Προς το περιεχόμενο

4790k temps


HELLENICNAVY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eχουμε τον ιδιο επεξεργαστη αλλα εμενα με το OC τρεχει στα 4.4 ghz με την ψυκτρα της arctic freeze evo15 το stress test σε full load επιασε 70 βαθμους μεγιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να φταίει κανένα παιχνίδι που ανεβαίνει η θερμοκρασία τόσο πάνω. Ακόμα και με prime95 για ωρες θα πρέπει η θερμοκρασία να είναι σε ασφαλή επίπεδα.

 

Εγώ έχω έναν 4670Κ overclocked στα 4.1 Ghz με υδρόψυξη (Corsair) και arctic silver 5 (χωρίς να έχω κάνει delid) και με το prime95 στο full πάει max 75 βαθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχουμε τον ιδιο επεξεργαστη αλλα εμενα με το OC τρεχει στα 4.4 ghz με την ψυκτρα της arctic freeze evo15 το stress test σε full load επιασε 70 βαθμους μεγιστο.

σε small data,medium η large?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι είχε το τροφοδοτικό;

Και πως ανέβαζε θερμοκρασία μόνο σε 2 πυρήνες;

Μου αρέσει που ανοίγει κάποιος ένα θέμα και στο τέλος λέει βρήκα την λύση, αναφέρεται μία παπαντζα και όλα καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή τι είχε το τροφοδοτικό;

Και πως ανέβαζε θερμοκρασία μόνο σε 2 πυρήνες;

Μου αρέσει που ανοίγει κάποιος ένα θέμα και στο τέλος λέει βρήκα την λύση, αναφέρεται μία παπαντζα και όλα καλά.

τι παπαντζα ρε φιλε δεν σε πιανω?μολις αλλαξα τροφοδοτικο ολα μια χαρα!καταλαβα οτι εχει θεμα οταν πατησα να το κλεισω απο πισω το τροφοδοτικο και δεν εκλεινε,ειχε αντισταση στο κλεισιμο το κουμπι..ετσι αμεσως το εβγαλα γτ φοβηθηκα και πηρα αλλο.Μαθε λιγο να μιλας δεν ειναι κακο.Παντα φιλικα

Επεξ/σία από HELLENICNAVY
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...