Προς το περιεχόμενο

Hack ασύρματο με Backtrack


babis_89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

γνωρίζει κάποιος να λειτουργεί το Backtrack?  Δεν μπορώ να βρω τις σημειώσεις μου (με της εντολές) γιατί θέλω να hackαρω κάποιο δίκτυο.

 

Αν τυχόν υπάρχει κάποιος και γνωρίζει παρακαλώ βοηθήστε.

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαγωρευεται απο τους κανονες του φορουμ οποιαδιποτε παρανομη πραξει να σου πει καποιος τι και πως.

 

έγινε.. ευχαριστώ πολύ. Δεν το γνώριζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαγωρευεται απο τους κανονες του φορουμ οποιαδιποτε παρανομη πραξει να σου πει καποιος τι και πως.

 

έγινε.. ευχαριστώ πολύ. Δεν το γνώριζα

Δεν απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ, αν αυτό το δίκτυο (που αναφέρεις) είναι το δικό σου :-) ή αν έχεις την άδεια του ιδιοκτήτη (οκ σχεδόν αδύνατον αυτό).  :-(  Επίσης η λέξη hackάρω δεν παραπέμπει σε παράνομη πράξη (μόνο η κακή χρήση της παραπέμπει). Παρόλα αυτά, δεν γνωρίζω από Backtrack και δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά (ξέρω γίνομαι κουραστικός) δεν χρησιμοποιείς το backtrack για να "χακάρεις" ασύρματα δίκτυα. Αυτά που χρησιμοποιείς είναι το airmon-ng, airodump-ng, aireplay-ng & aircrack-ng.

 

Το backtrack γενικά σαν διανομή, μπορούσε να κάνει και χιλίαδες άλλα πράγματα όπως monitoring, mitm attacks, foresnics και πολλά ακόμη.

 

Anyway, this should do the trick:

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά tutorials και είναι εύκολο αν η κωδικοποίηση είναι wep όποιος και αν είναι ο κωδικός

Σε wpa/wpa2 αρχίζουν και περιπλέκονται τα πράγματα, και είναι αρκετά δύσκολο αν όχι ακατόρθωτο ανάλογα με το password.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...