Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ετοιμάζει την αναβάθμιση των Galaxy S6 και S6 Edge στο Android 7.0 Nougat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμενουμε την 7 μπας και λυθουν τα σκαλωματα και τα battery drains, που δεν έχει θέματα το S6.

Καταρχήν εσείς οι υπερασπιστες του Android που βρίσκεστε σε κάθε θέμα με τη μπερτα σας: Έχετε καμία συσκευή απ αυτές ή ότι διαβάζετε στα ιντερνετζ;

Προσωπικά, είμαι κάτοχος του κινητού και ξέρω τι προβλήματα έχει. Δε συμπαθούσα ποτέ τη Samsung, αλλά πήρα το εν λόγω κινητό επειδή είχε την κορυφαία κάμερα, γνωρίζοντας ότι έχει σπαστικό bloatware, αργεί να δώσει αναβαθμίσεις κλπ. Παρότι έχω αντιμετωπίσει θέματα με battery drain κάποια περίοδο δεν έχω μετανιώσει, γιατί όπως προείπα ο βασικός σκοπός ήταν η κάμερα και εκεί με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.

 

Σε κάθε περίπτωση ο καθένας ορίζει τις προτεραιότητές του και επιλέγει με βάση αυτές. Θα σου πρότεινα, αντί να κλαίγεσαι και να στεναχωριέσαι που η Samsung κάνει αυτά που κάνει, να πουλήσεις το κινητό σου και να πάρεις ένα Nexus/Pixel ή ένα iPhone, που φαντάζομαι είναι το κινητό-πρότυπο που έχεις στο μυαλό σου, και να ξενοιάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορι μου ωριμασε επιτελους, μπενεις σε κάθε ποστ να τρολαρεις, δεν σου εφτασαν τα ban? ελεος δλδ με το κάθε 15χρονο

Ποια Ban ;;;; Όπως βλέπουμε  όλα μου τα post σχολιάζεις , οπότε το 15χρονο είσαι μάλλον εσύ :D

Τώρα για το Trolling που λες , η ίδια η Sapia-Sung αυτοτρολαρίστηκε με τις απίθανες καινοτομίες που παρέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως κάτοχος του S6 δεν έχω ούτε είχα κάποιο πρόβλημα με το κινητό μέχρι τώρα.

τα σχόλια περι bloatware και κακού touchwiz φαντάζομαι γίνονται από ανθρώπους που η τελευταία φορά που έπιασαν κινητό samsung στα χέρια τους ήταν το 2014.

το Android 7 προφανώς και το θέλω στο κινητό μου αλλά δε νομίζω να μου κάνει καποια σημαντική διαφορά. βλέπετε η κακή Samsung είχε από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του S6 πολλά από τα νέα features του Android 7 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, είμαι κάτοχος του κινητού και ξέρω τι προβλήματα έχει. Δε συμπαθούσα ποτέ τη Samsung, αλλά πήρα το εν λόγω κινητό επειδή είχε την κορυφαία κάμερα, γνωρίζοντας ότι έχει σπαστικό bloatware, αργεί να δώσει αναβαθμίσεις κλπ. Παρότι έχω αντιμετωπίσει θέματα με battery drain κάποια περίοδο δεν έχω μετανιώσει, γιατί όπως προείπα ο βασικός σκοπός ήταν η κάμερα και εκεί με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.

 

Σε κάθε περίπτωση ο καθένας ορίζει τις προτεραιότητές του και επιλέγει με βάση αυτές. Θα σου πρότεινα, αντί να κλαίγεσαι και να στεναχωριέσαι που η Samsung κάνει αυτά που κάνει, να πουλήσεις το κινητό σου και να πάρεις ένα Nexus/Pixel ή ένα iPhone, που φαντάζομαι είναι το κινητό-πρότυπο που έχεις στο μυαλό σου, και να ξενοιάσεις.

Εγώ το πήρα για την φοβερή κάμερα και για το design.

 

Δεν το πήρα για τα battery drains σε stand by.

Να κοιμάσαι με 100% και να ξυπνάς με 75%.

