Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο trailer για την επερχόμενη ταινία Ghost in the Shell


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη, αλλά είναι σκέτη ιεροσυλία, σε σύγκριση με το πρωτότυπο.

 

Έχεις δίκιο αλλά πάντα μόλις ακούω αυτό το κομμάτι το μυαλό μου πάει στους Lacuna Coil. 

Την έχω πατήσει αρκετές φορές.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω δει 2 ταινίες σινεμά με πρωταγωνίστρια τη Scarlett, κι ήταν οι χειρότερες ταινίες που έχω δει στη ζωή μου...

Δεν τη ξαναπατάω

Ποιες ταινίες λες :;;  το Eight Legged Freaks και το Lucy ? λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τέλος πάντων και μόνο που βίασαν ακόμα και τη μουσική(που το ανιμε είχε υπεροχή)ε νταξ...

 

Στα trailers μπαίνουν ό,τι να 'ναι κομμάτια, δεν σημαίνει ότι θα είναι ίδιο το OST της ταινίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινιάρα θα 'ναι ...άσχετα αν ("κλασσικά") το Χόλιγουντ "πηδάει" τους χαρακτήρες κτλ.
Ο original χαρακτήρας ΔΕΝ ΠΟΛΥ-ΜΟΙΑΖΕΙ με αυτόν που βλέπουμε στο τρέιλερ και φυσικά είναι... Ασιάτισσα ήρωας, όχι Αμερικανίδα (Καυκάσια).

 

Αλλά... η Σκάρλετ... "παίδαρος"... και με ολόσωμη κολλητή φόρμα... "δεν με χαλάει" ποσώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους δε το κατάλαβαν είναι μεταφορά του 1995 anime σε live action. Πρεπει να προσπαθήσεις πολύ για να τα κάνεις σκατά σε κάτι τέτοιο όταν έχεις στη διάθεση σου hollywood budget και τα σημερινά εφφέ/cgi.

 

βγάζω το "ακριβής" για να μην υπερβάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει ,ουτε χαρντκορ σαιμπερπανκ φηλινγκ δεν θα εχει μαλλον ουτε αντεργκραουντιλα θα μυριζει

 

παιζει ομως να ειναι αξιοπρεπες οποτε να το δουμε πρωτα

 

οσο για την γιοχανσον η κοπελα ειναι κουκλα κ μπορει να μην ειναι ηθοποιαρα αλλα δεν το επαιξε κ ποτε ετσι κ παρολο που θα μπορουσε να ειναι γλαστρα δεν εκανε κ τις πιο ευκολες κ ασφαλεις επιλογες στην καριερα της κ οπου επαιξε το υποστηριξε οσο μπορουσε

 

ps το theme song ενδιαφερουσα διασκευη αλλα τοσο κοινοτυπο που δεν κολλαει με αυτη την ξεχωριστη ταινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους δε το κατάλαβαν είναι μεταφορά του 1995 anime σε live action

 

Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες...

 

http://www.slashfilm.com/ghost-in-the-shell-plot-details/

 

http://moviepilot.com/p/ghost-in-the-shell-remake-plot-anime/4146254

 

 

 

We’re not doing Puppetmaster. It’s not Laughing Man. It involves Kuze. The Kuze story. The big thing we are doing here is that we’re not necessarily doing an origins backstory, but we are addressing her sense of self and resolving how she defines herself in terms of memories. That’s one of the main thrusts in the story. Inspired by that episode of Affection in 2nd GIG. It’s bits and pieces of those mixed together.

 

Το σενάριο της ταινίας δεν θα ακολουθεί πιστά αυτό του 1995 anime. Θα είναι μια διασκευή που θα περιλαμβάνει διάφορα στοιχεία (τα ποιο cool υποτίθεται) από όλα τα επεισόδια που έχουν βγει κατά καιρούς.

 

Θετικό στο παραπάνω το ότι σκοπεύουν να δώσουν λίγη βάση στον ψυχολογικό κόσμο της Major.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εσύ δεν κατάλαβες...

 

Όπως και να έχει ένα συνοθύλευμα απο σκηνές των anime θα είναι (γι'αυτό έβγαλα το "ακριβώς"). Έχει σκηνές και απο το 1995 anime movie.

 

όπως είπε και ο director:

 

"I didn't really have to do anything , I just stole from all of them...my job was very easy."

 

https://youtu.be/yMW1Co25Hbc?t=97

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...