Προς το περιεχόμενο

Λιγομίλητοι ή πολυλογάδες


Arct1c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά μίλα αν υπάρχει λόγος κι έχει κάποιο νόημα, αλλιώς λίγα λόγια και καλά.

Το ζήτημα είναι να αξιολογείς πότε αξίζει και πότε όχι, αλλιώς κουράζεις.

Π.χ. δε θα ανοίξεις κουβέντα στο θείο σου το μανάβη που έτυχε να σε ρωτήσει γιατί το ένα PC είναι καλύτερο του άλλου, λέγοντάς του για χρονισμό επεξεργαστή, SSD σκληρό κτλ. γιατί αξιολογείς εκείνη τη στιγμή ότι η πληροφορία αυτή του είναι άχρηστη. Όταν όμως χρειαστεί να σε ρωτήσει και δεις ενδιαφέρον να μάθει γιατί άσχετος μεν, ανοικτόμυαλος δε, τότε κάνεις αυτήν την κουβέντα και μετράει πάντα το να ξέρεις αρκετά.

Είμαι της άποψης να γνωρίζεις πολλά, να ακούς αρκετά, να μιλάς λίγο.

Το σταματάω εδώ γιατί θα χαρακτηριστώ κι εγώ ώς πολυλογάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά κάθε φεγγάρι, μην σε πουν και πολυλογά. :P  :lol:

 

Μπορει να είναι καλυτερο φιλε, γιατι αμα δεν ταιριαζεις θα το δεις γρηγορα και δεν θα μπλέξεις. Μετα θα σου λεει

μου ειπες εκεινο μου ειπες το άλλο. Mερικοι για μενα κανουν μαλακια που πουλάνε παραμυθια θές να πηδηξεις ρε φιλε?

πηγαινε με μια βιζιτα πληρώνεις κάνεις την δουλεια σου και αντε γεια εχεις το κεφάλι σου ησυχο.

 

Πιστευω πρέπει να ξεκαθαρίσουμε μερικά πραγματα στο μυαλο μας και η καθεμια δεν είναι κοροϊδο να της λές εσυ μαλακιες

για να πηδηξεις και μετα να φυγεις. Σκέψου το και έτσι. Ευθειες εξηγήσεις φιλε σε σεβονται και περισσοτερο.

 

Σου ειπα το Χ κάναμε αυτό συμφώνησες εξαρχής και τελος τι μου ζητας τα ρέστα τωρα?! Που δεν θα στα ζητησει αμα της έχεις εξηγησει αλλα λέμε στην απιθανη περιπτωση που μπλέξεις με τρελη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol.

Δηλαδής όποιος το ανοίγει το ρημάδι και μιλάει σε κοπέλες-παρέες είναι σαβουρογάμης και ο μουγκοθόδωρας της παρέας είναι ο κρυμμένος θησαυρός; :lol:

Έλεος...

 

Νόμος αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καταρχας να πω οτι δεν βαζω μεσα τα 2 ακρα ....μουγκαβους-φλυαρους δηλαδη,  αλλα τους λιγο πιο κοντα στη ''μεση'' τυπους ανθρωπου.

 

Ήμουνα ,  τώρα δεν ξέρω πια  της άποψης οτι ειδικά οι άντρες είναι πιο ελκυστικοί όταν είναι λιγομίλητοι και οχι τόσο ''ζεστοί'' σε μια νέα παρέα ....- διότι και καλά βγάζουν μια περιέργεια, μυστήριο πείτε το όπως θέλετε....-σε σχέση  εκείνους που αρχίζουν απο την πρώτη στιγμή τις οικειότητες καi τις  συζητήσεις για ανούσια στην πλειοψηφία θέματα ,  με έναν άνθρωπο που τον ξέρουν 1ωρα-ήμερα-Βδομάδα ξέρω γω.

 

Άλλα και από  οτι βλέπω οι περισσότερες γυναικες τα ιδια λενε..αλλα μαλλον ισχυει οταν αυτος που ειναι λιγομιλητος ειναι ''μοντελο'' κατι το οποιο θα τις δημιουργουσε ενδιαφερον ετσι και αλλιως...

Ελα ντε ομως που οι περισσοτερες συνηθως με τον άνετο,αστειατορα, επιδειξία ,γλοιώδη τυπο

μονο και μονο επειδη φαινοταν πιο cool σε μια νεα παρεα και γενικα τις πρωτες μερες-βδομαδες γνωριμιας

 

Προσωπικα,ανηκω στους λιγομιλητους και μερικες φορες αναλογα την διαθεση τεινω ελαφρως προς το μουγκαβος..κατι το οποιο οχι μονο δεν με βοηθησε με τις γνωριμιες μου με γυναικες αλλα ακριβως το αντιθετο.Και θεωρω οτι εχω θεμα με τις σχεσεις μου με νεους ανθρωπους γενικα λογο αυτου.

