Προς το περιεχόμενο

τελικά στήν αγγλία η ειναι πολύ πίσω η εμείς ειμαστε πολύ μπροστά ?


aristos12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στή χώρα τής τεράστιας διαφθοράς - τής κλεψιάς - τής απατεωνιάς αποκλείεται...  

 νά γίνονται στημένες κληρώσεις σέ διαγωνισμούς π.χ.  στήν τηλεόραση ...

ολα μά ολα τά δώρα τά κερδίζει η ιδια κυρία πάντα .... 

κάποιος εισαγγελέας νά επέμβει γιά νά ελέγξει κ νά προστατέψει τούς ευκολόπιστους - χαζούς - ηλίθιους συνανθρώπους μας

πού παίρνουν μέρος σέ αυτούς τούς διαγωνισμούς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ??

δείτε οπωσδήποτε τό παρακάτω video κ θά καταλάβετε γιατί καραγκιοζιλίκια μιλάμε ....

 

https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiSmM6F7bzQAhUG6xQKHZHbD2gQFggZMAA&url=http%3A%2F%2Fns2.seleo.gr%2Fpolitismos%2Fmme%2F201937-apati-i-symptosi-mia-nikitria-kerdizei-olous-tous-diagonismoys-tis-ellinikis-tileorasis&usg=AFQjCNE8qZknkE7l_NzbgIU9DnOiszCqMA&sig2=f4x3DaMWmKnWWr5PJcfw_Q

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλα ρε συ αυτα ειναι γνωστα

Εδω ραδιοφωνικος σταθμος σαλονικα εδινε καθε μερα galaxy s6 και βρομησε οτι το ονομα του νικητη ηταν παντα φανταστικο. Χα χα χα. Γινονται αυτα εννοειται. 

Αλλα δεν εχουν καμια σχεση με τζογο νομιμο. Οπαπ-καζινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αγγλια εχουν απλα διαφορετικο νομο

Παμε παλι για τους αμφισβητιες των παντων (μεχρι και το οτι η γη ειναι σχεδον ελλειψοειδες αμφισβητουν)

ΔΕΔΟΜΕΝΑ

Ο ΟΠΑΠ και ΤΟ ΚΑΖΙΝΟ και πασης φυσεως τυχερα παιγνια βασιζονται στην στατιστικη. ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ=ΓΚΑΝΙΟΤΑ

Οποιος δεν ξερει τι ειναι η γκανιοτα απαγορευεται να μιλαει. ΤΕΛΟΣ

Παμε ξανα. Ο ΟΠΑΠ κερδιζει. Ειναι δεδομενο και μπορειτε να ελεγξετε και ποσο αν βαλετε ποσα δελτια παιχτηκαν και τι κερδη εδωσε πισω. Παμε παρακατω. 

Το αν κλεβει κιολας ΚΑΝΕΙΣ δεν το ξερει. Θα μπορουσε να κλεβει θα μπορουσε και οχι. 

Αλλα δυο δεδομενα. Πρωτον,ολοι οι "γιατι δεν μας λενε τον νικητη" και " απατεωνες ο οπαπ" , δεν ξερετε αν κλεβει. Δευτερον ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ.

Ο οπαπ και το καζινο θα ηταν καθυστερημενοι να κλεβουν οταν ξερουν οτι εχουν σιγουρο μεγαλο κερδος! Ειδικα ο οπαπ που εχει κατι γκανιοτες πχ στο κινο 30%(αδιανοητα κερδη) ενω το καημενο το καζινακι πλουτιζει απο το 2,6% στη ρουλετα.

Παμε και στο "ψεματα μας λενε, κανενα δεν ξερω που να κερδισε". Ε ρε φιλε δηλαδη αμα ηξερες καποιον δεν θα ηταν στημενο και τωρα ειναι? Αυτο ειναι ολη η αποδειξη? Ε κι εγω τυχαινει να ξερω 2 ατομα που κερδισαν ο ενας λαικο λαχειο και ο αλλος 5+1. Ο δευτερος ειχε αγορασει σπιτι και πηρε ραδιοφωνικο σταθμο. και ασχολειται με εστιαση τωρα. Αλλο τιποτα?

ελπίζω από τά 2 ατομα πού γνωρίζεις πού επιασαν τό τζόκερ ...η μία νά μήν λέγεται αθανασία νταβαρίνου ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως μετα απο αυτο που εγινε στη Σερβια εχω καποιες ενστασεις περι της εγκυροτητας της διαδικασιας εξαγωγης των μπαλακιων.

