Προς το περιεχόμενο

VDSL Ανθούπολη,Περιστέρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 301
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 13/4/2018 at 8:58 ΜΜ, guido said:

Τι έγινε ρε παιδιά.

Άλλους τους πρήζουν στα τηλ να βάλουν VDSL και εγώ τους παρακαλάω.

Παίρνω τηλ... δεν δουλεύει το σύστημα να δουν αν έχει vdsl στην περιοχή μου. Στο site πως λειτουργεί και βγάζει όλα οκ; 

Μου λένε θα με πάρουν τηλ, με γράφουν.

Τους στέλνω mail, καμία απάντηση.

Μήπως πρέπει να κάνω αίτηση στον ΟΤΕ μπας και ξυπνήσουν εκεί στη Vodafone;

αυτοι που πρηζουν ειναι συνηθως εξωτερικες εταιρειες.αμα δεν τους ενημερωσει καποιος οτι παιζει Vdsl δεν θα σε πρηξουν.αλλα ναι με τα email και ολα αυτα ειναι ενα θεμα.αλλες φορες 10 τηλεφωνα και αλλες φορες να περιμενεις απαντηση και να μην λαμβανεις:P. καλα αν κανεις αιτηση φορητοτητας εκει παιζει να σε θυμηθουν αλλα οχι παντα διοτι πολλες φορες καποιοι κανουν αιτηση φορητοτητας για να παρουν αντιπροσφορα και δεν τους παιρνει ποτε ο παροχος.

On 14/4/2018 at 6:49 ΜΜ, divo said:

Παίζει να μην έχει πάρει χαμπάρι  Vodafon ότι έχει η περιοχή vdsl. Σε αλλη περιοχη δεν ηξερε το καταστημα της οτι ειχε μπει καμπινα δικη της:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ολα αυτα ειναι ενημερωσεις. και να δει το καταστημα καμπινες αμα δεν πει καποιος οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα τοτε το καταστημα δεν θα ξερει.γιατι η καμπινα μπορει να μπει αλλα πρεπει να γινει και υποδομη μεσα στο αστικο κεντρο απο το odf με τις ινες μεχρι το Switch του παροχου ωστε να περναει η κινηση.

On 13/4/2018 at 10:54 ΜΜ, InternaL said:

KONTEYOYMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE <3 <3 <3

αυτο το αιτημα πρεπει να διερευνηθει περισσοτερο σε αφηνει σε μια αναμονη που σκοτωνει.και μετα παιρνεις πχ τηλεφωνο και σου λενε οχι και ξενερωνεις:P

On 15/4/2018 at 2:24 ΠΜ, InternaL said:

It's about damn time!

<3 <3 <3 

ολεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε και 100αρι:P

On 15/4/2018 at 11:27 ΠΜ, divo said:

ετσι ειναι ...... εχεις μνμ.

Για 724 υπαρχει ενημερωση, αλλα δεν θα πηγαινει μονο του, θαχει και ......παρεα. Γι αυτο σου ειπα πριν οτι εχει αλλο firmware, παραγγελεια. Το entry2 ξεχνατο ακομα και για svectoring, εκτος αν αλλαξουν και σε αυτο κατι. 100αρες ηδη δίνονται το επομενο βημα ειναι 200 και μετα 400

α καταλαβα.το βαζεις να παιζει σαν modem και απο πισω βαζεις καποιο ρουτερ?αλλα και παλι με ethernet 100αρα δεν μπορεις να περασεις 200 πισω.εκτος αν βαλουν αλλο Modem /router μπροστα και μπει απο πισω το speedport 2entry ή το 724 για να κανει την τηλεφωνια.θα δουμε στην πραξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

αυτοι που πρηζουν ειναι συνηθως εξωτερικες εταιρειες.αμα δεν τους ενημερωσει καποιος οτι παιζει Vdsl δεν θα σε πρηξουν.αλλα ναι με τα email και ολα αυτα ειναι ενα θεμα.αλλες φορες 10 τηλεφωνα και αλλες φορες να περιμενεις απαντηση και να μην λαμβανεις:P. καλα αν κανεις αιτηση φορητοτητας εκει παιζει να σε θυμηθουν αλλα οχι παντα διοτι πολλες φορες καποιοι κανουν αιτηση φορητοτητας για να παρουν αντιπροσφορα και δεν τους παιρνει ποτε ο παροχος.

Εντάξει βγάλαμε άκρη, έγινε και η αίτηση.

Σε 10-15 μέρες θα γίνει η μετάβαση.

Θα ενημερώσω πόσο θα κάνει, στατιστικά γραμμής κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, guido said:

Εντάξει βγάλαμε άκρη, έγινε και η αίτηση.

Σε 10-15 μέρες θα γίνει η μετάβαση.

Θα ενημερώσω πόσο θα κάνει, στατιστικά γραμμής κτλ

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf για να παρεις τα μεγιστα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, poulinos είπε

Ευχαριστώ.

Στο νέο router που θα λάβω πέρα από ότι αλλαγές θέλω να κάνω εγώ (WPA2 key κτλ), απλά το βάζω ή χρειάζεται να αλλάξω και τίποτα ρυθμίσεις για καλύτερες ταχύτητες/σταθερότητα κτλ

Επεξ/σία από guido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, guido said:

Ευχαριστώ.

