Προς το περιεχόμενο

πρόταση - συμβουλή για ράφια


Silenzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα,

 

έχω μια αποθήκη όπου έχω στοιβαγμένα πράγματα όπως να ναι, το ένα πάνω στο άλλο και δε μπορώ να βρω κάτι όταν το θέλω, ήρθε τις προάλλες ενα διαφημιστικό μαιλ απο you με γαλβανιζέ ραφιέρες και μου άρεσε σαν ιδέα.

 

π.χ. Link.png Site: http://www.you.gr/verada-khpos/diafora-voithitika/rafieres-ntoulapes-baoula/galvanize-metalliki-rafiera-unimac-me-5-rafia-(2) Link.png Site: http://www.you.gr/verada-khpos/diafora-voithitika/rafieres-ntoulapes-baoula/galvanize-metalliki-rafiera-unimac-me-5-rafia-6104 κλπ

 

αυτά τα συγκεκριμένα έπιπλα θέλουν και στήριξη στο τοίχο ή είναι αυτόνομα και σταθερά ? υπάρχει άλλη εναλλακτική πρόταση από κάποιο έμπειρο ? πρόταση με λινκ για το προιόν θα ήταν προτιμότερη.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω θέλει στήριξη. λεπτά τα βλέπω τα 4 κάθετα. τωρα βεβαια εξαρτάται τι θα βαλεις πάνω.

40 κιλα ανα ράφι λεει. εγώ παντως όπως την κόβω δε θαβαζα 160 κιλα πανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ράφια τύπου dexion από ότι βλέπω σε φωτος στο google είναι ανεξάρτητα. Σωστά ? δηλαδή δε θέλουν και τρύπα στον τοίχο ? τα συναρμολογώ όμως χωρίς σχέδιο λογικά όπως κάτι έτοιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμείς κάτι τέτοια έχουμε στην αποθήκη, όλος ο ένας τοιχος μέχρι το ταβάνι και φουλ φορτία. Δεν ξέρω λεπτομέρειες βέβαια γιατί τα βρήκαμε εδώ όταν ήρθαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμείς κάτι τέτοια έχουμε στην αποθήκη, όλος ο ένας τοιχος μέχρι το ταβάνι και φουλ φορτία. Δεν ξέρω λεπτομέρειες βέβαια γιατί τα βρήκαμε εδώ όταν ήρθαμε.

τα έχετε βιδωμένα στον τοίχο ? ή είναι ανεξάρτητο σαν έπιπλο και στέκεται μόνο του και απλά ας πούμε ακουμπάει στον τοίχο ?

 

ρωτάω γιατί εκείνο το δωμάτιο που το έχω σαν αποθήκη μελλοντικά θα γίνει λεβητοστάσιο και γι αυτό θα ήθελα να αποφύγω τρύπες στον τοίχο και θα προτιμούσα έπιπλο που να μπορεί να μετακινηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την ραφιέρα που δείχνεις την είχα πάρει με 10 γιουροζ πριν 2 χρόνια από ΙΚΕΑ. Στο προηγούμενο σπίτι την είχα στερεωμένη βιδωμένη στον τοίχο, αλλά πλέον δοκίμασα και την έχω να στέκεται μόνη της απλά να ακουμπά στον τοίχο. Και όλα καλά :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαντηθηκε ηδη.Εξαρταται τι θα βαλεις και πως θα το βαλεις.Υπαρχουν και βαρεως τυπου που τους χωνεις κατι τονους με κλαρκ και δεν καταλαβαινουν τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε σε dexion στυλ λύση

 

Αντέχουν αρκετό βάρος και δένονται και εύκολα.

 

Δεν θέλουν τρύπες σε τοίχους κτλπ

 

Το στήνεις και το φορτωνεις αβερτα πράμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...