Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ετοιμάζει την αναβάθμιση των Galaxy S6 και S6 Edge στο Android 7.0 Nougat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να συγκρίνεις το Android με το iOS είναι σα να συγκρίνεις F-16 με χαλασμένο πατήνι. Χίλιες φορές λιγότερα updates παρά η χούντα της Apple

Κάπως έτσι δηλαδή 

F16crash2.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η χούντα της apple έγραψε ο άλλος. Μερικοί δεν έχουν τη παραμικρή ιδέα αναπαράγουν ότι βλακεία διαβάσουν. Αρχικά ήθελα να μπω στο κόπο να αναλύσω 2-3 πράγματα αλλά είναι τζάμπα χρόνος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως με την Samsung έμεινα οικτρά απογοητευμένος. Κάτοχος ενός Galaxy S6 Edge+ που φαινομενικά είναι πολύ καλύτερη συσκευή από το iPhone, έμεινα πολύ απογοητευμένος από τα προβλήματα υπερθέρμανσης/φόρτισης/batter drain. Επίσης όλη η εμπειρία λειτουργικού με το S6 Edge+ μου έδινε την εντύπωση ενός πολύ fragmented οικοσυστήματος. 

Στο τέλος πήρα ένα iPhone 6s και βρήκα την υγεία μου και δουλεύουν όλα όπως πρέπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μάθατε να σκυβετε σε ανθρώπους που τους πληρώνετε και δεν σας σέβονται, δεν σημαίνει ότι είναι και οι αλλοι ετσι.

Τα θελα και τα παθα θα μου πεις, οκ. Ηξερα για τα προβληματα του Android.

Αν είχες πάρει Nexus δε θα είχες αντίστοιχο πρόβλημα. Βέβαια αν είχες Nexus, θα είχες πάρει μόλις το περασμένο καλοκαίρι τα ίδια features που έχει το Galaxy S6 από την πρώτη μέρα (πχ. multi-window). Όσο για stability και security fixes παίρνεις κάθε μήνα με το καθιερωμένο software update της Samsung.

 

Δε χρειάζεται τόση γκρίνια, γενικά. Όλοι ξέρουμε ότι τα Samsung έχουν σπαστικό bloatware και καθυστερούν να πάρουν τις αναβαθμίσεις που βγάζει η Google, αλλά από την άλλη στην εποχή του S6 δεν υπήρχε κανένα κινητό που να είχε αντίστοιχα features και τόσο καλό αλγόριθμο βελτιστοποίησης της φωτογραφικής μηχανής. Αν δεν έκανες συνειδητά την επιλογή σου και περίμενες ότι ξαφνικά θα εξαφανιστεί το bloatware και θα δίνει η Samsung τη νέα major έκδοση στο 2μηνο, δε σου φταίει κάποιος άλλος. Ούτε έχει καμία υποχρέωση η κάθε εταιρεία να σου παρέχει κάτι την ίδια χρονική περιόδο που το αποφασίζει η Google. Ως Samsung σου πρόσφερε ένα κινητό με το Χ λογισμικό και κάθε χρόνο σου προσφέρει και ένα major upgrade. Όπως την πρώτη μέρα είχες περισσότερα features από ότι το αντίστοιχο stock Android, έτσι σήμερα είσαι πίσω από το stock Android μέχρι να πάρεις τη νέα έκδοση. Αν αυτό δε σου κάνει, κακώς διάλεξες το συγκεκριμένο κινητό.

 

Αλλά και πάλι, μια χαρά μπορείς να πουλήσεις το κινητό και να πάρεις κάποιο άλλο. Δόξα τω θεώ, μαζί με τα όποια αρνητικά του Android υπάρχουν και τα θετικά, οπότε μπορείς να πάρεις το επόμενο Pixel, ας πούμε, και να έχεις (σχεδόν) day-one updates χωρίς να χάσεις τις αγορασμένες σου εφαρμογές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως με την Samsung έμεινα οικτρά απογοητευμένος. Κάτοχος ενός Galaxy S6 Edge+ που φαινομενικά είναι πολύ καλύτερη συσκευή από το iPhone, έμεινα πολύ απογοητευμένος από τα προβλήματα υπερθέρμανσης/φόρτισης/batter drain. Επίσης όλη η εμπειρία λειτουργικού με το S6 Edge+ μου έδινε την εντύπωση ενός πολύ fragmented οικοσυστήματος. 

 

Στο τέλος πήρα ένα iPhone 6s και βρήκα την υγεία μου και δουλεύουν όλα όπως πρέπει...

Έβαλες μυαλό βλέπω :D :D 

 

Το να συγκρίνεις το Android με το iOS είναι σα να συγκρίνεις F-16 με χαλασμένο πατήνι. Χίλιες φορές λιγότερα updates παρά η χούντα της Apple

Ας έβγαζαν και 2 update την μέρα.... εδώ αγοράζεις 5s που είναι μοντέλο του 13 και έχεις iOS10... δηλαδή το τελευταίο... ενώ εσύ που παίρνεις s7 μοντέλο του 17 κάτσε στην άκρη με λογισμικό του 13 και ζήτω η *χούντα*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι καθυστερεί το κινητό μου να πάρει την τελευταία έκδοση.

