Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Camera 30$ gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κάμερα του τίτλου παίζει μια χαρά στην Ελλάδα. Το interface είναι στα κινέζικα στο iPhone. Σε Android είναι στα αγγλικά.

Την έχεις η το διάβασες κάπου?

Αν την έχεις εχει πάρει κανένα update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορω που ακομη υποστηριζετε την αποτυχημενη xiaomi που πρωτοτυπησε αχρηστευοντας χιλιαδες καμερες γιατι βγηκαν εκτος κινας...

Παρτε foscam dahua hikvision και ας δωσετε τα διπλα..

Σιγουρα ποιοτικοτερες και με δοκιμασμενα fw.

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω που ακομη υποστηριζετε την αποτυχημενη xiaomi που πρωτοτυπησε αχρηστευοντας χιλιαδες καμερες γιατι βγηκαν εκτος κινας...

Παρτε foscam dahua και ας δωσετε τα διπλα..

Σιγουρα ποιοτικοτερες και με δοκιμασμενα fw.

από ότι βλέπω κάνουν πάνω από 100 ευρώ........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω που ακομη υποστηριζετε την αποτυχημενη xiaomi που πρωτοτυπησε αχρηστευοντας χιλιαδες καμερες γιατι βγηκαν εκτος κινας...

Παρτε foscam dahua και ας δωσετε τα διπλα..

Σιγουρα ποιοτικοτερες και με δοκιμασμενα fw.

Δεν έχεις αδικο αλλά είναι αρκετά ακριβότερη και σκέψου οτι κάποιοι εχουν "χτίσει" με Xiaomi.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα παρει escam και επαιζε με wifi. στις 7 μερες δεν αλλαζε ip ουτε κραταγε την static..οποτε επρεπε να την βγαλεις βαλεις στην πριζα καθε 7 μερες...

Μπορει με ethernet να δουλευε κανονικα αλλα αγοραστηκε για wifi...

 

Foscam πανω απο 100 στα ξενα σιτε ebay;

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αρκετός κόσμος μπορεί να παιδεύετε, ανεβάζω πακετάκι με τα παρακάτω:

 

Φάκελος 1.8.6.1R_201611191201: 

1) Πάρτε τα περιεχόμενα του και ρίξτε τα σε μία καθαρή FAT 32 micro SD.

2) Αποσυνδέστε ρεύμα, αφαιρέστε SD, συνδέστε ξανά τη κάμερα και κρατήστε πατημένο το reset button για 10 sec (είναι κουμπί σε τρύπα οπότε προσοχή μην βάλετε τη βελόνα στο μικρόφωνο). 

3) Κλείστε τη κάμερα και βάλτε την SD που φτιάξατε.

4) Ανοίξτε τη κάμερα και περιμένετε μέχρι να αναβοσβήνει το πορτοκαλί λαμπάκι και η Κινέζα να μιλάει επαλαμαβανόμενα.

5) Συνδέστε τη κάμερα πάλι μέσω του APP. Scan το QR κλπ κλπ

 

YIHomePCClient_Download_1.0.0.0.exe

PC client για να τσεκάρετε την καμερά σας από το PC σας. Κινέζικο αλλά πανεύκολο στο σετάρισμα.

 

com.ants360.yicamera.apk <-Online κατέβασμα

το YI camera APK Από το ΜΙ Market (όχι Play store). Αν και είναι 1-2 εκδόσεις πίσω αναβαθμίζεται μόνο του στη Last. Χωρίς να κάνουμε τίποτα γυρίζει στα αγγλικά. Του Playstore το τελευταίο μήνα δεν συνδεόταν.

Mi Yi Ant Camera.zip

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παρελαβα σημερα απο gearbest,αποστολη 29 δεκεμβριου παραδοση 13/1 σημερα δλδ με nl post στα 24 ευρω περιπου.η καμερα εχει πολυ καλη ποιοτητα εικονας..αμφιδρομο ηχο κλπ....ο μαγνητης στην βαση πολυ χρησιμος....το app στο iphone ειναι στα κινεζικα...την εγκατεστησα ομως χωρις προβλημα!παιζει και με 3g η εφαρμογη και βλεπω κανονικα χωρις ddns κλπ.την εκανα update δουλεψε παλι,κανονικα χωρις προβλημα.μονο η εφαρμογη που ειναι στα κινεζικα μ την σπαει αλλα για τα χρηματα της ειναι πολυ καλη και κομψη!!!

στην επιλογη χωρας εβαλα china οπως λεει στις οδηγιες...επισυναπτω και εικονες απο την μεταφραση της εφαρμογης πολυ χρησιμες!!!

post-170899-0-04730900-1484312925_thumb.jpg

post-170899-0-34436800-1484312930_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παρελαβα σημερα απο gearbest,αποστολη 29 δεκεμβριου παραδοση 13/1 σημερα δλδ με nl post στα 24 ευρω περιπου.η καμερα εχει πολυ καλη ποιοτητα εικονας..αμφιδρομο ηχο κλπ....ο μαγνητης στην βαση πολυ χρησιμος....το app στο iphone ειναι στα κινεζικα...την εγκατεστησα ομως χωρις προβλημα!παιζει και με 3g η εφαρμογη και βλεπω κανονικα χωρις ddns κλπ.την εκανα update δουλεψε παλι,κανονικα χωρις προβλημα.μονο η εφαρμογη που ειναι στα κινεζικα μ την σπαει αλλα για τα χρηματα της ειναι πολυ καλη και κομψη!!!

στην επιλογη χωρας εβαλα china οπως λεει στις οδηγιες...επισυναπτω και εικονες απο την μεταφραση της εφαρμογης πολυ χρησιμες!!!

Mιλάμε έχω σκάσει από την ζήλεια μου :) Εχω ενεργό t/n από 24/12 μέσω NL από Gearbest και ακόμα Ελλάδα δεν έχει μπει .

Στην βραδυνή λήψη πως είναι ? 

Ισως να καθόταν ο madoctor στο xiaomi club να τις έκανε μετάφραση, το κατέχει το θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιλάμε έχω σκάσει από την ζήλεια μου :) Εχω ενεργό t/n από 24/12 μέσω NL από Gearbest και ακόμα Ελλάδα δεν έχει μπει .

Στην βραδυνή λήψη πως είναι ? 

Ισως να καθόταν ο madoctor στο xiaomi club να τις έκανε μετάφραση, το κατέχει το θέμα 

ειχα παραγγειλει δυο κοματια 28/12 ..ενα με registered nl post δεν ηρθε ακομα...το αλλο με unregistered nl post ηταν αυτο που ηρθε στις 13/01.....

Η καμερουλα εχει δυο υπερυθρα led τα οποια αναβουν ελαφρως το βραδυ και η νυχτερινη ληψη ειναι παρα πολυ καλη!το μονο που δεν μπορεσα να ρυθμισω ειναι η ωρα της καμερας.που δειχνει 6 ωρες μπροστα!

το λινκ και το προγραμμα που προτεινει ο φιλος πιο πανω λογικα ειναι για παρεμφερη καμερα που απο οτι ειδα εχεις τις ιδιες λειτουργιες πανω κατω και στην  εγκατασταση οποτε λογικα μπορει να φλασαριστει..

η λειτουργια ανιχνευση κινησης δουλευει και σου στελνει βιντεο 15 δευτερολεπτων ασχετα αν εχεις καρτα μνημης μεσα η οχι...αυτα απο μενα

22 πως?εγω τη βλεπω στα 27

25,29 βγαινει με τ κουπονι του φιλου απο πανω...εγω την ειχα παρει 22,45 τοτε που την ειχε προσφορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...