Προς το περιεχόμενο

Απολύτως ασφαλή τα Galaxy S7 και S7 Edge δηλώνει η Samsung


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μπερδευτεί, τελικά τι έφταιγε με τα Note και σκάγανε; Η ίδια η Samsung ξέρει; Αν φταίγανε μόνο οι μπαταρίες, γιατί έπρεπε να σταματήσει η παραγωγή του κινητού; Προσωπικά, το μόνο που με ενδιαφέρει πλέον στην όλη ιστορία είναι η αιτία του προβλήματος.

Οχι δεν εχουν βρει νομιζω.

http://trelipareanews.com/agnosti-parameni-etia-ton-ekrixeon-sto-galaxy-note-7/

 

Τουλαχιστον ετσι ειχαν πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι παράλογο όταν πληρώνεις τόσα λεφτά σε μια μεγάλη εταιρία που έχει όνομα να υπάρξει στην πορεία κάποιο ελάττωμα ή περιορισμός  

Σε ποστ για Samsung αρχίζεις comment war περι Apple? Φτάνει πιά αυτή η ανασφάλεια, πραγματικά κουράζει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν σκασει και iphone7 αν δε κανω λαθος και εχει εμφανηστει και touch desease καπως ετσι λεγεται αν δε κανω λαθος που το αναγνωρησε και η apple και ειπε πως φτιαχνει τη ζημια μονο με 149δολαρια!!@Απο δικο τους λαθος κατασκευαστικο χωρης πτωσεις η οποιαδηποτε ζημια και αντι να τα φτιαχναν τζαμπα η να αντικαταστεισουν ζητανε και λεφτα!!Αυτο ειναι πραγματικη κοροηδια!@Τουλαχηστον η σαμυ παραδεχτηκε το λαθος της και ζητησε συγνωμη!@Οσο για τις μπαταριες ακουσα πολα αλα ευτηχως μεχρι σημερα δε μου εχει τυχη.Μεσα στα προσπεκτ ενος καινουργιου σμαρτφοουν γραφει αρκετα αιτια εκρηξης και γραφει τι πρεπει να αποφυγεις τουλαχηστον στα σαμσουνκ οποτε αν καποιος τραμπακουλας πηρε το κηνητο και τοκανε κατι και προκαλαι εκρηξη δε φταιει η σαμσουνκ.Αλα υπαρχουν και αυτοι που απλα τους ετηχε χωρης να το ζορησουν στη φορτιση.Ειναι να μη σου τυχει λεω γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 1000% σίγουρος πως αν έσκαγαν τα iPhone 7 τότε η Apple θα έριχνε το φταίξιμο στον καταναλωτή και σιγά μην παραδεχόταν ποτέ η ίδια πως είναι δικό της φταίξιμο - το πολύ πολύ θα έλεγε να πληρώσεις 100€ για αλλαγή της μπαταρίας !!!

αυτό είναι σωστος τροπος...θες ,δεν θες πηγαινε αλλου.εσυ φταις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω στοίχημα ότι ΚΑΙ τα Νοτε και τα σ7 που σκάσανε ήταν με aftermarket φορτιστές (αυτοκινήτου-Powerbanks-κτλ από Κίνα που υπερθερμάνανε την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποστ για Samsung αρχίζεις comment war περι Apple? Φτάνει πιά αυτή η ανασφάλεια, πραγματικά κουράζει!

 

Μόνο εγώ δηλ το κάνω ?? Είναι πολύ φυσικό να γίνεται comment war γιατί είναι απαράδεχτο όταν πληρώνεις τόσα λεφτά στην πορεία να υπάρχουν προβλήματα,,, γιατί δηλ πριν 3 χρόνια δεν υπήρξαν τέτοιου είδους προβλήματα ???? 

 

αυτό είναι σωστος τροπος...θες ,δεν θες πηγαινε αλλου.εσυ φταις.

 

Γι αυτό λέμε ότι η εταιρία αυτή κοροιδεύει πολύ τον καταναλωτή και μερικοί δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα και αν βλέπεις ένα comment που είναι παράλογο πως να μην αντιδράς ???

 

Και η Samsung κάνει χαζομάρες γιατί πλέον σιγά σιγά ακολουθεί την Apple και θα γίνουν 2 σε 1.

