Προς το περιεχόμενο

Στην αγορά το Xiaomi Mi Note 2 με κυρτή οθόνη από €480


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Διαθέσιμο είναι από σήμερα ένα από τα καλύτερα smartphones που έχει κυκλοφορήσει ποτέ η κινεζική Xiaomi, το Mi Note 2.

 

Με κορυφαία ποιότητα κατασκευής, το Mi Note 2 ξεχωρίζει από τις υπόλοιπες προτάσεις της εταιρείας ως το πρώτο smartphone της Xiaomi με οθόνη η οποία διαθέτει κυρτές πλευρές, στα πρότυπα του Galaxy S7 edge αλλά και του Galaxy Note 7 του οποίου η κυκλοφορία ακυρώθηκε. Θέλοντας να εκμεταλλευτεί και αυτό το γεγονός, η Xiaomi αναφέρει ότι το Mi Note 2 διαθέτει κορυφαία χαρακτηριστικά, αρχής γενομένης από την οθόνη των 5,7 ιντσών, τεχνολογίας OLED με Full HD ανάλυση και κορυφαία χρώματα. Συνολικά η οθόνη καλύπτει το 77.2% της συνολικής εμπρόσθιας όψης ενώ η ανάνγωση του περιεχομένου της είναι εύκολη σε εξωτερικούς χώρους ακόμα και κάτω από έντονη ηλιοφάνεια.

 

20161108173433_14772.JPG

Κάτω ακριβώς από την οθόνη υπάρχει το κεντρικό κουμπί το οποίο ενσωματώνει και αισθητήρα αναγνώρισης δακτυλικών αποτυπωμάτων με άμεση απόκριση. Εσωτερικά υπάρχει το κορυφαίο chipset της Qualcomm αυτή την εποχή, το Snapdragon 821 το οποίο χαρίζει επιδόσεις που κατατάσσουν το Mi Note 2 ανάμεσα στα πιο γρήγορα smartphones της αγοράς, Συνοδεύεται από 4GB μνήμη και 64GB αποθηκευτικού χώρου ενώ μια δεύτερη έκδοση που κυκλοφορεί παράλληλα η Xiaomi διαθέτει 6GB μνήμη και διπλάσιο αποθηκευτικό χώρο.

 

20161108173433_80908.JPG

Εντυπωσιακή είναι η χωρητικότητα της μπαταρίας που φτάνει τα 4.070mAh, κάτι που σύμφωνα με την εταιρεία αντιστοιχεί σε αυτονομία 1-1.5 ημέρας ακόμα και με έντονη χρήση. Στο πίσω μέρος η κύρια κάμερα κατασκευής Sony έχει ανάλυση 22,56MP, ενώ υποστηρίζει ακόμα και ηλεκτρονική σταθεροποίηση εικόνας (EIS) κατά την εγγραφή 4K video. Η εμπρόσθια κάμερα έχει ανάλυση 8MP ΄και με το συνδυασμό του ειδικού λογισμικού, αναλαμβάνει να κάνει πιο όμορφες τις selfies σας. To Mi Note 2 στηρίζεται στο Android 6.01, με την Xiaomi να έχει υποσχεθεί σύντομα αναβάθμιση στην έκδοση 7.0 Nougat.

 

Η τιμή του Xiaomi Mi Note 2 έχει οριστεί στα €480 για το μοντέλο με τα 4GB μνήμη και 64GB αποθηκευτικού χώρου και στα €583 για το Global μοντέλο με 6GB μνήμη, 128GB αποθηκευτικό χώρο και υποστήριξη 37 LTE bands.

post-1-0-74475100-1479371465_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο τους τυχερους που τοχουν.Επειδη ειμαι φαν της miui, με πολλες συσκευες xiaomi, αυτο ειναι το καλυτερο τηλεφωνο που εχει βγαλει η εν λογω κινεζικη εταιρεια σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις.

 

Περιμενω πλεον να δω και το MiMIX..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο τους τυχερους που τοχουν.

 

Σε Presale το βλεπω... τι ακριβως εχεις?

 

Σε αυτή την τιμή, δεν ξέρω παντως αν θα πρεπει κανεις να θεωρει τον εαυτο του τυχερο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν ξέρετε ποιον ειρωνεύεστε...

 

παρτε αυτο 

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/variousmobile/789009-xiaomi-mi-note-2-%CE%B1%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%BF/

 

και αυτο και φαε το αυγουλακι σου  τωρα μπουλη..

post-292194-0-71748200-1479479206_thumb.png

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'τα περισσοτερα κινεζομαγαζα ναι -ξεκινανε καποια απο 30 Νοεμβριου http://www.efoxtienda.com/xiaomi-mi-mix-4gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-821-235ghz-quad-core-64-pulgadas-edgeless-fhd-g-1252262?utm_source=webgains&utm_medium=affiliate&utm_campaign=71545&siteid=160367,

 

σε καποια ειναι ετοιμοπαραδοτο ομως -αλλα ακριβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο τους τυχερους που τοχουν.Επειδη ειμαι φαν της miui, με πολλες συσκευες xiaomi, αυτο ειναι το καλυτερο τηλεφωνο που εχει βγαλει η εν λογω κινεζικη εταιρεια σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις.

 

Περιμενω πλεον να δω και το MiMIX..

 

Από ότι έχω διαβάσει πάσχει (σε σχέση πάντα με S7, G4/V10, nexus κλπ) στη φωτογραφική ειδικά σε εσωτερικές λήψεις. 

Εχεις κάποιο δείγμα φωτογραφίας? Αν ναι μπορείς να το μιραστείς? Θα ήταν πραγματικά από τα μοναδικά από χρήστη και όχι αυτά του promotion...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη ειναι ,οχι στα επιπεδα των γνωστων ναυαρχιδων, δες εδω στο ποστ 59, εχω λινκ στο dropbox με φοτο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=435550&page=4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...