Προς το περιεχόμενο

Αδυνατη διαγραφη φακελλου!


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως γνωριζω εγω, τα Windows 10 ακομα και με τερματισμο λειτουργιας δεν κλεινουν κανονικα αλλα πεφτουν σε Hibernation (κατι σαν να λαγοκοιμουνται δηλαδη.)

Και χαρη σε αυτην την λογικη τις Microsoft δεν μπορει ο file manager του Linux να ανοιξει τα Windows και να εχει προσβαση στα αρχεια τους σε περιπτωση Dual Boot Windows/Linux.

Και ετσι με αυτες τισ δυο εντολες απενεργοποιεις και ενεργοποιεις την Hibernation. 

Εγω το εχω παντα στο off.  :P  

https://www.cnet.com/how-to/how-to-enable-or-disable-hibernate-in-windows-10/

Καλημερα παλι δεν καταλαβενω αφου ενα λειτουργικο συστημα εχω εγκαταστημενο ουτε Λινυξ εχω ουτε τιποτε απ ολα αυτα. Εξηγηστε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παλι δεν καταλαβενω αφου ενα λειτουργικο συστημα εχω εγκαταστημενο ουτε Λινυξ εχω ουτε τιποτε απ ολα αυτα. Εξηγηστε μου.

Καλησπερα, τι δεν καταλαβενεις δεν καταλαβα;

Εγω αρχικα διαβασα το πρωτο ποστ σου και καταλαβα οτι θες να διαγραψεις καποιο αρχειο το οποιο για καποιο λογο δεν μπορουσε ουτε να διαγραφει ουτε να μετανομαστει. 

Στην συνεχεια διαβαζω ποιο κατω οτι σου προτεινουν καποιες λυσεις τα παιδια για να κανεις την δουλεια με καποια προγραμματα.

 

Και μιας και δεν ειδα μεχρι εκει απαντηση σου οτι λυθηκε, σου εγραψα να μπεις με ενα Live usb/dvd Linux και να διαγραψεις απο εκει το αρχειο αυτο, και απλα σου εξηγησα τον τροπο που θα το κανεις.

Μεχρι ομως να γραψω το μηνυμα μου, απαντησες εσυ ενα λεπτο πριν οτι το θεμα σου λυθηκε με το unlocker start. Ολα αυτα στο #12 και #13 ποστ.  :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...