Προς το περιεχόμενο

Σπασμένο USB stick


trendkill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Ειχα ενα στικάκι στο tower κατω απο το γραφειο και μετά απο κλωτσιά εσπασε (κλασικη περιπτωση βλαβης που λενε).

 

Εχω πολλα σημαντικα αρχεια μεσα. Τι μπορω να κανω? Μπορει να το ξανακολλησει καποιος με κολλητηρι ή να γινει recover με καποιο τροπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω στις 4 επαφές στην πλακέτα, κόλλησε ένα καλώδιο usb. Ο connector σκέτος είναι δύσκολη δουλειά, αλλά το καλώδιο είναι εύκολο. Μικρό σε μήκος, όχι πάνω απο 30 πόντους πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες βγάλε μια φωτογραφία να δούμε τι έχει απομείνει.

Αν το στικάκι πάντως είναι μεγάλο σε μέγεθος(όχι αυτά που είναι μια σταλιά)τότε ναι φτιάχνεται με την προϋπόθεση οτι δεν έχει γίνει μεγαλύτερη ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηγα σε ενα μαγαζι που κανει επισκευες. Εχει ξεκολλησει και ο χαλκος της πλακετας και δε φτιαχνει με κολληση. :(

θα πρεπει αν γινεται καποιος να δει που καταληγει αυτο και να το κανει παρακαμψη.δεν ξερω αν μπορει να γινει γιατι πολλες φορες ειναι πολλα layers.οπως ειδα στην φωτο ειναι το δευτερο πινακι σωστα?δεν εχει μεινει καθολου υλικο για να κανει επαφη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειπε ο ηλεκτρονικος οτι αν προσπαθησει να βαλει κολληση, το μονο που θα πετυχει ειναι να καψει τη πλακετα...

Λετε στο πλαισιο να καταφερουν κατι καλυτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηγα σε ενα μαγαζι που κανει επισκευες. Εχει ξεκολλησει και ο χαλκος της πλακετας και δε φτιαχνει με κολληση. :(

ας δει πια γραμμη ειναι ο χαλκος και να κανεις γεφυρωμα.

 

ας το στερεωσει προχειρα μετα μεχρι να κανεις την μεταφορα

 

βγαλε μια μεγαλυτερη φωτο να το δουμε καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειπε ο ηλεκτρονικος οτι αν προσπαθησει να βαλει κολληση, το μονο που θα πετυχει ειναι να καψει τη πλακετα...

Λετε στο πλαισιο να καταφερουν κατι καλυτερο;

το πλαισιο δεν θα ασχοληθει καν με κατι τετοιο.το βασικο ειναι αν εχει ξεκολλησει ολο ή αν βλεπεις εστω και λιγο οποτε να γινει κολληση προσωρινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατω πατησια

Απέχουμε αρκετούτσικα ρε γαμώτο για να το έβλεπα εγω λίγο μήπως και. Γενικώς έχω κάνει καποιες πατεντιάρικες τέτοιες επισκευές. 

Όπως είπαν απο πάνω δηλαδή θα πρέπει να βρεθεί που καταλήγει το σημείο που έχει ξεκολλήσει πράγμα που δεν είναι δύσκολο. 

Δε νομίζω να έχει πολλά επίπεδα αυτή η πλακέτα συγκεκριμένα μιας και δεν είναι κάτι τόσο πολύπλοκο το στικάκι, αλλά και πάλι δεν είναι απαραίτητο να προκαλούσε πρόβλημα αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέχουμε αρκετούτσικα ρε γαμώτο για να το έβλεπα εγω λίγο μήπως και. Γενικώς έχω κάνει καποιες πατεντιάρικες τέτοιες επισκευές. 

Όπως είπαν απο πάνω δηλαδή θα πρέπει να βρεθεί που καταλήγει το σημείο που έχει ξεκολλήσει πράγμα που δεν είναι δύσκολο. 

Δε νομίζω να έχει πολλά επίπεδα αυτή η πλακέτα συγκεκριμένα μιας και δεν είναι κάτι τόσο πολύπλοκο το στικάκι, αλλά και πάλι δεν είναι απαραίτητο να προκαλούσε πρόβλημα αυτό.

Αθηνα εισαι; Αν μπορεσεις να το σωσεις στο φερνω καπου, ετσι κι αλλιως δε βλεπω να το φτιαχνει καποιος αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...