Προς το περιεχόμενο

Περίεργη ιστοσελίδα με προσωπικά στοιχεία


Xristaras12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνοντας στο ίντερνετ σήμερα για ενα τηλέφωνο που με κάλεσε πρωί - πρωί έπεσα πάνω στη συγκεκριμένη σελίδα

http://www.locatefamily.com/Street-Lists/Greece/index.html

στην αρχή το θεώρησα μούφα αλλα με λίγο παραπάνω ψάξιμο βρίσκω οδο και αριθμό τηλέφωνου καθώς και ον/μο ενώ αντίθετα στα white pages του 11888 δεν υπάρχουν.

Με ποιο δικαίωμα αναρτούν τα στοιχεία αυτά και που τα βρίσκουν; αντιγραφή τηλεφωνικών καταλόγων;

Προσωπικά έχω εκνευριστεί μιας και περιέχει στοιχεία συγγενικών προσώπων που έχουμε δηλώσει τα σταθερά τηλέφωνα να μην εμφανίζονται σε τηλεφωνικούς καταλόγους κλπ.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνοντας στο ίντερνετ σήμερα για ενα τηλέφωνο που με κάλεσε πρωί - πρωί έπεσα πάνω στη συγκεκριμένη σελίδα

http://www.locatefamily.com/Street-Lists/Greece/index.html

στην αρχή το θεώρησα μούφα αλλα με λίγο παραπάνω ψάξιμο βρίσκω οδο και αριθμό τηλέφωνου καθώς και ον/μο ενώ αντίθετα στα white pages του 11888 δεν υπάρχουν.

Με ποιο δικαίωμα αναρτούν τα στοιχεία αυτά και που τα βρίσκουν; αντιγραφή τηλεφωνικών καταλόγων;

Προσωπικά έχω εκνευριστεί μιας και περιέχει στοιχεία συγγενικών προσώπων που έχουμε δηλώσει τα σταθερά τηλέφωνα να μην εμφανίζονται σε τηλεφωνικούς καταλόγους κλπ.

 

 

 

Privacy Policy

LocateFamily.com does not redistribute information, e-mail addresses, or information obtained from communications with individuals regarding LocateFamily.com, to any third parties. Information displayed on LocateFamily.com is collected and maintained by LocateFamily.com for sole use by LocateFamily.com.

 

If you feel that information displayed on LocateFamily.com is private in nature and you would like said information suspended from view, please complete and submit the form in the section entitled “Suspension, Addition or Update of Information” on the “Contact Us” page.

 

Third party vendors, including Google, use cookies to serve ads based on a user's prior visits to LocateFamily.com. Google's use of the DoubleClick cookie enables it and its partners to serve ads to users based on their visit to LocateFamily.com and/or other sites on the Internet. Users may opt out of the use of the DoubleClick cookie for interest-based advertising by visiting Ads Settings. Alternatively, users can opt out of a third-party vendor's use of cookies for interest based advertising by visiting www.aboutads.info.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

If you feel that information displayed on LocateFamily.com is private in nature and you would like said information suspended from view, please complete and submit the form in the section entitled “Suspension, Addition or Update of Information” on the “Contact Us” page.

Αυτό δεν έχει καμία απολύτως νομική υπόσταση. Είναι σα να σου λέω, ότι αν με πιάσεις με τα κλεμμένα, θα στα επιστρέψω.

 

@Xristaras12 αν σε ενδιαφέρει να το κυνηγήσεις, υπάρχουν δικηγόροι εξειδικευμένοι στα θέματα προστασίας προσωπικών δεδομένων. Μπορείς να κάνεις ένα δωρεάν ραντεβού μαζί τους να σου εξηγήσουν τι και πως. Η αποζημίωση που προβλέπει ο νόμος φτάνει τις 10.000€ για κάθε άτομο, ενώ από μεριάς σου, το κόστος της αγωγής είναι περίπου 300€. Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα, είναι αστικό δικαστήριο και δεν πας καν στην αίθουσα. Αναλαμβάνει ο δικηγόρος και απλά σε 2-3-5 χρόνια, θα λάβεις την αποζημίωσή σου. Αν σε ενδιαφέρει, πμ, να σου συστήσω κάποιον.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η ιστοσελίδα λειτουργεί νόμιμα ήθελα να ήξερα ; Μπήκα και εγώ να ρίξω μια ματιά τι είναι και πράγματι έχει προσωπικά δεδομένα δικά μου και συγγενών και όπως και τον Χρήστο με ενόχλησε και εμένα αρκετά. Τι άλλο θα δούμε πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άλλο θα δούμε πια...

