Προς το περιεχόμενο

Αγορά WiFi Router για επέκταση δικτύου


gRim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βρε πουλινε.... μια χαρα λεμε παιζω.

 

ναι δεν ειπα οτι δεν παιζεις μια χαρα απλα δεν εχει νοημα να παιζεις στα 1000mw αυτο εννοοω

Τα repeater τρωνε bandwith απο το wifi router και προκαλουν προβληματα στις υπολοιπες συσκευες που ειναι συνδεδεμενες στο ιδιο wifi router.

Για poe-AP υπαρχει η λυση των Ubiquiti, που ερχονται με τροφοδοτικο poe-injector. εγω χρειαζομαι 2 AP για να χω πληρη καλυψη

to repeater πραγματι ειναι η χειροτερη λυση αλλα πολλα ατομα δυστυχως το κανουν.με access points και Poe κανεις μια χαρα δουλεια ολα ωραια και νοικοκυρεμενα που λενε.διαχειριση τα παντα απο ενα σημειο και οχι κολλησε το ap πηγαινε στον τριτο οροφο να βγαλεις το καλωδιο.

και τα Ubiquiti μια χαρα αγορα.πολυ καλες τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν ειπα οτι δεν παιζεις μια χαρα απλα δεν εχει νοημα να παιζεις στα 1000mw αυτο εννοοω

to repeater πραγματι ειναι η χειροτερη λυση αλλα πολλα ατομα δυστυχως το κανουν.με access points και Poe κανεις μια χαρα δουλεια ολα ωραια και νοικοκυρεμενα που λενε.διαχειριση τα παντα απο ενα σημειο και οχι κολλησε το ap πηγαινε στον τριτο οροφο να βγαλεις το καλωδιο.

και τα Ubiquiti μια χαρα αγορα.πολυ καλες τιμες

B) :cool: B) :cool:

 

Οι τιμες της Ubiquiti ειναι φαρμακειο, αλλα αξιζουν τα €€€ τους!

Μαλλον παω για ενα UniFi AP και ενα AP AC Lite...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

B) :cool: B) :cool:

 

Οι τιμες της Ubiquiti ειναι φαρμακειο, αλλα αξιζουν τα €€€ τους!

Μαλλον παω για ενα UniFi AP και ενα AP AC Lite...

 

καλα οχι και τοσο φαρμακειο.για αυτα που δινει δεν ειναι παραλογες οι τιμες οπως πχ πας σε Hp και βλεπεις κατι 400 αρια.εχει και φτηνα μοντελα αναλογως τι θες αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι θα παρεις κατι σωστο και με μια χ υποστηριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οχι και τοσο φαρμακειο.για αυτα που δινει δεν ειναι παραλογες οι τιμες οπως πχ πας σε Hp και βλεπεις κατι 400 αρια.εχει και φτηνα μοντελα αναλογως τι θες αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι θα παρεις κατι σωστο και με μια χ υποστηριξη.

Για χρηση στο σπιτι.... Ειναι φαρμακειο...

Για επαγγελματικη χρηση, ολο το πακετο που προσφερει η ubiquiti, προϊον+ευεληξια+υποστηριξη ειναι σουπερ!

 

Αν δεν εχω σωστη καλυψη και με αυτα, η επομενη λυση ειναι....

 

yUV54YSj_a4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χρηση στο σπιτι.... Ειναι φαρμακειο...

Για επαγγελματικη χρηση, ολο το πακετο που προσφερει η ubiquiti, προϊον+ευεληξια+υποστηριξη ειναι σουπερ!

 

Αν δεν εχω σωστη καλυψη και με αυτα, η επομενη λυση ειναι....

 

yUV54YSj_a4.jpg

xaxa.αν δεν εχεις καλη καλυψη μπορεις να βαλεις κανενα ακομα.απο εκει και περα ειναι και τι μοντελο θα διαλεξεις αναλογως ποσοι θα συνδεθουν.αν ειναι λιγα ατομα δεν χρειαζεται να παρεις κατι τρελλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε τι δλδ?  Εγω το εχω στημενο εσυ ξερεις δλδ? Ειναι κουραστικη λιγο αυτη η αναλωση αν δε καταλαβαινεις φιλε.

αν εσυ το βλεπεις οτι στην λεω επειδη παιζεις 10 φορες παραπανω απο το οριο μεσα στο σπιτι σου και επειδη απλα σκιζεις την μπαντα τοτε δεν μπορω να πω κατι.ας το αφησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...