Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Smart 1080P WiFi IP Camera 30$ gearbest


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το βασικό για εσένα ειναι το βασικότερο για τους περισσότερους που θα το κάνουν.

 

Δηλαδή αν τον ρωτήσω "φίλε μήπως έχεις αφήσει "τρύπες κλπ" τι θα μου απαντήσει ? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Δηλαδή αν τον ρωτήσω "φίλε μήπως έχεις αφήσει "τρύπες κλπ" τι θα μου απαντήσει ? ? ?

Φίλε μου, ούτε τον υποστηρίζω τον τύπο, ούτε τον αντιπρόσωπο του κάνω. Απλά το ανέφερα το hack, που ακόμα είναι η αρχική του προσπάθεια(ούτε καν beta). Αν έχει bugs, θα φανούν στην πορεία και θα προσπαθήσει να τα διορθώσει, όσο ασχολείται δλδ με το θέμα.

Όσο για το αν τον ρωτήσεις ευθέως, αν έχει "τρύπες", εγώ θα σου απαντούσα, "βοήθησε με να τις βρω για να τις διορθώσω"(φαντάζομαι κι αυτός το ίδιο θα σου πει). Ο σκοπός που το έβαλε στο github αυτός είναι. Να βοηθήσει όποιος μπορεί, είτε με συμβολή στον κώδικα ή με testing ή προτάσεις ή με κάτι άλλο, να ολοκληρωθεί το project.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι ιδιαίτερα που έβαλες το hack απλά εκφράζω τις σκέψης μου.

 

Ρώτησα πριν, για να ανοίξει το stream ζητάει κωδικό η μπορούμε να το κάνουμε να ζητάει.

Η μήπως θέλει τελικά vpn κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα και για αυτό το συζητάμε αλλά για να σου πω την αλήθεια θα χτίσω σύστημα με ανοιχτές κάμερες και ας κάνουν και τα τριπλά.

Το ήδη υπάρχον δεν το επεκτείνω άλλο τουλάχιστον οχι με indoor 1080.

Μια outdoor 1080,2k σε xiaomi θα την αγόραζα.

 

Σε μη xiaomi σκεφτόμουν για αυτήν αν και διάβασα οτι σε κάποιον δεν δούλεψε το h265 stream

https://m.fasttech.com/products/2025/10012247/5605902-authentic-escam-dome-qd420-h-265-4mp-p2p-ip-ir

Με κανα κουπόνι θα κατέβει στα 90$, άριστη τιμή αν τα specs στέκουν.

Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το συζητάμε, ψαχνω κι εγώ για εξωτερικό χώρο. Θα επανέλθω με λεπτομέρειες. Κοιτούσα προς foscam. Αυτή που έστειλες είναι δυνατή, αλλά δε βρίσκω το λόγο για πάνω από 1080p, ειδικά αν είναι WiFi η σύνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το συζητάμε, ψαχνω κι εγώ για εξωτερικό χώρο. Θα επανέλθω με λεπτομέρειες. Κοιτούσα προς foscam. Αυτή που έστειλες είναι δυνατή, αλλά δε βρίσκω το λόγο για πάνω από 1080p, ειδικά αν είναι WiFi η σύνδεση.

Για εξωτερικούς χώρους καλό είναι να έχεις πάνω από 1080 για να φαίνονται περισσότερα χαρακτηριστικά σε μεγαλύτερες αποστάσεις αν χρειάζεται βέβαια.

Η συγκεκριμένη υποστηρίζει h265 οπότε το bitrate θα είναι χαμηλό ακόμα και με χάλια σύνδεση wifi.

Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει παρόμοιο μοντέλο φτηνότερο στο ίδιο κατάστημα και τώρα τελευταία την εχουν και τα άλλα καταστήματα.

 

Στην κάμερα του θέματος επειδή είναι όντως τζάμπα το θεωρείτε δυνατό να μπει σε κουτί και να γίνει εξωτερική η θα έχει θέμα με "ιδρώτα" κλπ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εξωτερικούς χώρους καλό είναι να έχεις πάνω από 1080 για να φαίνονται περισσότερα χαρακτηριστικά σε μεγαλύτερες αποστάσεις αν χρειάζεται βέβαια.