 

Η όλη ουσία είναι ότι ειδικά η Apple δουλεύει πάρα πολύ τον κόσμο (ειδικά με την SD) και λένε πράγματα που δεν κολλάνε με τα σημερινά δεδομένα + που το κόστος παραείναι αυξημένο και αδικαιολόγητο.

 

Σου πουλάει iPhone στα 800€ και κατασκευαστικά κάνει ~200€ - πως ο άλλος να μην κάνει comment war από την στιγμή που πληρώνει κάποιος τόσα λεφτά ?? Τα λεφτά δεν τα πετάμε έτσι χωρίς να ξέρουμε τι δίνουμε !!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ δηλ το κάνω ?? Είναι πολύ φυσικό να γίνεται comment war γιατί είναι απαράδεχτο όταν πληρώνεις τόσα λεφτά στην πορεία να υπάρχουν προβλήματα,,, γιατί δηλ πριν 3 χρόνια δεν υπήρξαν τέτοιου είδους προβλήματα ???? 

 

 

Γι αυτό λέμε ότι η εταιρία αυτή κοροιδεύει πολύ τον καταναλωτή και μερικοί δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα και αν βλέπεις ένα comment που είναι παράλογο πως να μην αντιδράς ???

 

Και η Samsung κάνει χαζομάρες γιατί πλέον σιγά σιγά ακολουθεί την Apple και θα γίνουν 2 σε 1.

 

Η όλη ουσία είναι ότι ειδικά η Apple δουλεύει πάρα πολύ τον κόσμο (ειδικά με την SD) και λένε πράγματα που δεν κολλάνε με τα σημερινά δεδομένα + που το κόστος παραείναι αυξημένο και αδικαιολόγητο.

 

Σου πουλάει iPhone στα 800€ και κατασκευαστικά κάνει ~200€ - πως ο άλλος να μην κάνει comment war από την στιγμή που πληρώνει κάποιος τόσα λεφτά ?? Τα λεφτά δεν τα πετάμε έτσι χωρίς να ξέρουμε τι δίνουμε !!!!

Αν για 10 μερες συνεχομενα, σου προβαλω σκηνες απο ανθρωπους που πεφτουν απο οροφοδιαμερισματα, θα πας κι εσυ να πεσεις απο οροφοδιαμερισμα;

Επειδη το κανανε κι αλλοι;

Λιγη συγκρατηση δεν βλαπτει, δεν εισαι εξυπνος επειδη αγορασες ενα διαφορετικο προιον. Καταναλωτης εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω πως είναι λάθος μια τέτοια ανακοίνωση μιας και δημιουργεί υποψίες ακόμη και σε αυτούς που ήταν ...ήσυχοι. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν κάθεσαι να σχολιάζεις την κάθε "καταγγελία" που εμφανίζεται στο internet!

 

 

Να τα λες συνέχεια αυτά σε κάθε topic -σχετικό ή μη- για να ...παρηγοριέσαι! :P

Αν καείς με το χυλό, φυσάς και το γιαούρτι, αγαπητέ. :P

 

Πάντως και 100 συσκευές να βγήκαν ελαττωματικές, στα 5.000.000 κομμάτια, το ποσοστό αστοχίας είναι 0,002%. Δεν είμαι σίγουρος ότι το ποσοστό είναι τόσο τραγικό. Δεν είμαι ειδικός βέβαια, οπότε μπορεί και κάποιος ειδικός να γέλαγε με το νούμερο και να το θεωρούσε απογοητευτικό. Όπως και να έχει, αν δεν είχαμε το internet, χαμπάρι δε θα έπαιρνε κανένας και η Samsung, ίσως να το χειριζόταν πιο σωστά, χωρίς "σπαστικές" κινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ δηλ το κάνω ?? Είναι πολύ φυσικό να γίνεται comment war γιατί είναι απαράδεχτο όταν πληρώνεις τόσα λεφτά στην πορεία να υπάρχουν προβλήματα,,, γιατί δηλ πριν 3 χρόνια δεν υπήρξαν τέτοιου είδους προβλήματα ???? 

 

 

Γι αυτό λέμε ότι η εταιρία αυτή κοροιδεύει πολύ τον καταναλωτή και μερικοί δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα και αν βλέπεις ένα comment που είναι παράλογο πως να μην αντιδράς ???

 

Και η Samsung κάνει χαζομάρες γιατί πλέον σιγά σιγά ακολουθεί την Apple και θα γίνουν 2 σε 1.

