Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Huawei Mate 9 Pro που είναι ίδιο με το “Porsche Design” αλλά οικονομικότερο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

600+ ευρω για κινεζο. brilliant.

Αν και δεν ειμαι fan της Huawei,το build quality εχει φτάσει(ξεπεράσει)και το build quality μεγάλων εταιριών.

 

Και γιατί να μην πάρουμε το Xiaomi Redmi 4 παρόμοιο look έχουν και κοστίζει το 1/4!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγορά τον Smartphones έχει πιάσει πάτο. Καμιά καινοτομία.

Εδώ θα μου πεις έχει μείνει πιο στάσιμη η Apple και από μεσαιωνικό βάλτο, θα προχωρούσαν οι άλλες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό είναι πανέμορφο! Η curved οθόνη και το βουρτισμένο αλουμίνιο στη πλάτη το κάνουν πολύ ωραιότερο από το 'άσχημο' s7edge.

Στα specs τούμπανο, αλλά η τιμή τσιμπημένη.

Το μόνο που με χαλάει ειναι οι 5.5" ! είναι λίγες πιά ειδικά για curved οθόνη.

Λάθος του κινέζου...ήθελε μίνιμουμ 5.7"

 

Να ξεκινήσω από το ότι βλέπεις διαφορές στο σχεδιασμό του S7 Edge και του M9 pro ή από το ότι λες το S7 edge άσχημο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγορά τον Smartphones έχει πιάσει πάτο. Καμιά καινοτομία.Εδώ θα μου πεις έχει μείνει πιο στάσιμη η Apple και από μεσαιωνικό βάλτο, θα προχωρούσαν οι άλλες;

 

Συμφωνώ 100%! Παλαιότερα έβγαινε και κάτι διαφορετικό που θα ήθελες να το αποκτήσεις, ενώ πλέον κάθε χρονιά περίπου μια από τα ίδια σε χαρακτηριστικά και εντελώς ίδια εμπειρία χρήσης.

Πχ εγώ έχω το Note 3 πάνω από 2 χρόνια και πραγματικά ενώ έχω προσπαθήσει να το αλλάξω δε βρίσκω ουσιαστικό λόγο να διαθέσω ένα σημαντικό πόσο πάλι για κάτι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με πρόβατο αλλά αν μπορούσα να δώσω τόσα λεφτά για κινητό θα έπαιρνα iphone...και όχι κάτι που μοιάζει με iphone,samsung edge και στις κάμερες LG και τρέχει android 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγορά τον Smartphones έχει πιάσει πάτο. Καμιά καινοτομία.

Εδώ θα μου πεις έχει μείνει πιο στάσιμη η Apple και από μεσαιωνικό βάλτο, θα προχωρούσαν οι άλλες;

 

Μια χαρα καινοτομια υπαρχει αλλα προφανως δεν σου κανει αν δεν στο σερβιρει η Apple ετσι;

 

Μια χαρα προοδος βαρβατη υπαρχει, τι αλλο περιμενεις να σου κανει ενα κινητο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή η τιμή του Galaxy S7 Edge είναι γύρω στα 530€. Και η αντιγραφή κοστίζει παραπάνω; Υποτείθεται ότι αντιγράφεις κάτι και προσελκύεις τον κόσμο με ΠΟΛΥ μικρότερη τιμή. Fail για το τμήμα marketing. Σε μερικούς μήνες που θα δουν τα νούμερα κάποιοι από εκεί μέσα θα φάνε "κράξιμο" και η συσκευή θα αποκτήσει πιο ρεαλιστική τιμή (ελπίζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή η τιμή του Galaxy S7 Edge είναι γύρω στα 530€. Και η αντιγραφή κοστίζει παραπάνω; Υποτείθεται ότι αντιγράφεις κάτι και προσελκύεις τον κόσμο με ΠΟΛΥ μικρότερη τιμή. Fail για το τμήμα marketing. Σε μερικούς μήνες που θα δουν τα νούμερα κάποιοι από εκεί μέσα θα φάνε "κράξιμο" και η συσκευή θα αποκτήσει πιο ρεαλιστική τιμή (ελπίζω).

 

To S7 Edge που αναφέρεις, είναι dual sim active; Eπίσης, διαθέτει την αυτονομία της σειράς Mate (δεν μπορώ να μιλήσω ακόμα για το 9 αλλά τα 7 και 8 είχαν απίστευτες αυτονομιες);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Galaxy S7 Edge Dual Sim έχει 700€ (λίγο παραπάνω δηλ από το Huawei). Δεν αντιλέγω ότι τα Huawei έχουν πολύ καλά χαρακτηριστικά, όλοι όμως συμφωνούμε ότι στηρίζουν όλο το marketing στο ότι οι συσκευές μοιάζουν πολύ με τα Galaxy. Εσύ και λίγοι ακόμα μπορεί να προσελκύεσαι από κάποια χαρακτηριστικά του Huawei επειδή έχεις κάνει καλό ψάξιμο. Η στατιστική πλειοψηφία των υποψήφιων αγοραστών όμως (πάνω στην οποία στηρίζεται το τμήμα marketing) βλέπει απλά ένα "αυθεντικό" και ένα "αντίγραφο" να κοστίζουν το ίδιο. Γι'αυτό η ένστασή μου δεν είναι το ότι είναι κατώτερη συσκευή (μπορεί ναι, μπορεί όχι, πχ όπως μου λες εσύ ότι το Huawei υπερέχει σε μπαταρία, εγώ μπορώ να σου πω ότι το Edge υπερέχει σε IP68 αδιαβροχοποίηση), αλλά στην τιμολογιακή πολιτική που ακολουθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ όμορφο όμως προς ο λόγος να πάρεις ένα κινητό ίδιο με το s7 edge και να δώσεις περισσότερα και να έχεις και μια.μαρκα που είναι σαφώς χειρότερη στο άκουσμα τις από τις μεγάλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...