Προς το περιεχόμενο

Toyota IQ 1,4D


vrwmiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Turbo, Bucket Καθίσματα, Βιβλίο service, Υδραυλικό τιμόνι, CD Player, Ηλεκτρικοί Καθρέφτες, Κεντρικό κλείδωμα, ESP, Ζάντες αλουμινίου, Immobilizer, Ηλεκτρικά παράθυρα, ABS, Κλιματισμός(A/C), Υπολογιστής Ταξιδιού, Cruise Control, DVD, Ατρακάριστο, Εγγύηση, Προβολείς ομίχλης, Τιμόνι Πολλών Χρήσεων, Μεταχειρισμένο

 

Αυτά έχει μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να έχω δει πάνω από 5 iq, αναρωτιέμαι πόσες πωλήσεις να έκανε στην Ελλάδα!

 

Εχω δει....λιγα παρπανω αλλα απο οτι εγραψα νομιζω σταματησε η παραγωγη του πολυ γρηγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καθόλου σύντομα δεν σταμάτησε η παραγωγή του. 7 χρόνια παραγόταν.

Παιδιά ήταν ακριβό γιατί είχε πέσει ειδική μελέτη για να τοποθετηθούν έτσι τα μηχανικά του μέρη, ώστε να ο συνοδηγός να κάθεται πιο μπροστά από τον οδηγό, έτσι ώστε πίσω του να χωράει κανονικός άνθρωπος και όχι μόνο παιδάκι δημοτικού.

Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι μπορεί να ήταν 29 πόντους μεγαλύτερο από το Smart, αλλά ήταν και 42 (!!) πόντους μικρότερο από το Aygo, και φαρδύτερο. Συνεπώς για κάτι πιο κοντά στο smart παρά στο Aygo, ήταν πρωτοπορία να μπορεί να καθίσει κανονικός άνθρωπος πίσω.

Επίσης έχει "κανονικό" εξοπλισμό και επενδύσεις παντού, σε αντίθεση με το Aygo που σχεδόν σε όλες τις εκδόσεις ήταν άδειο και από μέσα έβλεπες αποκλειστικά και μόνο (απαράδεκτα) σκληρά πλαστικά και μεγάλο μέρος λαμαρίνας.

Όλα αυτά πληρώνονται...

 

Πάντως ένα Aygo/107/C1 αυτόματο 1000ράκι με έως 5 χιλιάρικα θα το προτιμούσα σαφώς από το iQ. Μόνο αν στην περιοχή μου είχα διπλάσιες διαθέσιμες θέσεις λόγω των 29 πόντων μικρότερου μήκους θα το σκεφτόμουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάντως ένα Aygo/107/C1 αυτόματο 1000ράκι με έως 5 χιλιάρικα θα το προτιμούσα σαφώς από το iQ. Μόνο αν στην περιοχή μου είχα διπλάσιες διαθέσιμες θέσεις λόγω των 29 πόντων μικρότερου μήκους θα το σκεφτόμουν...

 

 

Μια χαρα βρισκεις τετοιο αμαξι ....Πηρα το C1 με αυτοματο κιβωτιο 7/2010 5πορτο 6.000

Χωρις αυτοματο βρισκεις ανετα με 5.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι ώστε πίσω του να χωράει κανονικός άνθρωπος και όχι μόνο παιδάκι δημοτικού.

Έχεις δοκιμάσει να μπεις;

 

Γιατί εγώ έχω δει απο κοντά ένα IQ που είχε ο γείτονας και απλά πίσω ΔΕΝ μπαίνεις.

 

Εξαίρεση αν είσαι 1.60 και 60 κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια χαρα βρισκεις τετοιο αμαξι ....Πηρα το C1 με αυτοματο κιβωτιο 7/2010 5πορτο 6.000

Χωρις αυτοματο βρισκεις ανετα με 5.000

Και αυτόματο βρίσκεις. http://www.car.gr/8963744-citroen-c1-full-extra

 

 

Έχεις δοκιμάσει να μπεις;

 

Γιατί εγώ έχω δει απο κοντά ένα IQ που είχε ο γείτονας και απλά πίσω ΔΕΝ μπαίνεις.

 

Εξαίρεση αν είσαι 1.60 και 60 κιλά.

Είμαι 1.70 και 70 κιλά και έχω δοκιμάσει να μπω.

Δεν είναι άνετο ούτε ευχάριστο, αλλά για μια σχετικά σύντομη διαδρομή είναι υποφερτό.

Στο smart αντίστοιχα ούτε άμα κρέμονταν τα πόδια από το πορτ μπαγκαζ δε θα είχα χωρέσει, άρα δεν μπορεί να συγκριθεί μαζί του. Είναι άλλη κατηγορία.