Το οποίο σημαίνει ότι ενώ έδωσα ένα σκασμό λεφτά δεν έχω την αντίστοιχη υποστήριξη.

Είναι απαραίτητη η 7 ή έχει κάτι το φοβερό; Ακόμα και απλά speed improvements να έχει ή stability issues την θέλω, και την θέλω πριν βγεί η 8 που θα διορθώνει την 7 και δεν θα την παρω ποτέ.

 

Στην τελική που ξέρεις, μπορεί να μην μου τρωει 20% ενώ είναι στο τραπεζι με σβηστή οθόνη και τα παντα κλειστά πλην δεδομένων.

 

Τα 550 ευρώ που έσκασα μου επιτρέπουν να χω απαιτήσεις.

 

 

Όσο για τον άλλο γραφικό, και με την 2.2 παίρνει τηλέφωνο.

Επειδή μάθατε να σκυβετε σε ανθρώπους που τους πληρώνετε και δεν σας σέβονται, δεν σημαίνει ότι είναι και οι αλλοι ετσι.

Τα θελα και τα παθα θα μου πεις, οκ. Ηξερα για τα προβληματα του Android.

Που να ξερα ομως ότι υπάρχουν και θύματα που τους αρέσει ολο αυτό και επιτίθενται στουε χρηστες που δεν

Κάνε αυτό που έκανε και ο sotirisl

Με 200€ ακόμα παίρνεις iPhone7 και όπως είπε και ο ίδιος : βρήκε την υγεία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η γρινια η μονιμη μαλλον είναι ελληνικο στοιχειο φανταζομαι. Όταν πηρες σαμσουνγκ δεν ηξερες ότι κανουν 6-9 μηνες για να εφαρμοσουν τα update? Δεν ηξερες ότι εχουν bloatware? Δεν ηξερες ότι κοστιζουν 800 ευρω? Δεν ηξερες ότι εχουν touchuiz? ΔΕν ηξερες ότι τρεχουν Android? Δηλαδη περνετε Samsung αλλα θελετε nexus ή iphone? Ωριμαστε επιτελους, εχω βαρεθεί να βλεπω γκρινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καθενας αναλογα με τις απαιτησεις του και τα βιωματα του με καθε συσκευη εχει αναλογη αποψη.εγω απο iphone 6s πηγα σε 7edge και επιτελους εχω στο ιδιο μεγεθος σχεδον μπαταρια για μια μερα και βαλε ενω πριν μου εκλεινε πριν παω σπιτι το βραδυ.απο δυνατοτητες δεν μου λειπει κατι ισα ισα..εγω ελυσα ενα προβλημα αρα ειμαι οκ δεν με νοιαζει τωρα η nougat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλες μυαλό βλέπω :D :D

 

Ας έβγαζαν και 2 update την μέρα.... εδώ αγοράζεις 5s που είναι μοντέλο του 13 και έχεις iOS10... δηλαδή το τελευταίο... ενώ εσύ που παίρνεις s7 μοντέλο του 17 κάτσε στην άκρη με λογισμικό του 13 και ζήτω η *χούντα*

Ποιο off topic πεθαινεις. Άλλος από εδώ, το post λεει για Samsung s6 και ο άλλος λεει για iPhone. Εντος θεματος θα εισαι σε καποιο ποστ η μπα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο off topic πεθαινεις. Άλλος από εδώ, το post λεει για Samsung s6 και ο άλλος λεει για iPhone. Εντος θεματος θα εισαι σε καποιο ποστ η μπα?

Αυτό που βλέπεις είναι απάντηση σε post κάποιου άλλου... οπότε εσύ πες μου....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τιτλο του ποστ τον διαβασες? Και εσυ και ο "άλλος" ? Μπα....

Μάλλον * Μπεεεεεεεεεε * θέλεις να πεις.... μυρίζομαι Androida... Καλή χρονιά είπαμε για το update ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικους σας επιασε συνδρομο Στοκχολμης, γιατι η Samsung κανει το ιδιο πραγμα 6 χρονια τωρα.

το 88% των κατόχων κινητών τηλεφώνων απλά γελάει

Αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι το 88% των κατοχων δεν ειναι ανιδεοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον * Μπεεεεεεεεεε * θέλεις να πεις.... μυρίζομαι Androida... Καλή χρονιά είπαμε για το update ;;;;

Αγορι μου ωριμασε επιτελους, μπενεις σε κάθε ποστ να τρολαρεις, δεν σου εφτασαν τα ban? ελεος δλδ με το κάθε 15χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικους σας επιασε συνδρομο Στοκχολμης, γιατι η Samsung κανει το ιδιο πραγμα 6 χρονια τωρα.

Αυτο δεν σημαινει απαραιτητα οτι το 88% των κατοχων δεν ειναι ανιδεοι.

Σωστα στο πρωτο κομματι, και το ξερουμε, στο 2ο κομματι το χανεις λιγο γιατι η αληθεια των αριθμων είναι πανω από την γνωμη του οποιουδηποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...