Υπήρχε μια ελπίδα με καααααποιο software update να φτιάξουν αυτά, μπα.

Υπήρχε ελπίδα να φτιάξουν με την 7, θα δούμε. Δύσκολο το κόβω καθώς υπάρχει μεγάλο ποσοστό φανατικών προβατων που δεν τους χαλάει γιατί Android.

 

ΥΓ: Βλέπετε υπογραφή με Apple logo και λόγω κομπλεξ ορματε και λέτε για iphone σε κάθε post σας.

Να το κοιτάξετε, γιατί απ αυτούς που καναν παράπονα δεν το ανέφερε κάνεις , στον υπνο σας τα βλέπετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα για την φοβερή κάμερα και για το design.

 

Δεν το πήρα για τα battery drains σε stand by.

Να κοιμάσαι με 100% και να ξυπνάς με 75%.

Υπήρχε μια ελπίδα με καααααποιο software update να φτιάξουν αυτά, μπα.

Υπήρχε ελπίδα να φτιάξουν με την 7, θα δούμε. Δύσκολο το κόβω καθώς υπάρχει μεγάλο ποσοστό φανατικών προβατων που δεν τους χαλάει γιατί Android.

 

ΥΓ: Βλέπετε υπογραφή με Apple logo και λόγω κομπλεξ ορματε και λέτε για iphone σε κάθε post σας.

Να το κοιτάξετε, γιατί απ αυτούς που καναν παράπονα δεν το ανέφερε κάνεις , στον υπνο σας τα βλέπετε;

Ούτε εγω αντιμετώπισα τετοιο drain(και με την ενδειξη ωρας always on),μηπως να ψαχτεις εσυ για κανα wakeclock αντι να περιμενεις patch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγω αντιμετώπισα τετοιο drain(και με την ενδειξη ωρας always on),μηπως να ψαχτεις εσυ για κανα wakeclock αντι να περιμενεις patch?

Έχω ψάξει ως εκεί που φτάνουν οι γνώσεις μου.

Θα το βλεπα στην χρήση μπαταρίας νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gnsX αυτό που περιγράφεις δεν υφίσταται!

8 ώρες στη δουλειά με όλα ανοιχτά και από 98% πάει το πολύ 90%.

Μήπως να το κοιτάξεις μήπως κάνεις εσύ κάτι, αντί να κατηγορείς για όλα τη Samsung?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα για την φοβερή κάμερα και για το design.

 

Δεν το πήρα για τα battery drains σε stand by.

Να κοιμάσαι με 100% και να ξυπνάς με 75%.

Υπήρχε μια ελπίδα με καααααποιο software update να φτιάξουν αυτά, μπα.

Υπήρχε ελπίδα να φτιάξουν με την 7, θα δούμε. Δύσκολο το κόβω καθώς υπάρχει μεγάλο ποσοστό φανατικών προβατων που δεν τους χαλάει γιατί Android.

 

ΥΓ: Βλέπετε υπογραφή με Apple logo και λόγω κομπλεξ ορματε και λέτε για iphone σε κάθε post σας.

Να το κοιτάξετε, γιατί απ αυτούς που καναν παράπονα δεν το ανέφερε κάνεις , στον υπνο σας τα βλέπετε;

Βασικά σου έγραφα από κινητό, οπότε δεν είχα δει την υπογραφή. Τώρα που την είδα, όμως, θα σε παραπέμψω σε αυτή και θα σου πω ότι δε χρειάζεται επιθετικότητα στη συζήτηση. Δε λέω κάτι με κακεντρέχεια, αλλά ότι λέω το εννοώ: δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στη Samsung και το support της και γι αυτό το λόγο δεν μπορώ να σου πω να περιμένεις την 7, παρά μόνο να πουλήσεις το κινητό σου και να πάρεις κάποιο άλλο.

 

Το γιατί το γυρίζεις όλο αυτό στο Android, δεν το καταλαβαίνω. Αλλά αν όντως θεωρείς ότι φταίει η κοινότητα του Android, πάρε ένα ωραιότατο iPhone να ξενοιάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...