Λογικα θα με θεωρουν βαρετο,αδιαφορο,αγενη και πολλα αλλα...αν και με την παρεα μου ειμαι πολυ κομπλε.

 

 

​Δεν θα προτιμουσα με τιποτα παντως  να ημουν ενας φλυαρος  που λεει πολλα και δεν λεει τιποτα και να εχω περιστασιους φιλους και σχεσεις απο το να ειμαι ετσι οπως ειμαι και να εχω λιγα και καλα.

 

 

Τι ακριβώς σε απασχολεί δεν κατάλαβα... Το γιατί οι πολυλογάδες ακόμα και αν πετάνε μπαρούφες έχουν γκομενα ενώ εσύ που μιλάς λιγότερο δεν έχεις? Είσαι πάνω από 20 χρονών; Κάπου στα 16 σε κόβω με τέτοιο θρεντ και εύχομαι να πέφτω μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμος αυτό!

Του Εργάτη;

 

Μπορει να είναι καλυτερο φιλε, γιατι αμα δεν ταιριαζεις θα το δεις γρηγορα και δεν θα μπλέξεις. Μετα θα σου λεει

μου ειπες εκεινο μου ειπες το άλλο. Mερικοι για μενα κανουν μαλακια που πουλάνε παραμυθια θές να πηδηξεις ρε φιλε?

πηγαινε με μια βιζιτα πληρώνεις κάνεις την δουλεια σου και αντε γεια εχεις το κεφάλι σου ησυχο.

 

Πιστευω πρέπει να ξεκαθαρίσουμε μερικά πραγματα στο μυαλο μας και η καθεμια δεν είναι κοροϊδο να της λές εσυ μαλακιες

για να πηδηξεις και μετα να φυγεις. Σκέψου το και έτσι. Ευθειες εξηγήσεις φιλε σε σεβονται και περισσοτερο.

 

Σου ειπα το Χ κάναμε αυτό συμφώνησες εξαρχής και τελος τι μου ζητας τα ρέστα τωρα?! Που δεν θα στα ζητησει αμα της έχεις εξηγησει αλλα λέμε στην απιθανη περιπτωση που μπλέξεις με τρελη.

Πολύ το ανάλυσες ρε φίλε και μάλιστα σε λάθος ώτα βοάς.  :lol:

 

 

Ρε τι διαβάζουμε εδώ μέσα; 

Ούτε Παρασκευές τέτοια μαργαριτάρια. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του Εργάτη;

 

Πολύ το ανάλυσες ρε φίλε και μάλιστα σε λάθος ώτα βοάς.  :lol:

 

 

Ρε τι διαβάζουμε εδώ μέσα; 

Ούτε Παρασκευές τέτοια μαργαριτάρια. :lol:

 

Πιστευω είναι καθημερινα φαινομενα αυτά αλλα ντρέπονται να τα πούν.

 

Και ποσα ακομα συμβαινουν πισω από "ευτυχισμένες σχέσεις" που δεν βλέπουμε. Όπως και στη σοου μπιζ εκει που όλα πάνε καλά ξαφνικά σκάει η βομβα. Η τάδε χωρισε τον τάδε επειδή δεν πηγαινε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...Ελα ντε ομως που οι περισσοτερες συνηθως με τον άνετο,αστειατορα, επιδειξία ,γλοιώδη τυπο

μονο και μονο επειδη φαινοταν πιο cool σε μια νεα παρεα και γενικα τις πρωτες μέρες βδομάδες. ..

Αυτό ξέχνα το. Μόνο οι χαζοβιολες.

Συμφωνώ ότι οι άντρες πρεπει να είμαστε πιο λιγομιλητοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πάνε με τον φλύαρο οι γυναίκες.

Δεν καταλαβαίνουν ότι αυτός έχει πάει με άλλες 2000 και τις βλέπει μόνο σαν κρέας;

Δεν καταλαβαίνουν ότι οι πιο ήσυχοι είναι οι καλύτεροι και ωριμότεροι χαρακτήρες;

 

Εχμ, εδώ (#97) βέβαια έγραφες...

 

Πάντως λιγομίλητο να πηδάει Ελληνίδα δεν έχω γνωρίσει ακόμα.

 

Και μετά αναρωτιέσαι κιόλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξες ενα σεντονι δυο μετρα για να ρωτησεις περι φλυαριας και υποστηριζεις και οτι δεν ανηκεις εκει.... Χμ...οκ. Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξες ενα σεντονι δυο μετρα για να ρωτησεις περι φλυαριας και υποστηριζεις και οτι δεν ανηκεις εκει.... Χμ...οκ. Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν

Αυτό δεν σημαίνει ότι στο καθημερινό λαιβ μπλα μπλα είναι φλυαρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν σημαίνει ότι στο καθημερινό λαιβ μπλα μπλα είναι φλυαρος.

Σιγουρα οχι... Εγω βαρεθηκα που εγραψα 3 γραμμες... Φανταζομαι ειναι ευκολοτερο να τις πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...