Προς το περιεχόμενο

μετατροπή συμβολαίου cosmote σε καρτοκινητη


andreapaog328

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω ενα νουμερο cosmote με συμβόλαιο 120'. θέλω να το γυρίσω σε καρτα γιατι πλέον δε με συμφέρει.

μιλάει περίπου 100-150 λεπτα κάθε μήνα.

μηνύματα 0, ιντερνετ 0.

 

με συμφέρει κοσμοκάρτα, η whats up? θαθελα κάτι που να δίνει λεπτά προς όλους

ξέρει κανείς αν παιζει να γίνεται αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας απο ebanking? 

 

κάτι άλλο. νομιζω το συμβόλαιο ήτανε 2 χρόνια και όπου ναναι λήγει. παιζει πεναλτι αν διακοψω πριν τα 2 χρόνια?

 

η αλλαγή σε καρτοκινητή μπορεί να γίνει απο τηλέφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο καρτοκινητά είναι λίγο - πολύ το ίδιο πράγμα για 'σένα. Στην cosmoκάρτα υπάρχει επιλογή για 200' με 5,04€, στο What's Up υπάρχει επιλογή 200' + 100MB με 6€. Το What's Up θεωρείται λίγο πιο 'νεανικό' οπότε θα βρεις περισσότερες επιλογές για ίντερνετ. Αλλά δε σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο απ' ότι λες.

 

Αυτόματη ανανέωση δεν έχω δει, αλλά από e-banking είναι πολύ γρήγορη διαδικασία, δε πιστεύω να σ' ενοχλήσει να χαλάς 2 λεπτά το μήνα.

 

Αν διακόψεις πριν τη λήξη της σύμβασης, ναι, έχεις penalty. Κάνε υπομονή να μην τρέχεις καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο καρτοκινητά είναι λίγο - πολύ το ίδιο πράγμα για 'σένα. Στην cosmoκάρτα υπάρχει επιλογή για 200' με 5,04€, στο What's Up υπάρχει επιλογή 200' + 100MB με 6€. Το What's Up θεωρείται λίγο πιο 'νεανικό' οπότε θα βρεις περισσότερες επιλογές για ίντερνετ. Αλλά δε σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο απ' ότι λες.

 

Αυτόματη ανανέωση δεν έχω δει, αλλά από e-banking είναι πολύ γρήγορη διαδικασία, δε πιστεύω να σ' ενοχλήσει να χαλάς 2 λεπτά το μήνα.

 

Αν διακόψεις πριν τη λήξη της σύμβασης, ναι, έχεις penalty. Κάνε υπομονή να μην τρέχεις καλύτερα.

 

ναι δεν ειανι  για μενα. αλλα  για μεγαλο ατομο, οποτε ebanking γιοκ :P γιαυτο δε μενδιαφερει και το ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω στη κοςμοτε όποτε ,Αν δεν εχει λήξει το συμβόλαιο σου θα φας πρόστιμο ναι αν εχει λήξει καλείς το 13888 λες θες να κανεις διακοπή συμβολαίου σου κάνουν μια προσφορά για να μείνεις αν δεν θες τότε σου δίνουν έναν 4ψηφιο αριθμό πας μαζί με αυτο σε κάποιο κατάστημα κοσμοτε μαζί με την ταυτότητα σου και προχωράς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 7,06 έχει ένα πακέτο στο WhatsUp με 400 λεπτά και 400 SMS προς Whatsup, 100 λεπτά και 100 SMS προς όλους και αν θες με 8 ευρώ έχεις και 200MB Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω στη κοςμοτε όποτε ,Αν δεν εχει λήξει το συμβόλαιο σου θα φας πρόστιμο ναι αν εχει λήξει καλείς το 13888 λες θες να κανεις διακοπή συμβολαίου σου κάνουν μια προσφορά για να μείνεις αν δεν θες τότε σου δίνουν έναν 4ψηφιο αριθμό πας μαζί με αυτο σε κάποιο κατάστημα κοσμοτε μαζί με την ταυτότητα σου και προχωράς

 

για τι ποσο μιλάμε? τους μήνες που μένουνε? δεν εχω παρει επιδότηση για συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

για τι ποσο μιλάμε? τους μήνες που μένουνε? δεν εχω παρει επιδότηση για συσκευή.

Ανάλογα το ποσό καιρό έχεις μέχρι την λήξη πάρε και ρώτα για σίγουρα, πολλές φορές αν μιλήσεις με το τμήμα διακοπης συνδέσεις σου κανουν μια καλύτερη προσφορά μέχρι την λήξη του συμβολαίου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα τη διαδικασία χτές. πουπανε θαμαι κανα 6ωρο χωρίς σήμα. απο το πρωί ~11 που κόπηκε δεν εχει ερθει ακόμα. ξέρει κανείς ποσο καιρό θα κάνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα τη διαδικασία χτές. πουπανε θαμαι κανα 6ωρο χωρίς σήμα. απο το πρωί ~11 που κόπηκε δεν εχει ερθει ακόμα. ξέρει κανείς ποσο καιρό θα κάνει?

