Προς το περιεχόμενο

τελικά στήν αγγλία η ειναι πολύ πίσω η εμείς ειμαστε πολύ μπροστά ?


aristos12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον παιδες...

καποιος καποτε ειπε οτι τα τυχερα παιγνια ειναι μια μορφη εξτρα φορου για οσους δεν ξερουν μαθηματικα..

αν καποιος γνωριζει μαθηματικα δημοτικου, καταλαβαινει ευκολα οτι δεν υπαρχει περιπτωση απατης, ή παρασπονδιας του ΟΠΑΠ , δεν χρειαζεται καν... εχει τους αριθμους και την γκανιοτα με το μερος του....

επειδη ξερω μαθηματικα (δημοτικου, γιατι ειμαι των θεωρητικων) θα αναφερω μονο την ταπεινη περιπτωση κερδους 1+1 στον οπαπ.... που """πληρωνει"""" 1.50 ευρω...

 

πιθανοτητα περιπου 1 στις 900...

τα συμπερασματα δικα σας :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Καπου στις 1:50 το 1+1. Δεν βγαζει απο τις πιθανοτητες, αυτες καθοριζουν τους νικητές. Ο οπαπ βγαζει απο τις στηλες.

 

Πχ μετα τα 13εκ ο οπαπ ρισκαρει 600κ + 170κ + ~200κ δηλαδη πες 1εκ

Παιζουν 3,9εκ στηλες ή 1,95εκ €

 

Εχει τζακ ποτ στο ενα και δυο ετσι δινει μονο 200κ απο το 1εκ που ρισκαρε, φυσικα πηρε πισω 1,95εκ αρα ουσιαστικα εβγαλε 1,75εκ μονο με μια εγγυητικη που μπορει να ηταν και καποιο βοσκοτοπι.

 

Παμε στην επομενη.

3,7 στηλες ή 1,85εκ€

Ο οπαπ τωρα ρισκαρει 750κ + 340κ + ~200κ δηλαδη 1,3εκ€. Το πρωτο εχει τζακ ποτ ετσι απο τα 1,3 που ρισκαρε, δινει τα 550κ αλλα τσιμπισε 1,85εκ

 

 

Επομενη

4,6εκ στηλες ή 2,3εκ€

Ρισκαρει 1,2 + 200κ + ~200κ δηλαδη 1,6. Το πρωτο παλι τζακ ποτ ετσι δινει 400κ... και παιρνει πισω 2,3εκ

 

Παμε στην επομενη

Στηλες 4-5εκ (δεν εγινε ακομα)

Ρισκαρει 1,5εκ +200κ + ~200κ δηλαδη 1,9εκ και παιρνει πισω πες 2εκ

 

Οι πιθανότητες ειναι 50-50 να τα δωσει ή να γινει τζακ ποτ. Ας πουμε τα δινει. Ποσα τσιμπισε;

1,95+1,85+2,3+2= 8εκ

Ποσα εδωσε

200κ+550κ+400κ+1,9εκ=3εκ

 

Προφιτ 5εκ

 

Για να χασει ο οπαπα θα πρεπει να πεσει εξω στη στατιστικη και να σταθει ατυχος, και ολα αυρα στη πρωτη κληρωαη. Πχ να παιχτουν 1εκ στηλες και να πιασουν το 5+1. Κατι απιθανο επειδη ο οπαπ εχει μεγαλο στοχο στο προφιτ, πανω απο 100%

 

 

Ον τοπικ, ναι ο οπαπ κλεβει. Το τζακ ποτ σημερα επρεπε να ειναι 6εκ+++++

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ειναι 1 στις 50 το 1+1 φιλε, το βγαλαμε με τον κολλητο μου πριν κατι μερες που επαιζε παλι η μιση ελλαδα... καπου 1 στις 900 που εγραψα ειναι... καπου κατι σου ξεφυγε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, ακόμα και την εγκληματικότητα να βγάλεις "έξω" (που έτσι όπως είναι η κατάσταση παίζει δυνατά) πάλι δεν είναι για να λες ότι κέρδισες. Τουλάχιστον στην Ελλάδα.

Αφού μόλις μαθευτεί ξαφνικά θα σε "θυμηθούν" όλοι (και πάντα έχοντας μια δακρύβρεχτη ιστορία). Από τον γείτονα με τον οποίο τσακωνόσουν μέχρι χθες μέχρι τον 8ο ξάδερφο του οποίου την ύπαρξη αγνοούσες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εαν κέρδιζα ποτε(τελείως απίθανο) δε θα ήθελα να μαθευτεί το ονομά μου.

Κλέφτες,συγγενείς,απταεώνες,κτλ.....

Θα τα έβαζα όλα στη τράπεζα και δεν θα το έλεγα σε κανέναν.Θα ζούσα όλη μου τη ζωή με αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ....ντρεπομουν παντως να εμφανιστω , αν ειχα κερδισα 14 εκ και την αλλη μερα πηγαινα να ξαναφτιαχνω τουαλετες και σιφονια  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι 1 στις 50 το 1+1 φιλε, το βγαλαμε με τον κολλητο μου πριν κατι μερες που επαιζε παλι η μιση ελλαδα... καπου 1 στις 900 που εγραψα ειναι... καπου κατι σου ξεφυγε..

