Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την Revolut!


Geno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθειά σας,

Έχω περάσει λεφτά στην Revolut, και την έχω σύνδεση με το paypal, έχω κάνει και την επιβεβαίωση. Ομως όταν πάω να παραγγείλω κάτι δεν με αφήνει να πληρώσω.(Δεν έχω κάνει όμως το verification& limits στην recvolut).l

Ευχαριστώ!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εφαρμογη στο κινητο σου βλέπεις οτι εχουν εμφανιστει τα χρηματα?

 

Αφου εχεις κανει και την επιβεβαιωση στο paypal κανονικά θα επρεπε να μπορεις να αγορασεις. Μου ειχε συμβει κ εμενα μια φορα, για καποιο μισαωρο δεν γινοταν να πραγματοποιηθει η συναλλαγη γτ εκαναν καποιες εργασιες στο συστημα τους. Δοκιμασε παλι λιγο αργοτερα να δεις.

 

Το verification& limits χρειαζεται να το κανεις ειδικα οταν σκοπευεις να κανεις πολλες αγορες π ξεπερνανε καποιο οριο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εφαρμογη στο κινητο σου βλέπεις οτι εχουν εμφανιστει τα χρηματα?

 

Αφου εχεις κανει και την επιβεβαιωση στο paypal κανονικά θα επρεπε να μπορεις να αγορασεις. Μου ειχε συμβει κ εμενα μια φορα, για καποιο μισαωρο δεν γινοταν να πραγματοποιηθει η συναλλαγη γτ εκαναν καποιες εργασιες στο συστημα τους. Δοκιμασε παλι λιγο αργοτερα να δεις.

 

Το verification& limits χρειαζεται να το κανεις ειδικα οταν σκοπευεις να κανεις πολλες αγορες π ξεπερνανε καποιο οριο

Προσπαθώ εδώ και καιρό να αγοράσω κατι απο το ebay και γενικα να κανω αγορες και δεν μπορώ...Τα χρήματα τα βλέπω...

Συγκεκριμένα στο ebay και γενικά οπού πάω να πληρώσω γράφει αυτό παρακάτω.

post-301055-0-38064300-1479205408_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο. γτ εγω με τη revolut αγοραζω τακτικα και δν εχω καποιο θεμα. κατι αλλο δν θα εχεις κανει σωστα.

 

εχεις καθολου winbanking?

εγω εχω της εθνικης τραπεζας, και εχω κ μια χρεωστικη καρτα της, εβαλα στο paypal τα στοιχεια της καρτας αυτης και τη δεχτηκε, κ μπορω να αγορασω και με τη revolut και με τη καρτα της εθνικης. απλα στην εθνικη καρτα σ κραταει λιγα χρηματα περισσοτερο λογω της μετατροπης συναλλαγματος. Συμφερει να χρησιμοποιεις τη revolut.

Ποια τραπεζα εχεις?  οταν ανοιγεις την εφαρμογη στο λογαριασμο σε ευρω ποσα χρηματα εχεις? Μηπως αυτο π προσπαθεις να αγορασεις ειναι πιο ακριβο? και δεν επαρκει το υπολοιπο?

Απο το ebay προσπαθεις? μηπως δεν τα στελνουν στην ελλαδα?..

 

Διαβασε αν θες παλι εδω :

 

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-3-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1-posts-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%81%CF%89%CF%84/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο. γτ εγω με τη revolut αγοραζω τακτικα και δν εχω καποιο θεμα. κατι αλλο δν θα εχεις κανει σωστα.

 

εχεις καθολου winbanking?

εγω εχω της εθνικης τραπεζας, και εχω κ μια χρεωστικη καρτα της, εβαλα στο paypal τα στοιχεια της καρτας αυτης και τη δεχτηκε, κ μπορω να αγορασω και με τη revolut και με τη καρτα της εθνικης. απλα στην εθνικη καρτα σ κραταει λιγα χρηματα περισσοτερο λογω της μετατροπης συναλλαγματος. Συμφερει να χρησιμοποιεις τη revolut.

Ποια τραπεζα εχεις?  οταν ανοιγεις την εφαρμογη στο λογαριασμο σε ευρω ποσα χρηματα εχεις? Μηπως αυτο π προσπαθεις να αγορασεις ειναι πιο ακριβο? και δεν επαρκει το υπολοιπο?

Απο το ebay προσπαθεις? μηπως δεν τα στελνουν στην ελλαδα?..

 

Διαβασε αν θες παλι εδω :

 

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B1-3-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B1-posts-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CF%81%CF%89%CF%84/

Πειραιώς έχω και έχω στείλει 110 ευρώ,αυτά τα βλέπω στην εφαρμογή της revolut,πάω να αγοράσω κάτι που έχει 2 ευρώ όποτε αυτό δεν είναι.Ελλάδα τα στέλνουν γιατί το κοίταξα,και donate που πήγα να κάνω το twich π.χ. έλεγε τα ίδια...Υπάρχει περίπτωση να φταίει ο λογαριασμός στο paypal επειδή τον είχα φτιάξει πριν τα capital control?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να βάζεις ως billing address (όχι διεύθυνση αποστολής) ακριβώς αυτή που έχεις δηλώσει και στο revolut (την βλέπεις και στις ρυθμίσεις του revolut). Όσες φορές βάζω άλλη billing address από αυτή που έχω στο revolut, η πληρωμή δεν γίνεται δεκτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...