Κάνε μια επαννεκινηση στην συσκευη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά.
Έχω το ίδιο θέμα με τον andreapaog328. Έχω συμβόλαιο στην cosmote το οποίο έχει λήξει και θέλω να το κάνω κάρτα. Έχω κάνει αίτημα από 3/1/18 και μου τηλεφώνησαν για να μου δώσουν κωδικό 27/1/18, αλλά μου είπαν οτι θα πρέπει να πληρώσω και 15€ για τη μετατροπή αυτή. Έχω κάνει ερώτημα στη ΕΕΤΤ αν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Μήπως γνωρίζει κάποιος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 14/11/2016 στις 1:23 ΠΜ, NobodyRankXV είπε

Δουλεύω στη κοςμοτε όποτε ,Αν δεν εχει λήξει το συμβόλαιο σου θα φας πρόστιμο ναι αν εχει λήξει καλείς το 13888 λες θες να κανεις διακοπή συμβολαίου σου κάνουν μια προσφορά για να μείνεις αν δεν θες τότε σου δίνουν έναν 4ψηφιο αριθμό πας μαζί με αυτο σε κάποιο κατάστημα κοσμοτε μαζί με την ταυτότητα σου και προχωράς

Και εγώ έχω κάνει καρτοσυμβολαιο αλλά δεν βγαίνω οικονομικά θέλω να το αλλάξω σε what's up.. Είναι σχεδόν 24 ευρώ το μήνα... Κάλεσα πριν λίγο στο 13888 αλλά δεν με συνδεσαν με κανέναν μόνο τηλεφωνητής βγήκε ούτε για κωδικο ανέφεραν κάτι... Τι κάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Frog ειναι η λυση.

60' με 3,02€ και χρεωση ανα δευτερολεπτο.Καθε 2 βδομαδες εχει διπλασιασμο.Π.χ. εχει την πρωτη βδομαδα του μηνα διπλασιασμο 60+60 προς ολους,μετα θα ξαναεχει την τελευταια εβδομαδα του μηνα παλι 60+60'.Ερχεται καθε δευτερα που ξεκιναει μηνυμα στο κινητο οτι με 3€ παιρνεις 60' προς ολους και αλλα 60' επιπλεον.90 μερες διαρκεια υπολοιπου,και στον 4ο μηνα ολικη φραγη σε κλησεις/μηνυματα και δεδομενα.

 

Αλλιως πας Wind,συγκεκριμενα στην Q με 4€ και αλλαζει σε 4,6€ 150' προς Wind/Q 150' προς ολους και 150Mb,με χρεωση ανα δευτερολεπτο οπως το Frog.2 μηνη διαρκεια υπολοιπου χρηματων και στον 4ο μηνα φραγη κλησεων/sms αλλα εξερχομενων μονο.

Online ανανεωση με paypal/καρτα,ενεργοποιηση πακετων κλπ εχουν και τα 2,η Frog με το Cosmote App και η Q με το myQ.Το myQ ομως ειναι καλυτερο απο το  cosmote app.Δεν θελει ταυτοποιηση με κινητο,βγαζεις κατευθειαν κωδικους που αντιστοιχουν στο κινητο και αν το ξεχασεις απλα σου στελνει sms ωστε να μπεις στο myQ λογαριασμο και τον αλλαζεις κατευθειαν με δικο σου κωδικο.Στην κοσμοτε το βλεπεις μεν,αλλα στελνει κωδικο ταυτοποιησης με sms στο κινητο σου.Αν εχεις στο δικο σου ονομα τον αριθμο σου και το συμβολαιο αυτο,κανεις ταυτοποιηση με sms ωστε να βλεπεις το δικο σου αριθμο και θα βρει τον αριθμο του συμβολαιου οτι ειναι στο ονομα σου και θα το βλεπεις ταυτοχρονα με το δικο σου.Το ιδιο κολπο κανω και εγω.

Επεξ/σία από Nikolas14-MyPhone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2018 στις 10:25 ΠΜ, venia78 είπε

Καλησπέρα παιδιά.
Έχω το ίδιο θέμα με τον andreapaog328. Έχω συμβόλαιο στην cosmote το οποίο έχει λήξει και θέλω να το κάνω κάρτα. Έχω κάνει αίτημα από 3/1/18 και μου τηλεφώνησαν για να μου δώσουν κωδικό 27/1/18, αλλά μου είπαν οτι θα πρέπει να πληρώσω και 15€ για τη μετατροπή αυτή. Έχω κάνει ερώτημα στη ΕΕΤΤ αν ισχύει κάτι τέτοιο αλλά δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. Μήπως γνωρίζει κάποιος?

Καλώς ήρθες,

Επίσκεψη σε κατάστημα.

35 λεπτά πριν, Μενιος123 είπε

Και εγώ έχω κάνει καρτοσυμβολαιο αλλά δεν βγαίνω οικονομικά θέλω να το αλλάξω σε what's up.. Είναι σχεδόν 24 ευρώ το μήνα... Κάλεσα πριν λίγο στο 13888 αλλά δεν με συνδεσαν με κανέναν μόνο τηλεφωνητής βγήκε ούτε για κωδικο ανέφεραν κάτι... Τι κάνω; 

Καλώς ήρθες,

Επίσκεψη σε κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

απο χτες τα μεσανυχτα μετετρεψα μια σύνδεση σε καρτοκινητο και δεν εχω δεδομενα και δεν μπορω να προσθεσω χρηματα καθως μου βγαζει μηνυμα "μη εγκυρος αριθμος". καποια ιδεα για να ενεργοποιηθει το ιντερνετ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...