 

ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πιθανότητα για 5+1 Επιτυχίες   0,0000%      ή 1 στις 24.435.180

Πιθανότητα για 5+0 Επιτυχίες   0,0001%      ή 1 στις 1.286.062

Πιθανότητα για 4+1 Επιτυχίες   0,0008%      ή 1 στις 122.176

Πιθανότητα για 4+0 Επιτυχίες   0,0156%      ή 1 στις 6.430

Πιθανότητα για 3+1 Επιτυχίες   0,0319%      ή 1 στις 3.133

Πιθανότητα για 3+0 Επιτυχίες   0,6065%      ή 1 στις 165

Πιθανότητα για 2+1 Επιτυχίες   0,4043%      ή 1 στις 247

Πιθανότητα για 2+0 Επιτυχίες   7,6824%      ή 1 στις 13

Πιθανότητα για 1+1 Επιτυχίες   1,8700%      ή 1 στις 53

Πιθανότητα για 1+0 Επιτυχίες 35,5309%      ή 1 στις 3

Πιθανότητα για 0+1 Επιτυχίες   2,6929%      ή 1 στις 37

Πιθανότητα για 0+0 Επιτυχίες 51,1646%      ή 1 στις 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Πιθανότητα για 5+1 Επιτυχίες   0,0000%      ή 1 στις 24.435.180

Πιθανότητα για 5+0 Επιτυχίες   0,0001%      ή 1 στις 1.286.062

Πιθανότητα για 4+1 Επιτυχίες   0,0008%      ή 1 στις 122.176

Πιθανότητα για 4+0 Επιτυχίες   0,0156%      ή 1 στις 6.430

Πιθανότητα για 3+1 Επιτυχίες   0,0319%      ή 1 στις 3.133

Πιθανότητα για 3+0 Επιτυχίες   0,6065%      ή 1 στις 165

Πιθανότητα για 2+1 Επιτυχίες   0,4043%      ή 1 στις 247

Πιθανότητα για 2+0 Επιτυχίες   7,6824%      ή 1 στις 13

Πιθανότητα για 1+1 Επιτυχίες   1,8700%      ή 1 στις 53

Πιθανότητα για 1+0 Επιτυχίες 35,5309%      ή 1 στις 3

Πιθανότητα για 0+1 Επιτυχίες   2,6929%      ή 1 στις 37

Πιθανότητα για 0+0 Επιτυχίες 51,1646%      ή 1 στις 2

δεν νομιζω οτι ειναι ετσι, εκτος αν καπου το μπερδεψαμε εμεις, αν και χλωμο, γιατι σπουδαζει οικονομικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εαν κέρδιζα ποτε(τελείως απίθανο) δε θα ήθελα να μαθευτεί το ονομά μου.

Κλέφτες,συγγενείς,απταεώνες,κτλ.....

Θα τα έβαζα όλα στη τράπεζα και δεν θα το έλεγα σε κανέναν.Θα ζούσα όλη μου τη ζωή με αυτά.

 

Ψωνισες απο κουπες........

 

Πιο ασφαλη ειναι μεσα στο καζανακι παρα σε ελληνικη τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα τζάμπα θέμα που έχει συζητηθεί πολλές φορές με διαφόρους συνομωσιόλαγνους που τρολλάρουν και λένε οτι τα λεφτά πάνε από δω και από κει δεν τα παίρνει αυτός που κέρδισε και μπλα μπλα.

 

Πολύ καλά κάνουν και δεν αναφέρουν ποιος νίκησε, αυτό του έλλειπε κιόλας να κινδυνεύει η ζωή του ή με απαγωγή από την επόμενη κιόλας μέρα. Για μένα ούτε καν το μέρος έπρεπε να λεγόταν και το γεγονός οτι βγαίνει στην φόρα το μέρος προέρχεται κυρίως από τον πράκτορα ο οποίος βγαίνει περήφανος στα κανάλια και μοστράρεται κιόλας για να μαζέψει πελατεία.

 

Το θέαμα με την τεράστια επιταγή το θεωρώ παντελώς γελοίο και γίνεται μόνο και μόνο για λόγους τηλεθέασης. Το να βγαίνουν στην φόρα τα στοιχεία αυτού που νίκησε το θεωρώ απαράδεκτο. Όποιος είναι συνομωσιόλαγνος και πιστεύει τα δικά του είναι και δικό του πρόβλημα και οχι αυτού που νίκησε.

