Προς το περιεχόμενο

VDSL Ανθούπολη,Περιστέρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανά νέο για το θέμα κανείς? Μου είπαν τις προάλλες ότι ακόμα σε καποιά μέρη βάζουν οπτικές... Με τι ταχύτητες κινούνται? Από εκεί που είχαν αρχίσει δυναμικά και έβαζαν τώρα τι? Δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση. Είναι τόσο σάπιο το δίκτυο τους που με λίγες βροχές και γενικά λόγω καιρού με συγχρονίσαν στα 2mbs.  :cry:  :cry:  :cry:

οταν βρεχει δυστυχως πολλες ζημιες σε καλωδια(πολλες καλωδιακες κοινως).ερχονται και γιορτες μην βιαζεσαι:P

δυστυχως το ποσο γρηγορα θα ενεργοποιηθει μια περιοχη ειναι σχετικο γιατι πρεπει να δωθουν και αδειες για σκαψιματα κτλ.μπορει να γινει γρηγορα μπορει και οχι.η μπορει να ξεκινησει γρηγορα και για καποιο λογο(προβλημα) να καθυστερησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

hello και καλή χρονια.

 

εγώ έκανα αιτηση τον νοεμβριο για το πακέτο του ote που εχει adsl με vdsl50 για 3 μηνες δωρεαν. Ακομα δεν με έχουν συνδέσει και μου λενε ότι έχει φορτο εργασίας το κέντρο. Άνω πετρουπολη. 

 

Γνωρίζετε τι παίζει? υπάρχει περιπτωση να μη μου δωσουν και ποτε vdsl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυς καιρος και ειναι παραξενο.θα μπορουσες να ακυρωσεις την αιτηση και να κανεις αιτηση σε αλλο παροχο για δοκιμη.αλλα δεν υπαρχει χρονος να παει ενας τεχνικος στο καφαο να σε ριξει στο Kv?εκτος αν εννοουν οτι ακομα δενειναι ετοιμο το Kv οποτε παμε αλλου.να μην σε συνδεσουν χλωμο.τους ξανακαλεσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καλέσει πάνω απο 10 φορές απο τοτε. Και χθες και μου ειπαν αυτο το πράγμα. Μήπως να κάνω αίτηση κατευθείαν για vdsl50? (μήπως βάζουν προτεραιότητες στις αιτήσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι 50 τι 30 το ιδιο ειναι για αυτους αφου απο το Kv θα παρεις λογικα εκτος αν εισαι κοντα στον οτε και παρεις απο το αστικο κεντρο.ναι προτεραιοτητα σιγουρα υπαρχει.απλα ειναι παρα πολυς καιρος ηδη


ας σου λεγαν οτι οκ εστω σε χ μερες θα γινει και οχι ΘΑ ΓΙΝΕΙ καποια στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίεργο. φαινεται οτι δεν έχω κάτι άλλο να κάνω από το να περιμένω δυστυχώς.

Θα μπορουσες να ακυρωσεις την αιτηση και να την εκανες σε αλλο παροχο .βεβαια και παλι στο Kv του οτε θα ενεργοποιηθεις και παλι ο οτε θα πρεπει να σε ενεργοποιησει αλλα επειδη υπαρχει sla λεω μηπως γινει πιο γρηγορα.εκτος αν ειναι απο το αστικο κεντρο οποτε εκει ο παροχος απλα ζηταει μια αλλαγη οριου σαν να ησουν adsl και απλα σε ριχνει σε vdsl οριο και αυτο γινεται πολυ σε 2-3 εργασιμες.αλλιως υπομονη.

το καλο ειναι οτι εχεις ιντερνετ.τωρα αν μαθουν οτι διακοπτεις και κινητοποιηθουν δεν ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει ενημερωση για τις νεες καμπινες στην ανθουπολη (στην αμυντορος και περιξ) για το ποτε η εαν ενεργοποιηθηκαν παρακαλω να ενημερωσει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, 

Δεν ενεργοποιούνται οι καμπίνες όλες μαζί..  Θα πρέπει να γίνει έλεγχος με οδό και αριθμό για το αν υπάρχει διαθεσιμότητα. 

 

Π.χ. στην δική μου περίπτωση ήμουν στην μόνη καμπίνα που δεν είχε ενεργοποιηθεί (όλες οι άλλες τις περιοχής ήταν ενεργές από Αύγουτσο) και τελικά ενεργοποιήθηκε τον Νοέμβριο. 

Φυσικά το άιτημα πήγε στο τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ το οποίο ενεργοποιεί τις συνδέσεις με όποια σειρά του κατέβει (είχε ενεργοποιήσει) 3 αιτήσεις μετά την δική μου... Τελικά μέσω γνωστού του προϊσταμένου ... με ενεργοποίησαν την επόμενη μέρα.

άξιζε πάντως τον κόπο ...50/5!!!! 


Οποιος εχει ενημερωση για τις νεες καμπινες στην ανθουπολη (στην αμυντορος και περιξ) για το ποτε η εαν ενεργοποιηθηκαν παρακαλω να ενημερωσει !!!

