Προς το περιεχόμενο

Το Spotify γράφει terabytes δεδομένων στο σκληρό δίσκο του PC σας εδώ και μήνες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβως , ιδεα δεν εχετε.Το youtube ειναι τεραστιο αλλα τι σχεση εχει να ψαχνεις μεσα απο τον ορυμαγδο μεμονωμενων κομματιων και καποιων full album που ισως καποιος ανεβασε με το οργανωμενο, επισης τεραστιο, περιεχομενο του spotify και των streaming υπηρεσιων

 

Πεστε οτι απλα δεν πολυακουτε μουσικη ...οποτε χεσμενο το εχετε , απλο δεν ειναι ?

Δεν με ενδιαφερει η αποψη σου για το αν ακουμε η οχι μουσικη. Σε ρωταω πως ακριβως δεν εχουμε ιδεα που δεν πληρωνουμε το youtube ενω εσυ που πληρωνεις εχεις?

 

ΥΓ1. Τα ακουστικα μου απο μονα τους κοστιζουν περισσοτερο απο ολο σου το PC, oποτε αντιλαμβανεσαι οτι η αποψη σου για το αν ακουω μουσικη ειναι περα απο λαθος, και αδιαφορη. Ξαφνικα ανακαλυψες το spotify, το οποιο απο ποιοτητα ειναι επισης αθλιο, απλα καλυτερο του youtube, και την ειδες mozart και την λες στους αλλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι ποιος ακουει περισσοτερο η διαφορες ηθικολογιες για την πειρατια η ποιος ειναι ...διανοουμενος αλλα να υπαρχει μια λογικη στην συγκριση.Mπορει να συγκρινει καποιος το itunes με το spotify η με το tidal η με την συνδρομητικη υπηρεσια του youtube (το red ειναι ?).

 

Τι να συγκρινεις, το χαος του youtube με μια οργανωμενη υπηρεσια και να λες τι μλκ ειναι αυτη ? 

... είναι, να μην κρίνουμε τους άλλους έτσι αυθαίρετα.

 

Στο κάτω κάτω, δε μου αρέσει. Γιατί θα πρέπει να με (όχι εσύ, γενικά το γράφω) πείσεις ότι πρέπει να μου αρέσει ή να με βολεύει...;

 

Μπορεί να έχει περισσότερο και πιό οργανωμένο υλικό από το ΥΤ, αν και δε θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά, αλλά από προσωπική εμπειρία, στο ΥΤ βρίσκω πολύ πιό εύκολα playlists που να μου αρέσουν από ότι στο Spotify. Επίσης, στο ΥΤ βρίσκω σχεδόν τα πάντα, ακόμα κι αν δεν είναι το επίσημο video clip, αλλά έχει απλά μια σταθερή εικόνα. Το μόνο πρόβλημα με το ΥΤ είναι πως καταναλώνει δυσανάλογα μεγάλο bandwidth για να ακούς απλά μουσική και ειδικά με χρήση 3G/4G, μπορεί να ξεφύγεις πριν το καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@

strawman

 

Μπραβο, μια που αγορασες  ακριβα ακουστικα ακου τωρα την ποιοτητα του youtube να ολοκληρωθει η εμπειρια .Και μην ξεχασεις να βαλεις adblock  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@

strawman

 

Μπραβο, μια που αγορασες  ακριβα ακουστικα ακου τωρα ακου τωρα την ποιοτητα του youtube να ολοκληρωθει η εμπειρια .Και μην ξεχασεις να βαλεις adblock  :-D

To αστειο ειναι οτι ηξερα απο πριν οτι αυτο ακριβως θα ελεγες, και γιαυτο και δεν ανεφερα οτι ΔΕΝ ακουω youtube, για να σαφησω να κανεις το κομματι σου. Υπερβολικα ρηχος και προβλεψιμος :)

 

Σχεδον ολη μου τη συλλογη την εχω σε flac στο mp3 μου. Δεν ακουω απο stream γιατι η ποιοτητα ειναι αθλια. Οσα βρηκα τα πληρωσα, οσα δεν μπορεσα να βρω τα πηρα απτον θειο. Συνεχισε εσυ να ακους απτο spotify. Τα λεμε

 

ΥΓ1. Εισαι ο τυπος που περιγραφεται με το nickname. Ο βασιλιας του strawman. Υποστηριζεις οτι ειπα πραγματα που δεν ειπα μπας και νικησεις κανα ιντερνετικο επιχειρημα. Μπορω να το κανω και γω αυτο ξερεις, απλα προτιμω να μην πεφτω στο επιπεδο σου. Θα επρεπε τουλαχιστον να ντρεπεσαι αμα εισαι πανω απο 18. Αν δεν εισαι...υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... είναι, να μην κρίνουμε τους άλλους έτσι αυθαίρετα.

 

Στο κάτω κάτω, δε μου αρέσει. Γιατί θα πρέπει να με (όχι εσύ, γενικά το γράφω) πείσεις ότι πρέπει να μου αρέσει ή να με βολεύει...;

 

Μπορεί να έχει περισσότερο και πιό οργανωμένο υλικό από το ΥΤ, αν και δε θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά, αλλά από προσωπική εμπειρία, στο ΥΤ βρίσκω πολύ πιό εύκολα playlists που να μου αρέσουν από ότι στο Spotify. Επίσης, στο ΥΤ βρίσκω σχεδόν τα πάντα, ακόμα κι αν δεν είναι το επίσημο video clip, αλλά έχει απλά μια σταθερή εικόνα. Το μόνο πρόβλημα με το ΥΤ είναι πως καταναλώνει δυσανάλογα μεγάλο bandwidth για να ακούς απλά μουσική και ειδικά με χρήση 3G/4G, μπορεί να ξεφύγεις πριν το καταλάβεις.

 

Eλα μωρε τωρα , σιγα. :-D

 

Εδω κανεις install ενα παιχνιδι και πιανει 30-50 gb , ασε κατι mkv , σε λιγο οι μικροι ssd θα ειναι ειδος προς εξαφανιση και τους πειραξε το μεγεθος που πιανει στα app το spotify :-D  

 

 

Στο κάτω κάτω, δε μου αρέσει. Γιατί θα πρέπει να με (όχι εσύ, γενικά το γράφω) πείσεις ότι πρέπει να μου αρέσει ή να με βολεύει...;

 

 

 

Πλακα κανουμε.Εξαλλου το μεγαλο πλεονεκτημα των streaming υπηρεσιων ειναι η τιμη τους.Αρα μπορει να τα εχεις συνοδευτικα με την δισκοθηκη η με το youtube, η απλα να το εχεις και να (το πληρωνεις ) υπαρχει , χωρις απαραιτητα να εχεις χρονο να ακους.

Mε τον ενα η αλλο τροπο εχουμε φθηνη προσβαση σε μουσικη.Και αυτο ακριως ειναι το μελλον.Οποιος το ειδε πριν χρονια, επιχειρηματικα εννοω , τωρα θα κονομησει.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...