 

Δεν το παίρνεις για οικογενειακό αυτοκίνητο, αλλά ακόμα και αν στην πορεία προκύψουν 2 κουτσούβελα, το μεγαλύτερο από αυτά θα χωρέσει πίσω από το συνοδηγό. Μιλάμε πάντα για μια διαδρομή του στυλ "επίσκεψη σε συγγενή στην άλλη μεριά της Αθήνας" και όχι ταξίδι, έτσι;

Αν τώρα το κουτσούβελο βγει 1.85 80 κιλά από τα 15 του, απλά το βάζεις μπροστά και τη γυναίκα πίσω του. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δοκιμάσει να μπεις;

 

Γιατί εγώ έχω δει απο κοντά ένα IQ που είχε ο γείτονας και απλά πίσω ΔΕΝ μπαίνεις.

 

Εξαίρεση αν είσαι 1.60 και 60 κιλά.

Ρώτα τον γείτονα την γνώμη τουγια το θέμα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτα τον γείτονα την γνώμη τουγια το θέμα μου!

Ο γείτονας είχε ένα IQ πριν ακομα σταματήσει η παραγωγή.

 

Έχω να το δω πολλά χρόνια το συγκεκριμένο αμάξι στην γειτονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γείτονας είχε ένα IQ πριν ακομα σταματήσει η παραγωγή.

 

Έχω να το δω πολλά χρόνια το συγκεκριμένο αμάξι στην γειτονιά.

Ως πρώην χρήστης εννοώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως πρώην χρήστης εννοώ

Δεν το γνωρίζω τον γείτονα ρε φίλε.

 

Είχα δει απλά το αμάξι αμέτρητες φορές στο δρόμο και το είχα χαζέψει πολλές φορές γιατί μικρότερος μου άρεσαν τα μικρά αμάξια.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μόνο που κοίταξα τα πίσω καθίσματα ήταν αρκετό για να καταλάβω ότι πολύ απλά ΔΕΝ χωράω (και ας ήμουν μικρός).

 

Ον Τοπικ.

 

Επειδή μια εποχή πρόσφατα και εγώ κοίταζα για σχετικά μικρά αυτοκίνητα έχεις 3 επιλογές.

 

Seat Mii που ξεκινάει από 8.700€

 

VW Up!! που ξεκινάει απο 9.600€

 

και (το αγαπημένο μου από τα τρία)

 

Skoda Citigo που και αυτό γύρο στα 9.000€ παίζει και αν θες χωρίς καμία χρέωση παίρνεις την έκδοση με αυτόματο κιβώτιο.

 

Οπότε έχεις 3 αμάξια ολοκαίνουργια στην τιμή που σου πουλάει ο άλλος τον κουβά.

 

Ο τύπος που το πουλάει κάνει μπαμ ότι ψάχνει για μαλ@κες.

 

Πάνω από 6.000 ούτε να σκεφτείς να δώσεις για τον κουβά της toyota.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα για αυτοκίνητο πόλης μου φαίνεται μια χαρά το iQ, καντου έλεγχο και αν βρεθεί Εντάξει χτυπα το.

 

Λογικά έχεις και δεύτερο αυτοκίνητο σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν είναι κουβαδες αυτά?

Σαφέστατα είναι. Καρακουβάδες.

 

Η μεγάλη διαφορά είναι ότι με το ίδια λεφτά παίρνει ένα από τα αμάξια που πρότεινα ολοκαίνουργια και στην άλλη περίπτωση θα πάρει ένα μεταχ. με 70.000 χιλλιόμετρα στα ίδια ακριβώς λεφτά!!!

 

 

 

Εμένα για αυτοκίνητο πόλης μου φαίνεται μια χαρά το iQ, καντου έλεγχο και αν βρεθεί Εντάξει χτυπα το.

 

Λογικά έχεις και δεύτερο αυτοκίνητο σωστά;

Τι να χτυπήσει ρε φίλε; 

 

9 χιλλιάδες ευρώ για το IQ το μεταχειρισμένο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφέστατα είναι. Καρακουβάδες.

 

Η μεγάλη διαφορά είναι ότι με το ίδια λεφτά παίρνει ένα από τα αμάξια που πρότεινα ολοκαίνουργια και στην άλλη περίπτωση θα πάρει ένα μεταχ. με 70.000 χιλλιόμετρα στα ίδια ακριβώς λεφτά!!!

 

 

 

Τι να χτυπήσει ρε φίλε;

 

9 χιλλιάδες ευρώ για το IQ το μεταχειρισμένο;

Για την δουλειά που το θέλει ναι, λογικά έχει και δεύτερο αυτοκίνητο ο άνθρωπος έτσι πιστεύω.

Για πρώτο αυτοκίνητο δεν κάνει, ειδικά αν έχεις σόι από πίσω.

Για δεύτερο να πεταχτείς κάπου οικονομικα κλπ κάνει.

Ακόμα και Αθήνα πάς με 20-25 ευρώ. ( Θεσσαλονίκη νομίζω μένει ο ts)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...