Προς το περιεχόμενο

Το Visual Studio έρχεται στο macOS


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πέραν των όποιων προτιμήσεων και της κοκορομαχίας με τα ποσοστά, ο λόγος που η msft προχώρησε σε αυτή την κίνηση είναι αυτό που αναφέρει ο hyperspaced. Πρόκειται για πλάνο περαιτέρω διείσδυσης του .NET Core στις διάφορες υπολογιστικές πλατφόρμες, ανεξαρτήτως brand / form factor.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι αγοράζουν Mac, iPad, iPhone ως status symbols (=ΜΟΣΤΡΑ) και όχι επειδή κάνουν κάτι πραγματικά χρήσιμο με αυτά. Άντε οι Mac και κάνα video-editing από semi-professionals. 

 

Βέβαια, πήρα iMac για να τον παίρνω αγκαλιά και να τον στήνω στα Starbucks για να κάνω μόστρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πρόκειται για πλάνο περαιτέρω διείσδυσης του .NET Core στις διάφορες υπολογιστικές πλατφόρμες, ανεξαρτήτως brand / form factor.

Ε ναι ρε φίλε, χαίρω πολύ.

Πάντως γενικότερα ανοίγεται η MS προς τα άλλα ΛΣ βλ. SQL Server σε Linux

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το ξέρεις εσύ αυτό;

Κάνεις όλα τα επαγγέλματα του κόσμου ταυτόχρονα και έχεις σχηματίσει προσωπική ολοκληρωμένη άποψη;

Συμφωνώ εν μέρη ότι ορισμένοι τα αγοράζουν για να πουλάνε μούρη. Υπάρχουν και αυτοί.

Τα άλλα που γράφεις, είναι κουραφέξαλα!

 

Προφανώς το φιλαράκι θα μιλάει από προσωπική εμπειρία.

Και θα έχει και δίκιο αν αναλογιστείς ότι η Ελλάδα παράγει τους λιγότερους προγραμματιστές από οποιαδήποτε άλλη χώρα στην Ευρώπη.

Οπότε παίρνει το μηχανάκι ο άλλος και χρησιμοποιεί το 1/1000 των δυνατοτήτων του κυρίως καταναλώνοντας κάτι και όχι παράγοντας κάτι.

Ξέρω περίπτωση που είχε iPhone ο άλλος χωρίς ούτε μία εφαρμογή.

Μόνο για μόστρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω πως το osX ειναι το πιο βολικο και ακρασαριστο λειτουργικο συστημα που εχω δουλεψει ever..

Αυτη τη στιγμη δουλευω Win 10 και βλεπω τις κακες διαφορες μερα με τη μερα.

 

Κατα τη γνωμη μου αν καποια στιγμη ξεκολλησει και η apple με τη ξεροκεφαλια της και δωσει τοπ καρτες γραφικων στο λαο με το ηδη υπαρχων optimized λειτουργικο συστημα...

 

ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ..

 

Εδώ κάνεις ένα μικρό λάθος.

Ποτέ δεν συγκρίνουμε το hardware γιατί πρώτον το Mac OS είναι πολύ πιο ελαφρύ από τα Windows  και δεύτερον γιατί υπάρχει software που είναι optimized για mac οπότε δε χρειάζεται πιο δυνατό hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...