουλειά τους μπορεί να 'ναι σε άλλη πολιτεία κλπ. Αυτά που φαντάζεστε για πολύ καλύτερη ζωή με παχυλούς μισθούς κλπ, ξεχάστε τα. Η φορολογία τους ξεσκίζει και εκεί, ένας από τους λόγους που βγήκε ο Τραμπ είναι γιατί η Κλίντον είχε πει ότι θα αυξήσει τους φόρους στην μεσαία τάξη, ενώ ο Τραμπ μιλούσε για μείωση φόρων, για δουλειές κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει quote ένα ένα όλα τα posts της μιζέριας, καρμιριάς, πατερναλισμού και βλαχο-ελιτισμού για να ρίξω αναλυτικά καντήλια αλλά πάτησα το back στο ποντίκι και χάθηκε. 

 

Οπότε μιας και βαριέμαι να τα ξανακάνω quote, αρκεί αυτό για όλους:

 

Πήξτε B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι να μην παιξω mame και emulators τσαμπα τα ιδια παιχνιδια; Αν και αμα βγαλει snes ρετρο με 30 παιχνιδια μεσα δεν ξερω αν θα αντισταθω...

γιατι δεν ειμαστε ολοι τζαμπατζηδες

Έχω το nes classic..

δεν νομίζω να πάρω το mini.

αν έπαιζε στα 30€ θα το επαιρνα

ok

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις ότι στην άλλη μεριά του Ατλαντικού τα πράγματα είναι καλύτερα ; Αν ναι, γελιέσαι οικτρά. Περίπου 48 εκατομμύρια Αμερικάνοι ζούνε με επίδομα και κουπόνια, επίσης έχουν άλλα θέματα, όπως το να ταξιδεύουν κάμποσες ώρες γιατί η δουλειά τους μπορεί να 'ναι σε άλλη πολιτεία κλπ. 

 

Θα σου απαντήσω εγώ. Στον πραγματικό κόσμο, έχουμε metrics και δεν χρειάζεται να παπαγαλίζουμε ότι ακούσαμε από τον ξάδερφο της θείας της αδερφής του Γιωρίκα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, το metric που μας δίνει την απάντηση είναι το GDP PPP per capita. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

 

Οι ΗΠΑ είναι στην θέση 11 και το Ελλαδιστάν στην θέση 45, μια θέση πάνω από την Μαλαισία και μια θέση κάτω από την Πολωνία.

 

Οπότε μάντεψε ποιος έχει δίκιο - αυτός ή εσύ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν το κάνει για snes και συνεχίσει ένα στοιχειώδες development με japan rpg με τα ήδη άπειρα που έχει το snes μη τον είδατε το παναη και κανά mario kart πιο user friendly στο multiplayerμετα qq

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντήσω εγώ. Στον πραγματικό κόσμο, έχουμε metrics και δεν χρειάζεται να παπαγαλίζουμε ότι ακούσαμε από τον ξάδερφο της θείας της αδερφής του Γιωρίκα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, το metric που μας δίνει την απάντηση είναι το GDP PPP per capita. 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

 

Οι ΗΠΑ είναι στην θέση 11 και το Ελλαδιστάν στην θέση 45, μια θέση πάνω από την Μαλαισία και μια θέση κάτω από την Πολωνία.

 

Οπότε μάντεψε ποιος έχει δίκιο - αυτός ή εσύ; 

 

Θέση 1 Κατάρ, θέση 5 Κουβέιτ, 8 Ιρλανδία (μνημόνιο), 12 Σαουδική Αραβία.

 

Κολυμπάνε στο χρήμα δηλαδή οι πολίτες σε αυτές τις χώρες. :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι λέμε τώρα; 60€ για ένα emulator με 30 παιχνίδια;

 

Και γιατί να μην βγάλει κάποιος ένα case για το PI σε σχήμα SNES ή Mega Drive και να χώσει τα άπαντα της κάθε κονσόλας μέσα;

Νομίζω ότι αναφέρεται στο τέλμα της ανθρωπότητας το άρθρο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέση 1 Κατάρ, θέση 5 Κουβέιτ, 8 Ιρλανδία (μνημόνιο), 12 Σαουδική Αραβία.

 

Κολυμπάνε στο χρήμα δηλαδή οι πολίτες σε αυτές τις χώρες. :rolleyes:

 

Όχι, ψοφάνε στην πείνα.  :rolleyes:

Παιδιά τι λέμε τώρα; 60€ για ένα emulator με 30 παιχνίδια;

 

Και γιατί να μην βγάλει κάποιος ένα case για το PI σε σχήμα SNES ή Mega Drive και να χώσει τα άπαντα της κάθε κονσόλας μέσα;

 

Νομίζω ότι αναφέρεται στο τέλμα της ανθρωπότητας το άρθρο...

 

Δεν είναι σωστό να αναφέρεσαι στους ανθρώπους που σκέφτονται τα 60Ε ως τέλμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...