Προς το περιεχόμενο

αγορα απο phone gallery


gwgwsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα θέλω να αγοράσω το galaxy s6 για την μητέρα μου!βρίσκω το τηλέφωνο στο συγκεκριμένο κατάστημα αλλά δεν έχω ξανά αγοράσει από εκεί!έχει αρκετές αξιολογήσεις απλά το μόνο που με προβλημάτισε είναι ότι στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου εγγυηθουν ότι θα υπάρχουν τα ακουστικα μέσα!πως γίνεται άύτό; σε κάποια βάζει η Samsung και σε κάποια όχί; kinder έκπληξη άγόράζέίς; αυτοί μου είπαν είναι θέμα εταιρείας για να πουλάει τα ακουστικα της!

έτσι έίνάί; δε μου ακούγεται πολύ λογικό!

ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο κατάστημα είναι εγγυημένο φίλε μου.

Έχουν δίκιο σε αυτό.

Η κάθε εταιρία πχ Samsung σε κάθε διαφορετική αγορά πουλά το κάθε προϊόν της με περισσότερα ή λιγότερα παρελκόμενα. Όταν εισάγουν κινητά τηλέφωνα από άλλες χώρες.. πχ Πολωνία Τσεχία κλπ κλπ δεν γνωρίζουν ή δεν μπορούν να γνωρίζουν το τι τοποθετεί η κάθε εταιρία μέσα στο κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όσες φορές έχω αγοράσει κινητά από σκτρουτζ γενικά ποτέ δεν μου έτυχε κάτι παρόμοιο.. εγώ νομίζω πως θα έχουν μια συγκεκριμένη παρτίδα που θα προοριζόταν για κάποια συγκεκριμένη χώρα στην οποία δεν βάζουν ακουστικά μέσα.. πάρε από άλλο κατάστημα καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί μου είπαν δεν μπορούν να ξέρουν..

βλέποντας μερικά unboxing στο youtube διαπίστωσα οτι δεν αναγράφεται τι περιέχει η συσκευασία,πράγμα που μου φαίνεται παράξενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο για τα περιφερειακα ισχυει. Κυριως στην αγορα της Ινδιας επιβαλλεται να εχουν οι συσκευασιες μεσα ενα ζευγαρι ακουστικων.

 

Αλλο παραδειγμα.Htc 10 οι Ευρωπαικες συσκευες εχουν ακουστικα(και καλης ποιοτητας μαλιστα).Οι Αμερικανικες δεν εχουν καθολου.

 

Βεβαια για να πουμε και την αληθεια τα ακουστικα που εχουν τα περισσοτερα κινητα ουτως ή αλλως ειναι της πλακας αρα το να αγορασεις ξεχωριστα ακουστικα εσυ(αφου ουτως ή αλλως γλυτωνεις ποσα χρηματα απο τα σκρουτζομαγαζα)ισως ειναι και προς καλυτερο. https://www.skroutz.gr/c/584/hands-free.html?from=catspan&keyphrase=samsung+handsfree

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά αγόρασα από cittishop αν και εκεί για το συγκεκριμένο θέμα το ίδιο μου είπαν!απλά επειδή δεν είναι για μένα θέλω να είναι όλα οκ!αν σε μένα τυχαίνε στραβή το αντιμετωπίζά πιο εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θεωρώ οτι είναι λάθος να μπαίνουν ακουστικά σε ακριβή συσκευή.

Για να έχεις ακριβή συσκευή θα πρέπει να έχεις και τον αντίστοιχο εξοπλισμό.

Ακόμα και σε αυτές τις συσκευές τα ακουστικά που βάζουν είναι αρκετά μέτριας ποιότητας (με μερικές εξαιρέσεις).

 

 

Η Microsoft πάντως στις συσκευές της(τουλάχιστον τις φτηνές)δεν βάζει ακουστικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Microsoft έχει να βάλει από τότε που ήταν Nokia.

 

Και εγώ πιστεύω οτι καλά κάνουνε.

η τουλάχιστον να βάζουν αντίστοιχης ποιότητας ακουστικά με το τηλέφωνο.

Δεν μπορεί να έχεις 600€ κινητό με 15€ ακουστικά :-D

 

προσωπικά στο 435 έχω πάρει τα sony mdr ex450 για να ακούω τα 190kbit Mp3 μου :lol: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τουλάχιστον να βάζουν αντίστοιχης ποιότητας ακουστικά με το τηλέφωνο.

Δεν μπορεί να έχεις 600€ κινητό με 15€ ακουστικά :-D

 

προσωπικά στο 435 έχω πάρει τα sony mdr ex450 για να ακούω τα 190kbit Mp3 μου :lol:

ναι πολύ γυφτιά πχ το p9 συσκευή 400 τόσα ευρώ (και όταν βγήκε 550€), υποστηρίζει flac με κάλο dac  και ακουστικά των 2€    :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πολύ γυφτιά πχ το p9 συσκευή 400 τόσα ευρώ (και όταν βγήκε 550€), υποστηρίζει flac με κάλο dac  και ακουστικά των 2€    :whistle:

550ευρω ζηταγε day one την ιδια στιγμη που ο ανταγωνισμος ζηταγε 700+ευρω.Ξερεις τι ακουστικα παιρνεις με τα υπολοιπα 200+ευρω?Μην το σχολιασουμε καλυτερα.

 

Ειδαμε και το google pixel XL συσκευη κοντα 1000ευρω χωρις να εχει μεσα ακουστικα.Γελανε και οι πετρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

550ευρω ζηταγε day one την ιδια στιγμη που ο ανταγωνισμος ζηταγε 700+ευρω.Ξερεις τι ακουστικα παιρνεις με τα υπολοιπα 200+ευρω?Μην το σχολιασουμε καλυτερα.

 

Ειδαμε και το google pixel XL συσκευη κοντα 1000ευρω χωρις να εχει μεσα ακουστικα.Γελανε και οι πετρες.

τι σχέση έχει το ένα με το άλλο δίνω πάνω 400€ άσχετο απ τον ανταγωνισμό για μια συσκευή και θέλω να χει έστω νορμάλ ακουστικά μέσα αλλιώς καλύτερά να μην τα βάλει καν μέσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...