Στην συγκεκριμένη οδό έχει στα:

80, 82, 84, 86, 88, 90, 95

Η υπόλοιπη ...τσουκ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο κηπουπολη ειχαν ξεκινησει νωριτερα, μαζι με της πετρουπολης, εμενα μ ενδιαφερει στην αρχη της αμυντορος γιατι θα μετακομισω (3-4 στενα πιο κατω απο εκει που λες) σε κανα 2μηνο και δεν θα θελα απο vdsl τωρα να παω στην τραγικη για την περιοχη adsl  :shock:

Αλλα καλο ειναι αυτο σημαινει οτι σιγα σιγα κατεβαινουν προς τα κατω με τις ενεργοποιησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο κηπουπολη ειχαν ξεκινησει νωριτερα, μαζι με της πετρουπολης, εμενα μ ενδιαφερει στην αρχη της αμυντορος γιατι θα μετακομισω (3-4 στενα πιο κατω απο εκει που λες) σε κανα 2μηνο και δεν θα θελα απο vdsl τωρα να παω στην τραγικη για την περιοχη adsl  :shock:

Αλλα καλο ειναι αυτο σημαινει οτι σιγα σιγα κατεβαινουν προς τα κατω με τις ενεργοποιησεις.

Αν ξέρεις ακριβή οδό και αριθμό ...στείλε μου pm να το κοιτάξω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χθες συνδεθηκε ο OTE VDSL50. το router λεει 50000 download rate... Σε torrent ου δοκιμασα έπιασα μεχρι και 3mbps ενώ σε ote download ftp έλεγε τύπου 600kmps. σε site με test download speed μου δεχνει download speed 27. 

 

ειμαι οκ? αυτο είναι το σύνηθες?

 

επισης μολις εβαλα ενα αλλο router (TD-W9980, Tplink) και δοκιμασα με το ps4 και μου λεει download speed 32mbps.

 

p.s. όλα αυτά με wireless

Επεξ/σία από weber122
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, ένα προσωπικό update από Ανθούπολη. Mένω κοντά στον Αγ. Ιερόθεο και πρίν μερικές εβδομάδες ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου Cyta VDSL35 και πάει...τάπα! (4MBs+  :D )

Αν και με λίγη ταλαιπωρία, γιατί στην αρχή η γραμμή είχε τάση, με αποτέλεσμα να μην συγχρονίζει,  κι έπρεπε να έρθει τεχνικός του OTE για να το διορθώσει.

 

Το μόνο παράπονο που έχω από την Cyta, κι απ'ότι βλέπω στα φόρουμ είναι γενικό στις συνδέσεις της, είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις port forward κάποιες θύρες και κυρίως την 80. Αυτό είναι ένα μικρό θέμα για όσους θέλουν NAT2 στο PSN, το οποίο διορθώνεται μόνο με DMZ που δίνει NAT1. Καλύτερα θα μου πείτε αλλά...εκεί έχεις την άλλη μανούρα, αν δεν έχεις static IP, που πρέπει κάθε φορά που αλλάζει IP η γραμμή να ξανακάνεις την διαδικασία.

 

Αυτά, επιτέλους αξιοπρεπείς γραμμές στο Περιστέρι!

 

 

Edit: Τα στοιχεία της γραμμής για όσους ενδιαφέρονται:

 

DSL Type: ITU-T G.993.2 Annex B (VDSL2)

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 4.996 / 49.999

Data Transferred (Sent/Received) [B/B]: 0 / 0

Output Power (Up/Down) [dBm]: -5,9 / 14,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 15,4 / 5,6

SN Margin (Up/Down) [dB]: 33,0 / 29,9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ένα προσωπικό update από Ανθούπολη. Mένω κοντά στον Αγ. Ιερόθεο και πρίν μερικές εβδομάδες ενεργοποιήθηκε η γραμμή μου Cyta VDSL35 και πάει...τάπα! (4MBs+  :D )

Αν και με λίγη ταλαιπωρία, γιατί στην αρχή η γραμμή είχε τάση, με αποτέλεσμα να μην συγχρονίζει,  κι έπρεπε να έρθει τεχνικός του OTE για να το διορθώσει.

 

Το μόνο παράπονο που έχω από την Cyta, κι απ'ότι βλέπω στα φόρουμ είναι γενικό στις συνδέσεις της, είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις port forward κάποιες θύρες και κυρίως την 80. Αυτό είναι ένα μικρό θέμα για όσους θέλουν NAT2 στο PSN, το οποίο διορθώνεται μόνο με DMZ που δίνει NAT1. Καλύτερα θα μου πείτε αλλά...εκεί έχεις την άλλη μανούρα, αν δεν έχεις static IP, που πρέπει κάθε φορά που αλλάζει IP η γραμμή να ξανακάνεις την διαδικασία.

 

Αυτά, επιτέλους αξιοπρεπείς γραμμές στο Περιστέρι!

 

 

Edit: Τα στοιχεία της γραμμής για όσους ενδιαφέρονται:

 

DSL Type: ITU-T G.993.2 Annex B (VDSL2)

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 4.996 / 49.999

Data Transferred (Sent/Received) [b/B]: 0 / 0

Output Power (Up/Down) [dBm]: -5,9 / 14,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 15,4 / 5,6

SN Margin (Up/Down) [dB]: 33,0 / 29,9

πως γινεται να πιανεις 49999 με 35αρα συνδεση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...