Προς το περιεχόμενο

Drivers για λαπτοπ απο windows?


tim2231

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, 

 

πρόσφατα αγόρασα ένα λαπτοπ lenovo και έχω την εξής απορία μιας που δεν είμαι και πολύ ειδικός στα windows. Αφού πέρασα τα windows είδα οτι κάποια drivers πχ της κάρτας γραφικών (intel hd) περάστηκαν μόνα τους. Επομένως να αφήσω το λαπτοπ συνδεμένο στο ίντερνετ να κατεβάσει τα υπόλοιπα drivers μόνο του ή να μπω στο σαιτ της λενόβο και να κατεβάσω όλα τα διαθέσιμα drivers μόνος μου και να τα εγκαταστήσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, δεν ειναι αναγκη να τους περασεις ολους. Δηλαδη πχ, αν εχεις ηχο απο την αρχη δεν χρειαζεται να περασεις τον driver. Συνηθως ο πιο σημαντικος driver ειναι της καρτας γραφικων που πρεπει να περαστει για να εχεις full 3d acceleration support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατέβασα όλα τα drivers και τα πέρασα όλα από την αρχή. Στο driver της κάρτας γραφικών όταν πήγα να βάλω αυτό που κατέβασα απο το σαιτ της λενοβο, μου έβγαλε μήνυμα οτι η έκδοση που πάω να περάσω είναι πιο παλιά απο αυτη που είναι εκγατεστημένη οπότε πάτησα cancel. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, δεν ειναι αναγκη να τους περασεις ολους. Δηλαδη πχ, αν εχεις ηχο απο την αρχη δεν χρειαζεται να περασεις τον driver. Συνηθως ο πιο σημαντικος driver ειναι της καρτας γραφικων που πρεπει να περαστει για να εχεις full 3d acceleration support.

Η κάρτα ήχου μπορεί να παίζει με τον ενσωματωμένο driver των windows,αν όμως δεν περάσει τον driver που δίνει ο κάθε κατασκευαστής πώς θα έχει τον πλήρες έλεγχο της κάρτας ήχου; (να ρυθμίζει ενταση/equalizer κλπ) μέσω του λογισμικού που συνοδευει την κάρτα;

ναι οκ μπορουν και τα win να κάνουν αυτη τη δουλειά βέβαια αλλα γιατί να μην έχεις αυτό που δίνει ο κατασκευαστής;

 

Προσωπικά ακόμα και το lan να παίζει σε ενα σύστημα περναώ τον lan driver που δίνει ο κατασκευαστής για παν ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...