Θα δείτε πολύ χειρότερα, μέχρι να κινηθείτε και να τους ξεσκίσεται στις αγωγές.

Αν για κάθε άτομο που έβαλαν τα στοιχεία του μέσα παράνομα, πληρώσουν 10.000€, τότε θα είναι σε πολύ λίγο χρόνο out of business.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι οτι δυστυχώς δεν ειναι 11888 που απλά παίρνεις τον πάροχό σου και του λες να σου κάνει τα τηλέφωνα να μην εμφανίζονται σε καταλόγους και όπως αναφέρθηκε είναι ξένη σελίδα.

Μετά αναρωτιόμαστε που βρήκανε τα στοιχεία των ηλικιωμένων τα άτομα που σταματάνε ηλικιωμένους και τους λένε χτύπησε ο γιος/κορη σου και πληρωσε κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρεμα εσυ με τις αγωγές, είναι ξένη σελίδα, δεν είναι τόσο εύκολο να γίνει δικαστήριο.

1. Του είπα να μιλήσει δωρεάν με κάποιον νομικό που γνωρίζει το χώρο.

2. Είσαι εσύ δικηγόρος και γνωρίζεις; Αν ναι, πες μας, αν όχι, άσε κάποιον που γνωρίζει να πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Του είπα να μιλήσει δωρεάν με κάποιον νομικό που γνωρίζει το χώρο.

2. Είσαι εσύ δικηγόρος και γνωρίζεις; Αν ναι, πες μας, αν όχι, άσε κάποιον που γνωρίζει να πει.

 

Είπες απο "ενδιαφέρον" να του συστήσεις κάποιον δικηγόρο.

Δεν είμαι δικηγόρος αλλά ξέρω 5 πράγματα και ένα απο αυτά είναι οτι είναι πολύ δύσκολο να πας σε δίκη κάποιον στο εξωτερικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπες απο "ενδιαφέρον" να του συστήσεις κάποιον δικηγόρο.

Δεν είμαι δικηγόρος αλλά ξέρω 5 πράγματα και ένα απο αυτά είναι οτι είναι πολύ δύσκολο να πας σε δίκη κάποιον στο εξωτερικό.

Είπα από ενδιαφέρον να του συστήσω κάποιον, εξειδικευμένο στα θέματα προσωπικών δεδομένων, ώστε να κάνει ένα δωρεάν ραντεβού, να του πει ο ίδιος αν αξίζει να ασχοληθεί κι αν μπορεί να κερδίσει κάτι. Κάτι, που ίσως το κάνει κι από το τηλέφωνο, αν είναι δεδομένο ότι δε μπορεί να προχωήσει μια τέτοια υπόθεση.

Εγώ πχ, όταν τον πήρα για 1η φορά, μου είπε τι στοιχεία χρειάζεται να μαζέψω, πριν καν πάω από το γραφείο του για τη σύνταξη της αγωγής.

Όμως, αυτό που θα πρέπει να σκεφτείς, είναι ποιός τους έδωσε τα στοιχεία. Μήπως αυτός που το έκανε, είναι από Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Αυτή η ιστοσελίδα λειτουργεί νόμιμα ήθελα να ήξερα ; Μπήκα και εγώ να ρίξω μια ματιά τι είναι και πράγματι έχει προσωπικά δεδομένα δικά μου και συγγενών και όπως και τον Χρήστο με ενόχλησε και εμένα αρκετά. Τι άλλο θα δούμε πια...

Την ίδια απορία έχω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει το ονομα μου, αλλα εχει τον πατερα, παππου, θειο μου και διαφορους αλλους συγγενεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...