 

Η όλη ουσία είναι ότι ειδικά η Apple δουλεύει πάρα πολύ τον κόσμο (ειδικά με την SD) και λένε πράγματα που δεν κολλάνε με τα σημερινά δεδομένα + που το κόστος παραείναι αυξημένο και αδικαιολόγητο.

 

Σου πουλάει iPhone στα 800€ και κατασκευαστικά κάνει ~200€ - πως ο άλλος να μην κάνει comment war από την στιγμή που πληρώνει κάποιος τόσα λεφτά ?? Τα λεφτά δεν τα πετάμε έτσι χωρίς να ξέρουμε τι δίνουμε !!!! 

Ρε παλικάρι μου ψυχικό είναι το πρόβλημα σου; ο τίτλος του άρθρου αναφέρει: απολύτως ασφαλή τα "Galaxy s7 και s7 edge" τα iPhone και η Apple που κολλάνε; Έχεις και άλλους δυο τρεις σε σιγοντάρουν, πάτε καλά ρε; σοβαρευτείτε λίγο και μείνετε στο θέμα, δεν βαριέστε τα ίδια και τα ίδια να γράφετε για την Apple σε κάθε άσχετο άρθρο που δεν έχει να κάνει με την εταιρία; Ανοίξτε ένα δικό σας άρθρο και βγάλτε την χωλή σας άμα θέλετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καείς με το χυλό, φυσάς και το γιαούρτι, αγαπητέ. :P

 

Πάντως και 100 συσκευές να βγήκαν ελαττωματικές, στα 5.000.000 κομμάτια, το ποσοστό αστοχίας είναι 0,002%. Δεν είμαι σίγουρος ότι το ποσοστό είναι τόσο τραγικό. Δεν είμαι ειδικός βέβαια, οπότε μπορεί και κάποιος ειδικός να γέλαγε με το νούμερο και να το θεωρούσε απογοητευτικό. Όπως και να έχει, αν δεν είχαμε το internet, χαμπάρι δε θα έπαιρνε κανένας και η Samsung, ίσως να το χειριζόταν πιο σωστά, χωρίς "σπαστικές" κινήσεις.

 

Μονος σου τα λες, μονος σου παραδεχεσαι το λαθος στην τραγικη συλλογιστικη σου για τα νουμερα που παρεθεσες (που ειναι και λαθος).

Επισης το θεμα δεν ειναι πώς το χειριστηκε η σαμυ (που εκανε ο,τι καλυτερο μπορουσε για να μην πεσει κι αλλο η μετοχη της). Ειναι αυτο καθαυτο το γεγονος της αναφλεξης.

Ακου κει λογικη. Ημαρτον δλδ, προτιμας να μην ειχαμε ιντερνετ για να το "χειροζοταν καλυτερα" η σαμμυ;;;

Λογω ιντερνετ πηρε τις διαστασεις που επρεπε να παρει για να ληφθουν επιτελους μετρα! Δεν ζουμε στο 1980, αλλα στο 2016! Στειλε κανενα βιογραφικο προς κορεα μερια, θα εκτιμησουν νομιζω τις συγκαληπτικες σου τασεις.

 

Παρολαυτα βεβαια, μπαινεις σε τεχνολογικο φορουμ να σχολιασεις μεσω "ιντερνετ" και να υπεραμυνθεις της αποψης σου υπερ της εταιριας που θα εθεωρειτο ηθικος αυτουργος για τυχον θανατους μεσα απο τα προϊοντα της.

 

Ε ρε, σας κανει και μαγκες μερικους το ινσομνια εδω μεσα και δεν λετε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Note7 σκαγανε γιατι υπηρχε εξογκωμα στην θεση της μπαταριας το οποιο μετα το πρεσσαρισμα του καπακιου πιεζε την μπαταρια και μειωνε την αποσταση μεταξυ των δυο φυλλων λιθιου. Μετεπειτα σε καθεστως φορτισης βραχυκυκλωνε και αναφλεγωταν. Οι μπαταριες ηταν καλες καθως και ο ελεγκτης φορτισης. Οσοι εχουν Νοτε7 μπορουν να το επισκευασουν για αυτο και εκτιναχτηκε η τιμη του στα 1600 ευρω στο ebay. Ενα απλο κατασκευαστικο λαθος στο σασι και....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...