Προς το περιεχόμενο

καινουρια τηλεοραση εως 300ε


teodoulke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη προκειται να μπουμε σε νεο σαλονι εως τα χριστουγεννα (λογω προεκταστης του σπιτου) και η παλια τηλεοραση μας εχει καει σκεφτομαι να κανω ενα δωρο για το σπιτι και τους γονεις μου. Σκεφτομαι να παρω μια τηλεοαση αλλα βλεπω πως οι τιμες ξεφευγουν ( και λογικο με αυτα που εχουν πλεον). Εχω δει στο ebay καποιες τηλεορασεις αλλα οι τιμες ειναι ειναι καλυτερες απο Ελλαδα. Ειδα την συγγεκριμενη στο σκρουτζ και πως μπορω να την ανδροιντ με καποιο εξαρτημα, http://www.skroutz.gr/s/6724354/Samsung-UE40J5100.html και νομιζω πως τα λεφτα της ειναι πολυ καλα για μια τετοια τηλεοραση και εχω διαβασει πολλες θετικες γνωμες. Επισης ειδα και αυτην http://www.skroutz.gr/s/9026089/LG-43LH500T.html . ποια προτεινεται να παρω? Εχετε καποια αλλη να προτεινεται στα ιδια λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 φαίνονται καλές λύσεις για τα λεφτά τους. Μιας και φαντάζομαι ότι η χρήση θα είναι απλή, προσωπικά ίσως κατέληγα στην lg για τις λίγες ίντσες παραπάνω. Αν δε σε ενδιαφέρει αυτό, η Samsung μάλλον είναι πιο safe επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο υπερβολικα μικρο budget σου δεν εχεις (καθολου) "επωνυμες" επιλογες ετσι και αλλιως, η j5100 ειναι (ισως) η καλυτερη επιλογη και αφου θες android παιρνεις και ενα android tv box.

 

40αρα παντως ειναι μινιατουρα για σαλονι βεβαια δεν μας ειπες τι θα βλεπεις και την αποσταση θεασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο υπερβολικα μικρο budget σου δεν εχεις (καθολου) "επωνυμες" επιλογες ετσι και αλλιως, η j5100 ειναι (ισως) η καλυτερη επιλογη και αφου θες android παιρνεις και ενα android tv box.

 

40αρα παντως ειναι μινιατουρα για σαλονι βεβαια δεν μας ειπες τι θα βλεπεις και την αποσταση θεασης.

 

Και οι 2 φαίνονται καλές λύσεις για τα λεφτά τους. Μιας και φαντάζομαι ότι η χρήση θα είναι απλή, προσωπικά ίσως κατέληγα στην lg για τις λίγες ίντσες παραπάνω. Αν δε σε ενδιαφέρει αυτό, η Samsung μάλλον είναι πιο safe επιλογή.

32'' ειχαμε τοσα χρονια οποτε οι 40'' νομιζω θα μας ειναι μια χαρα τωρα. περιπου στα 2 μετρα αποσταση θα ειναι η τηλεοραση. Εγω προσωπικα δεν βλεπω τηλεοραση το πολυ πολυ καμια ταινια να κατσω να δω. Εχω δει και αυτη την jvc  στο ebay αλλα λογω της χαμηλης βαθμολογιας του πωλητη φοβαμαι να δωσω τα λεφτα. Εχει καποιες θετικες και καποιες αρνητικες κριτηκες http://www.ebay.co.uk/itm/JVC-LT-43C860-Smart-4k-Ultra-HD-43-LED-TV-A-Freeview-HD-Black-/152318882598?hash=item2376e9b326:g:-FMAAOSwcUBYKwDI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4k σε αυτα τα λεφτα και ιντσες θα ειναι για πεταμα, και δεν αξιζει να διακινδυνευσεις μεταφορα απο εξωτερικο τοσο μεγαλου πακετου. Η JVC δεν εχει καμια σχεση με την παλια καλη ιαπωνικη jvc που ξεραμε παλια. Στα ιδια λεφτα παιρνεις απο εδω την j5100 και εισαι κομπλε, η την lg να κερδισεις 3 ιντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα και επειδή και εγώ κοιτούσα την Samsung UE40J5100, μήπως η Sony KDL 43WD755BAEP στα 398€ (λόγω της ημέρας, αρχική τιμή στο Public 629 και Skroutz 500), αξίζει αρκετά παραπάνω σαν επιλογή;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε παιρνει οικονομικα παρε τη σονυ που ειναι και μεγαλυτερη και φετινο μοντελο.

 

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα και επειδή και εγώ κοιτούσα την Samsung UE40J5100, μήπως η Sony KDL 43WD755BAEP στα 398€ (λόγω της ημέρας, αρχική τιμή στο Public 629 και Skroutz 500), αξίζει αρκετά παραπάνω σαν επιλογή;

 

Ευχαριστώ.

Οχι παιδια ηδη εχω δωσει πολλα απο τις οικονομιες μου για την προεκταση του σπιτιου και αυτα ειναι τα τελευταια λεφτα που δινω. Βρηκα την Σαμσονκ στα 288 στο you.gr (δεν ξερω αν ειναι λογο ημερας γιατι παντου την βλεπω στα 320+) αλλα θα την κανω παραγγελια σημερα! Σκεφτομαι να παρω και ενα ανδροιντ μποξ σε καμια εβδομαδα να βλεπουμε και κανα βιντεο απο το γιουτιουμπ :)

Και κατι ακομα ασχετο στα public η σημερινη μερα ειναι μονο για αγορες απο τα καταστηματα? Γτ ειδα και μια Χιτατσι τηελοραση σμαρτ αλλα δεν γινετε να την αγορασω... http://www.public.gr/product/tileoraseis/tileoraseis/tileorasi-43-hitachi-43hk6w64-smart-led-ultra-hd/prod8281324pp/ . Μηπως θα ηταν καλυτερη λυση η συγγεκριμενη μιας και ειναι σμαρτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...