Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με κατεβασμα torrent


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα την βοήθεια σας !εχω το  hp g62  win10 home 1607  64bit + kaspersky και κατεβάζω με το qbittorrent (εχω και το utorrent) και τα δυο προγράμματα με το που τρέξω ενα τορρεντ ανεβάζει  ταχύτητα και μετα απο λιγο κόβετε η σύνδεση στο ιντερνετ  (μονο στο συγκεκριμένο λαπτοπ ) και κάνει επανεκκίνηση το λαπτοπ .τι μπορεί να φταίει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το upload speed στα 50KBps και το download στο μισό της γραμμής σου και ξαναδοκίμασε.

Δες επίσης για drivers της ασύρματης κάρτας στου στην hp γιατί είχα κι εγώ το ίδιο θέμα και κάπου έλεγαν να ελέγξεις το wireless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις κάποιο firewall ή internet security; Αν ναι απενεργοποίησε το τοίχος προστασίας.

Αν δε γίνει κάτι δοκίμασε με παλαιότερη έκδοση του ut π.χ. την 2.2.1 ή δοκίμασε με το deluge ή το vuze.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα το παλιό driver wlan για  win7 πάει καλύτερα ως τώρα για να δούμε ! ευχαριστώ για την βοήθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά δεν άλλαξε τιποτα ! με ολα τα προγράμματα το ιδιο εκανα φορματ δεν εβαλα το kaspersky total security και κατεβαζε μια χαρα με το που το εβαλα παλι τα ιδια! αρα φταιει το kaspersky ! ξερεις κανενας τι ρύθμιση πρεπει να κανω ?? εκλεισα το τοιχος παλι τα ιδια :/ το προγραμμα ειναι στα έμπιστα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα κάτι παίζει με το kaspersky και το ut. Στο φόρουμ της kaspersky βρήκα αυτό

 

anti-hacker>settings>rules for application>add>utorrent>allow inbound & outbound TCP connection, allow inbound & outbound UDP packet.

Ελπίζω να βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περίεργο ειναι οτι  με το καλώδιο λαν δουλευει μια χαρα το δοκιμασα μολις τωρα ! με το που εβαλα παλι wifi τα ιδια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λάπτοπ είχε 7άρια όταν το πήρες; Τα 10άρια τα αναβάθμισες με το πρόγραμμα της ms ή τα έβαλες καθαρά; Drivers για το wireless έστησε μόνο του ή έβαλες εσύ (αυτό, αν έκανες καθαρή εγκατάσταση);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε 7 .έχω δοκιμάσει με τον παλιό driver και με αυτόν τον 10 τα ιδια.έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση γιατι με την αναβάθμιση είχα μαύρη οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποίο είναι το ακριβές μοντέλο; Το g62 είναι πολύ γενικό, πρέπει να έχει και κάτι μετά π.χ. g62-b15sv (στο ταμπελάκι από κάτω).

Ίσως να μην είναι απόλυτα συμβατό το hp με τα 10άρια. Γιατί δεν του ξαναβάζεις 7άρια να είσαι ήσυχος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μοντελο  ειναι G62-b55EV λογικά δεν ειναι απόλυτα συμβατό αφου με αναβάθμιση κολλαει :/ το εχω σκεφτεί για τα 7 αλλα εχω συνηθίσει τα 10 :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις κάποιον φίλο ή γνωστό που να έχει εύκαιρο ένα wireless usb πάρτο να το δοκιμάσεις για να δεις αν όντως είναι από το ασύρματο του λάπτοπ.

Μπορούμε όμως να ψάξουμε και για αναβαθμισμένους drivers για το ασύρματο.

Πάτα WINDOWS+R και δώσε devmgmt.msc

Πήγαινε στους προσαρμογείς δικτύου->διπλό κλικ στο wireless->καρτέλα Λεπτομέρειες-στο pull down menu Ιδιότητα επέλεξε Αναγνωριστικό υλικού->δεξί κλικ στο τελευταίο->Αντιγραφή και μετά επικόλληση σε επόμενο μήνυμα να δούμε τι θα βρούμε. Αν θέλεις κάντο επικόλληση στο google μήπως και βρεις drivers, προσοχή όμως στις μ@λ@κίτσες και στα fakes μην κατεβάσεις κανέναν ιό, malware ή rogue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...