Προς το περιεχόμενο

Πόσα e-mail έχετε;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν από καιρό ήθελα να βάλω μια τάξη στα e-mails που έχω, και με το τάξη, εννοώ να διαγράψω οριστικά κάποια γιατί απλά δεν μου χρειάζονταν. Τα περισσότερα ήταν για να τα δίνω σε περιστάσεις/φόρουμ/σάιτ που δεν με πολυέννοιαζαν (νομίζω λεγονται dump emails ή κάτι τέτοιο). Συνολικά είχα 8 !! και μόνο το ένα ήταν το σοβαρό - "επαγγελματικό" μου. Τεσπα, μετέφερα ό,τι ήθελα να κρατήσω σε ένα και τα υπόλοιπα τα διέγραψα. Κράτησα το outlook (για το κινητό), και ένα άλλο που δεν το διαγράφω για άλλους λόγους. Μου έμειναν 4 μέχρι στιγμής.

 

Εσείς πόσες διευθύνσεις email έχετε; Έχετε μόνο μία; Έχετε περισσότερες; Ή ήμουν μόνο εγώ που το 'χα "κάψει" το θέμα των email;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα!!!

 

Κατά καιρούς έχω ανοίξει και άλλα γιατί "έπρεπε" (πχ η Χ υπηρεσία του Yahoo να χρειαζόταν yahoo mail) αλλά δεν ασχολήθηκα παραπάνω  με αυτά και είναι σα να μην υπήρξαν.

Και ακόμα και σε αυτό το ένα mail, τα emails που κρατάω είναι ελάχιστα αφού κάνω τακτικές εκκαθαρίσεις. Μπορεί να μην είμαι το πιο οργανωμένο άτομο γενικά αλλά πραγματικά δεν χρειάζομαι και αυτό τον πονοκέφαλο (πολλαπλές διευθύνσεις email ή πολλαπλά mail κρατημένα)

 

υγ Την ίδια προσέγγιση έχω και στα pm σε φόρουμ, δηλαδή άμεση εκκαθάριση. Μάλιστα μου έχει τύχει να "μου την πουν" εδώ στο insomnia γιατί σε συνομιλία σε pm για αγγελία (δεν θυμάμαι αν αγόραζα ή πούλαγα) όταν είδα ότι δεν θα προχωρήσει η συναλλαγή (και αφού χαιρετηθήκαμε ευγενικά όπως συνηθίζω) έσβησα αμέσως τη συνομιλία (δεν έβλεπα το λόγο να την κρατήσω) και ο "απέναντι" στράβωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν από καιρό ήθελα να βάλω μια τάξη στα e-mails που έχω, και με το τάξη, εννοώ να διαγράψω οριστικά κάποια γιατί απλά δεν μου χρειάζονταν. Τα περισσότερα ήταν για να τα δίνω σε περιστάσεις/φόρουμ/σάιτ που δεν με πολυέννοιαζαν (νομίζω λεγονται dump emails ή κάτι τέτοιο). Συνολικά είχα 8 !! και μόνο το ένα ήταν το σοβαρό - "επαγγελματικό" μου. Τεσπα, μετέφερα ό,τι ήθελα να κρατήσω σε ένα και τα υπόλοιπα τα διέγραψα. Κράτησα το outlook (για το κινητό), και ένα άλλο που δεν το διαγράφω για άλλους λόγους. Μου έμειναν 4 μέχρι στιγμής.

 

Εσείς πόσες διευθύνσεις email έχετε; Έχετε μόνο μία; Έχετε περισσότερες; Ή ήμουν μόνο εγώ που το 'χα "κάψει" το θέμα των email;

Εχω ένα Yahoo από το 2002 και καμιά 6 gmail τα τελευταία χρόνια όλα ενεργά.

Ανάλογα με την περίσταση δίνω ένα από τα εφτά. Το κεντρικό πάντως είναι αυτό που έχω στο κινητό με τις επαφές μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα Yahoo από το 2002 και καμιά 6 gmail τα τελευταία χρόνια όλα ενεργά.

Ανάλογα με την περίσταση δίνω ένα από τα εφτά. Το κεντρικό πάντως είναι αυτό που έχω στο κινητό με τις επαφές μου.

Ποσεςφορες σου εχουν κλεψει το yahoo στα 14 αυτα χρονια ? :P

εγω στηριζω πλεον φανατικα gmail, με yahoo ειδικα την εχω πατησει....

εχω 2 γμαιλ

1 yahoo

1 hotmail/outlook

και 1 επιχειρησης του στυλ info@ ego eimai. gr :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσεςφορες σου εχουν κλεψει το yahoo στα 14 αυτα χρονια ? :P

εγω στηριζω πλεον φανατικα gmail, με yahoo ειδικα την εχω πατησει....

εχω 2 γμαιλ

1 yahoo

1 hotmail/outlook

και 1 επιχειρησης του στυλ info@ ego eimai. gr :P

πολλες !!! χαχα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3

ένα yahoo, το πιο παλιό που έχω και χρησιμοποιώ για εγγραφές σε φόρα, παιχνίδια, μαγαζιά κ.λπ

ένα gmail, το έχω συνδεδεμένο με το paypal και το έχω για πιο σοβαρή χρήση

ένα τρίτο, yahoo, για όταν χρειαστεί να το δώσω κάπου live ή για πιο σοβαρές υποθέσεις επειδή τα προηγούμενα 2 είναι φάση "paoki41926prwtathlimafetosopaok" (νταξ, όχι τόσο αλλά όσο να 'ναι....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4

 

- Ένα yahoo που είναι η καταβόθρα που πετάω μέσα ότι δεν θέλω να είναι στον κανονικό λογαριασμό.

 

- Ένα gmail που είναι ημι-επίσημο για φίλους και καταστάσεις που δεν με νοιάζει να είναι σωστό το όνομα στο mail.

 

- Ένα hotmail επίσημο, αλλά επειδή είχα προβλήματα με το προφίλ(έβγαζε άλλα ντι άλλων) το έχω ψιλοπαρατήσει και περνάω τις επαφές στο:

 

- Outlook που έχω όλα τα ονόματα και τις επαφές που είναι σημαντικές για δουλειά και για τα ή-μέλια με την Κυβέρνηση-Οργανισμούς.

 

Μακράν το χειρότερο είναι φυσικά το yahoo που ακόμη και όταν δεν είχα βάλει σκατά μέσα με έπηζε στο spam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, οπότε κι άλλοι έχουν περισσότερα από 1 μέιλ! παιδιά, προ του 2012 είχα ένα σωρό, πάνω από 10. όλα dump mails, και τα έφτιαγνα κυρίως γιατί η διαδικασία ήταν εύκολη... (αισχρός λόγος;;)

 

λέτε για το yahoo διάφορα. εγώ παιδιά το σοβαρό μου μέιλ το έχω στο yahoo και είναι η αλήθεια ότι δεν είχα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, οπότε κι άλλοι έχουν περισσότερα από 1 μέιλ! παιδιά, προ του 2012 είχα ένα σωρό, πάνω από 10. όλα dump mails, και τα έφτιαγνα κυρίως γιατί η διαδικασία ήταν εύκολη... (αισχρός λόγος; ;)

 

λέτε για το yahoo διάφορα. εγώ παιδιά το σοβαρό μου μέιλ το έχω στο yahoo και είναι η αλήθεια ότι δεν είχα πρόβλημα.

 

Αααχ, αισθάνομαι τόσο μόνος

 

Αλλά ταυτόχρονα και τόσο...μοναδικός :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...