Στο νέο router που θα λάβω πέρα από ότι αλλαγές θέλω να κάνω εγώ (WPA2 key κτλ), απλά το βάζω ή χρειάζεται να αλλάξω και τίποτα ρυθμίσεις για καλύτερες ταχύτητες/σταθερότητα κτλ

to wifi σου φτιαχνεις και τα Port forward σου.δεν χρειαζεται κατι αλλο.wpa2 aes για το Wifi και κλεινεις αν θες τυπικα το upnp και το Wps που τα θεωρω αχρηστα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, poulinos είπε

to wifi σου φτιαχνεις και τα Port forward σου.δεν χρειαζεται κατι αλλο.wpa2 aes για το Wifi και κλεινεις αν θες τυπικα το upnp και το Wps που τα θεωρω αχρηστα 

ναι αυτά τα έχω κάνει και στο υπάρχων aDSL. Απλά έλεγα μήπως παίζει τπτ με τα modes (όπως πχ στην aDSL τα ΑDSL2+ / ADSL_G κτλ)

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από guido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, guido said:

ναι αυτά τα έχω κάνει και στο υπάρχων aDSL. Απλά έλεγα μήπως παίζει τπτ με τα modes (όπως πχ στην aDSL τα ΑDSL2+ / ADSL_G κτλ)

Ευχαριστώ

vdsl2 θα συγχρονισεις.αν υπαρχει vectoring θα παιξει και το G.vector.στο adsl το μονο που ηθελε ηταν στον οτε να κλεισεις το annex m για να κερδισεις λιγο παραπανω στο Download αφου για καποιο λογο συγχρονιζαν τα ρουτερ annex m χωρις ομως παραπανω Upload.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε ο ρουτε!! (που ειπε η γιαγια μου..)

Το ερωτημα ειναι το εξης λοιπον.. να το βάλω; θα εχει ενεργοποιηθει; (τουλαχιστο τωρα εχω Internet με adsl) η θα παρει καμια 10αρια μερες που ειπε η υπαλληλος;

 

πι.ες: πολλα μπλιμπλικια εχει μεσα. δεν αλλαζει τιποτα να φανταστω στην συνδεσμολογια ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω νοημα με την καμπινα και παλι καλα που ηρθε εκει που ηρθε. Ναι το 724 μου εστειλαν. το κουμπωσα επανω και ενω μου ειπε η υπαλληλος θα εχω τηλεφωνο δεν εχω , ουτε και adsl με το νεο ρουτερ. ετσι εβαλα το παλιο και οταν μια μερα δεν θα εχω τηλ και ιντερνετ θα βαλω το καινουργιο χαχααχαχχα :P

Την πλακα την εχει ο απεναντι που πηρε τηλεφωνο και του ειπαν δεν εχουμε γραμμες και σας το βγαζει κιτρινο.. και βριζει απο το πρωι.. :P

 

 

2 hours ago, divo said:

Ετσι για την ιστορία. Αυτη καμπινα άργησε να ερθει γιατι κανεις δεν την ηθελε στο πεζοδρομιο του. Εχει αλλαξει σχεδιο 4 φορες

Γιατι , γιατι δεν μου ειπαν τιποτα. μεσα στο σπιτι θα την ειχα, θα τους εδινα και κλειδι οποτε ηθελαν τα παιδια να ερχονται να κανουν δουλιτσα :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα και εγώ το ρουτερ.

ZTE ZXHN H267A

SMS δεν έχω λάβει πάντως ακόμα με εκτιμώμενο χρόνο ενεργοποίησης όπως μου είχαν πει, πέρα από το προφορικό όταν έκανα την αίτηση. Να ανησυχώ;

Ξέρουμε τι βάζουν Ανθούπολη στα 50ρια; VO-IP ή το άλλο;

Λογικά η καμπίνα μου είναι η 566. Βλέπω και μια 585 στο χάρτη κοντά, άλλα δεν υπάρχει (τουλάχιστον εκεί που λέει)

Άσχετο, λίγο που είδα το router, να συνδέσω τις συσκευές και στις δυο συχνότητες και σε οποία μπαίνουν μόνες τους; Βλέπω έχει ταυτόχρονα και την 2,4 και την 5

edit:

Να παίξω κάνα Τζοκερ, μόλις μου ηρθε SMS για ενεργοποίηση στις 25/4.

Για την ιστορία, η αίτηση έγινε 16/4, άρα (αν όλα πάνε καλά), 7 εργάσιμες

Επεξ/σία από guido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, guido said:

Δυο και σήμερα εγώ

Τι δυο και σημερα.. μου εστειλαν μυνημα την παρασκευη οτι την δευτερα  (εχθες) θα γινει η μεταβαση στην ευριζωνικοτητα..

Περνω κ εγω τηλεφωνο, λεω τι εγινε ρε παιδια; α λεει απλα περασατε στην ευρυζωνικοτητα , στην νεα εποχη! 

DAFUQ? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ε καλα λεει μεχρι τελος της εβδομαδας θα σας την εχουν δωσει.. 

3 hours ago, divo said:

Το καλο πραγμα αργει να γινει.

Ειδα στην κατω γωνια ενα με μια κίτρινη σωλήνα στον ομο κι ερχοταν κατα κει. Λες να σου φερνουν την ινα? :P

Εξου και τα εργα που γινονται κατα μηκος του σπιτιου μου! :D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, InternaL είπε

 

Περνω κ εγω τηλεφωνο, λεω τι εγινε ρε παιδια; α λεει απλα περασατε στην ευρυζωνικοτητα , στην νεα εποχη! 

Δεν σε έπιασε νευρικό;

Δεν θέλω τέτοια.

Μια και σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...