Προς το περιεχόμενο

Ακριβή H110 ή φτηνή B150;


Speculoos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Radiohead αυτή τη ρημάδα τη gigabyte όλο την ψάχνω και όλο μου ξεφεύγει από το οπτικό μου πεδίο. Μακράν καλύτερο mobo ποιοτικά, με πιο στιβαρή ψύκτρα στα vrm, λιγότερες usb όντως αλλά το εν λόγω είναι quality mobo, δείχνει κιόλας το pcb μακράν πιο ποιοτικό από αυτό της asrock που δείχνει σαν ψεύτικό.  Από εμένα βουρ στην gigabyte που προτάθηκε παραπάνω, αν εσύ speculoos δεν χρειάζεσαι της επιπλέον usb της asrock η gigabyte είναι πολύ ανώτερο board ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά για το χρώμα περισσότερο και οι δύο καλές επιλογές είναι. Επίσης οι θέσεις για σκληρούς-οπτικά θεωρώ καλύτερα απο δεξιά και πλάι παρά φάτσα και κάτω. Μίζερο βέβαια αλλα λέμε γιατο καμπλομάνατζμεντ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η giga το ίδιο λεπτό pcb έχει, δεν θα δει διαφορές.

 

Φυσικά ο +1 χρόνος εγγύηση είναι μεγάλο ατού.

 

Από απορία τσέκαρα από το πλάι τις εικόνες των δύο μητρικών και είδα πως η giga έχει λίγο πιο λεπτό pcb τελικά και ας δείχνει πιο ποιοτικό board από την asrock  :ph34r: , βιάστηκα να μιλήσω έχοντας μείνει στην τακτική που έκανε η asrock στα τελευταία amd boards, διόρθωσα και το μήνυμά μου, όλα οκ :D. Όσο για τα υπόλοιπα περί εγγύησης συμφωνώ, έχει και ένα επιπλέον phase η gigabyte για τις ram, είναι 4+2 συνολικά, η asrock είναι 4+1 ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την red devil την έχω ήδη σπίτι, μόνο μητρική και SSD δεν έχω πάρει ακόμα. :-(

αν την καρτα δεν την εχεις ανοιξει και την εχεις παρει τωρα εδω και 7 μερες  μπορεις να την επιστρεψεις αν δεν εχει ανοιχτει και να πας να παρεις αλλη ιδαλος πουλα την εδω στο σιτε και παρε καποια αλλη π θα σ πρωτινουν τα παιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε χε, στην αρχή όταν έφτιαχνα το σύστημα πήγαινα αρχικά για τις δυο μητρικές που προτείνετε (Pro4S/3.1 και ΗD3P) αλλά μετά σκέφτηκα, αξίζει να δώσω 90 ευρώ όταν έχω ένα στικ μνήμης, 3 σκληρούς (έχω και δυο DVD αλλά μάλλον δε θα ζήσουν) και μια κάρτα γραφικών χωρίς διάθεση να ασχοληθώ ποτέ με crossfire/sli και δεν με βλέπω στο άμεσο μέλλον να πηγαίνω για M.2; Οπότε είπα να εξοικονομήσω κάποια χρήματα πηγαίνοντας σε φτηνότερη B150 ή σε μια καλή H110.

 

Tην κάρτα γραφικών την έχω πάνω από βδομάδα και φυσικά την άνοιξα day1 σιγά μην περίμενα :D Και λίγο δύσκολο να την βάλω στις αγγελίες εδώ αφού μένω στην άλλη άκρη της Ευρώπης :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χε χε, στην αρχή όταν έφτιαχνα το σύστημα πήγαινα αρχικά για τις δυο μητρικές που προτείνετε (Pro4S/3.1 και ΗD3P) αλλά μετά σκέφτηκα, αξίζει να δώσω 90 ευρώ όταν έχω ένα στικ μνήμης, 3 σκληρούς (έχω και δυο DVD αλλά μάλλον δε θα ζήσουν) και μια κάρτα γραφικών χωρίς διάθεση να ασχοληθώ ποτέ με crossfire/sli και δεν με βλέπω στο άμεσο μέλλον να πηγαίνω για M.2; Οπότε είπα να εξοικονομήσω κάποια χρήματα πηγαίνοντας σε φτηνότερη B150 ή σε μια καλή H110.

 

Tην κάρτα γραφικών την έχω πάνω από βδομάδα και φυσικά την άνοιξα day1 σιγά μην περίμενα :D Και λίγο δύσκολο να την βάλω στις αγγελίες εδώ αφού μένω στην άλλη άκρη της Ευρώπης :)

μπορεις ν την στηλεις μ courier απο εκει π εισαι αν την βαλεις αγγελια την καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις ν την στηλεις μ courier απο εκει π εισαι αν την βαλεις αγγελια την καρτα

Σταμάτα μωρέ φτάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...