 

Επίσης ένα άλλο θέμα για κάποιες χώρες του εξωτερικού που δεν έχουμε εδώ είναι οτι το χρήμα ειναι μονάχα ηλεκτρονικό, έτσι και απαγωγή να συμβεί, τα λεφτά που θα λάβουν οι απαγωγείς ως λύτρα μπορούν να βρεθούν από τους τραπεζικούς λογαριασμούς και την κίνηση που θα καταγραφεί, δεν υπάρχει μετρητό και τα δικά μας, και μην ακούσω κανένα αντεπιχείρημα περι capital controls και διάφορα τέτοια. Το παραπάνω δεν αναιρεί οτι ακόμα και αυτό να συμβεί στο εξωτερικό με το ηλεκτρονικό χρήμα, ο κίνδυνος ληστείας είναι εξαιρετικά αυξημένος.


 
ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Πιθανότητα για 5+1 Επιτυχίες   0,0000%      ή 1 στις 24.435.180
Πιθανότητα για 5+0 Επιτυχίες   0,0001%      ή 1 στις 1.286.062
Πιθανότητα για 4+1 Επιτυχίες   0,0008%      ή 1 στις 122.176
Πιθανότητα για 4+0 Επιτυχίες   0,0156%      ή 1 στις 6.430
Πιθανότητα για 3+1 Επιτυχίες   0,0319%      ή 1 στις 3.133
Πιθανότητα για 3+0 Επιτυχίες   0,6065%      ή 1 στις 165
Πιθανότητα για 2+1 Επιτυχίες   0,4043%      ή 1 στις 247
Πιθανότητα για 2+0 Επιτυχίες   7,6824%      ή 1 στις 13
Πιθανότητα για 1+1 Επιτυχίες   1,8700%      ή 1 στις 53
Πιθανότητα για 1+0 Επιτυχίες 35,5309%      ή 1 στις 3
Πιθανότητα για 0+1 Επιτυχίες   2,6929%      ή 1 στις 37
Πιθανότητα για 0+0 Επιτυχίες 51,1646%      ή 1 στις 2

 

Οι παραπάνω υπολογισμοί είναι όλοι λάθος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενημερωτικά, και στην Αγγλία που "υπάρχουν νόμοι", όχι σαν εδώ "που τα στήνουν" κτλ., εναπόκειται στη διακριτική ευχέρεια του νικητή το εάν θα εμφανιστεί δημόσια.

 

Με άλλα λόγια, δεν τον υποχρεώνει το National Lottery να φωτογραφηθεί για να "αποδείξει" το οτιδήποτε.

 

Yπάρχουν περιπτώσεις όπου είναι υποχρεωτική η δημοσιοποίηση των στοιχείων του νικητή (στις περισσότερες πολιτείες των ΗΠΑ, λ.χ.), αλλά το National Lottery δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για εσάς αλλά αν κέρδιζα εγώ το Τζόκερ όχι μόνο δεν θα ήθελα να βγω φάτσα κάρτα στην τιβι αλλά ούτε στον κοντινό μου κοινωνικό κύκλο θα το έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αγγλια εχουν απλα διαφορετικο νομο

Παμε παλι για τους αμφισβητιες των παντων (μεχρι και το οτι η γη ειναι σχεδον ελλειψοειδες αμφισβητουν)

ΔΕΔΟΜΕΝΑ

Ο ΟΠΑΠ και ΤΟ ΚΑΖΙΝΟ και πασης φυσεως τυχερα παιγνια βασιζονται στην στατιστικη. ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ=ΓΚΑΝΙΟΤΑ

Οποιος δεν ξερει τι ειναι η γκανιοτα απαγορευεται να μιλαει. ΤΕΛΟΣ

Παμε ξανα. Ο ΟΠΑΠ κερδιζει. Ειναι δεδομενο και μπορειτε να ελεγξετε και ποσο αν βαλετε ποσα δελτια παιχτηκαν και τι κερδη εδωσε πισω. Παμε παρακατω. 

Το αν κλεβει κιολας ΚΑΝΕΙΣ δεν το ξερει. Θα μπορουσε να κλεβει θα μπορουσε και οχι. 

Αλλα δυο δεδομενα. Πρωτον,ολοι οι "γιατι δεν μας λενε τον νικητη" και " απατεωνες ο οπαπ" , δεν ξερετε αν κλεβει. Δευτερον ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ.

Ο οπαπ και το καζινο θα ηταν καθυστερημενοι να κλεβουν οταν ξερουν οτι εχουν σιγουρο μεγαλο κερδος! Ειδικα ο οπαπ που εχει κατι γκανιοτες πχ στο κινο 30%(αδιανοητα κερδη) ενω το καημενο το καζινακι πλουτιζει απο το 2,6% στη ρουλετα.

Παμε και στο "ψεματα μας λενε, κανενα δεν ξερω που να κερδισε". Ε ρε φιλε δηλαδη αμα ηξερες καποιον δεν θα ηταν στημενο και τωρα ειναι? Αυτο ειναι ολη η αποδειξη? Ε κι εγω τυχαινει να ξερω 2 ατομα που κερδισαν ο ενας λαικο λαχειο και ο αλλος 5+1. Ο δευτερος ειχε αγορασει σπιτι και πηρε ραδιοφωνικο σταθμο. και ασχολειται με εστιαση τωρα. Αλλο τιποτα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...