Η συγκεκριμένη υποστηρίζει h265 οπότε το bitrate θα είναι χαμηλό ακόμα και με χάλια σύνδεση wifi.

Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει παρόμοιο μοντέλο φτηνότερο στο ίδιο κατάστημα και τώρα τελευταία την εχουν και τα άλλα καταστήματα.

 

Στην κάμερα του θέματος επειδή είναι όντως τζάμπα το θεωρείτε δυνατό να μπει σε κουτί και να γίνει εξωτερική η θα έχει θέμα με "ιδρώτα" κλπ ?

 

Θεωρώ πως κάποια στιγμή θα σου παρουσιάσει σίγουρα πρόβλημα με την υγρασία καθώς είναι γεμάτη τρυπούλες (usb, micro usb, ηχείο, μικρόφωνο κτλ.)..

 

Σε άλλα νέα, είδα ότι έγινε update η εφαρμογή Mi Home και τώρα έχει περισσότερες επιλογές όσον αφορά τους αυτοματισμούς, ενώ πριν είχε μόνο καταγραφή βίντεο στις επιλογές σεναρίων.

Επίσης, τώρα έχει και επιλογή on/off που πριν νομίζω δεν υπήρχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι ώρα Κίνας

 

Άσχετο.. τώρα που έγινε αναβάθμιση το Mi Home πλέον στα locale βγάζει και united states και μάλιστα recommended ... δεν τόλμησα φυσικά την αλλαγή μιας και δεν είμαι καθόλου σίγουρος τι θα δουλεύει μετά απ τους smart σένσορες που έχω (όπως και η καμερούλα φυσικά.. μην φάμε καμιά ήττα με κάνα κλείδωμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το δοκιμάσεις

 

Δεν δουλεύουν όταν το έκανα οι σενσορες θερμοκρασίας και κίνησης μέσω του mi home.

 

Μείνε στο mainland china και είσαι οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σε κάποιον που έχει την κάμερα.

Η κάμερα από ότι κατάλαβα συνδέεται σε κινεζικό server. Οπότε η ώρα που δείχνει είναι ωρα Κίνας;

Αυτό με την ώρα το εχουν χεσει.

Μέσα στο mihome υπάρχουν προϊόντα που δουλεύουν με ώρα Κίνας και άλλα με τοπική.

Εχω μπερδευτεί με τα όσα συμβαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την τελευταια αναβαθμιση στο mi home εμφανιζετε το μενου στα αγγλικα στο ios!!!
Πανω π ειχα αρχισει να μαθαινω κινεζικα!!!

 

edit:απο οταν πηρα την καμερα εχει βγαλει 2 update για την καμερα,οχι για την εφαρμογη..

την εκανα και τις δυο φορες και δουλευει κανονικα,,!!δεν εχει κλειδωσει.

το μονο αρνητικο πλεον που εχει η καμερα ειναι η διαφορα ωρας,,

Επεξ/σία από stivi1981
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εβγαλε προσφορα το gearbest για του αγιου βαλεντινου 23,54 με δωρεαν μεταφορικα...το πακετο λεει οτι περιεχει και αμερικανικο φορτιστη που δεν περιειχαν οι δικες μας της αλλης προσφορας...αποστολη λεει μετα τις 12 φεβρουαριου!

22,72 βγαινει στο bangood χωρις φορτιστη με το κουπονι 15mimouse

http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_607361.html?wid=21&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=regular.0117&eo=TJCgKBh7SElR3UWe&email=b2t8c3RpdmkxOTgxQGhvdG1haWwuY29tfDExNjQw

http://www.banggood.com/Xiaomi-XiaoFang-1080P-110-F2_0-WiFi-IP-Camera-Night-Vision-8X-Zoom-p-1095214.html?rmmds=cart

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...