βάλε και ένα βιντεάκι για να μαθαίνουν οι νεότεροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν ο μικροαστος πιστευει οτι θα του τυχει το 1/24μυρια και εχει κανει και ονειρα τι θα τα κανει τα λεφτα, οταν τελικα αναμενομενα δεν τα πιανει, φανταζεται σκευωριες σκοτεινες, αποδειξη του οτι πιστευει οτι ειναι σημαντικος και "δεν μπορει ρε φιλε να μην εχω κερδισει εστω μια φορα". Δυστυχως καημενε μικροαστε, πιθανοτατα δεν θα κερδισεις ποτε. Καταλαβε το.

Ας ερθει η απελευθερωση του τζογου να γελασω λιγο στο χωριο μου.

Θα κανω δικο μου κινο. Θα στησω δικια μου λοταρια και τους ιδιους κανονες με το κινο και ακομα καλυτερες αποδοσεις, θα βαλω και οποιον θελει το χωριο να τραβαει τα νουμερα . Οποιος κερδιζει θα φαινεται εκεινη την στιγμη. Ε ρε γελια που θα κανω με τα κοροιδα που θα παιρνω το 30% του τζιρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν να μας έλεγες που το στηρίζεις αυτό.

ειπαμε ειναι λαθος...

με φιλο οικονομικαριο βγαλαμε το  1+1 περιπου μια στις 900... και καταληξαμε οτι δεν αξιζει να παμε καν παρακατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στήν αγγλία φίλε μου υπάρχουν νόμοι ,

δέν βγήκε  από μόνος του  ο τυχερός γιά φιγούρα σέ φωτό ,

αλλά σέ υποχρεώνει γιά νά αποδείξει η εταιρία οτι υπάρχει διαφάνεια στά κέρδη  νά δημοσευτούν τά στοιχεία σου,

αλλιώς δέν παίρνεις τά φράγκα ετσι απλά καθαρά κ τίμια ...

αλλά ειπαμε εκεί υπάρχει κ κράτος κ νόμοι 

 

Γράφεις ανακρίβειες. Η Camelot δεν σε υποχρεώνει να βγεις στις εφημερίδες για να σου δώσουν τα λεφτά. 

Άμα θες το κάνεις άμα θες όχι. Αντίθετα, η ανωνυμία σου ΝΟΜΙΚΑ είναι κατοχυρωμένη, και μπορείς να τους τραβήξεις στα δικαστήρια για τεράστιες αποζημιώσεις αν σφυρίξουν το όνομά σου.

 

Ζω Αγγλία, οπότε ξέρω τί παίζει σχετικά μιας και παίζω Lotto & Euromillions

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειμαστε τελειως αγραμματοι σαν λαος (κι εγω μεσα) οποτε λογικο ειναι να λεμε ο οπαπ "κλεβει" κλπ, δεν μας παει το μυαλο σε πιθανοτητες , αριθμους, γκανιοτες κλπ..

 

ποσες φορες εχω ακουσει -και εσεις πιστευω- αυτο που λενε οι γεροι με το κινο, οτι μολις βγει ο ενας αριθμος και το βαλεις στο μηχανημα σου λεει τι κερδισες ασχετα οτι δεν εχουν βγει στην οθονη...

 

ΚΑΙ δεν τους παει καν ο νους οτι η κληρωση εχει βγει και ολο το θεμα ειναι για την "ανδρεναλινη" του θεαματος και για να γινει πιο ελκυστικη η απατη....

 

ουτε για μνημονια δεν ειμαστε σαν λαος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειπαμε ειναι λαθος...

με φιλο οικονομικαριο βγαλαμε το  1+1 περιπου μια στις 900... και καταληξαμε οτι δεν αξιζει να παμε καν παρακατω

 

Βασικά τον Βασίλη ρώτησα, όχι εσένα. Με το δικό σου επιχείρημα(ο κολλητός μου σπουδάζει οικονομικά) δεν αξίζει καν να ασχοληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα πρέπει να απαγορευτεί πλήρως ο τζόγος, τα καζίνο κλπ. Κάποιος πρέπει να προστατέψει τις οικογένειες των εθισμενων.

Μία φορά είχα πάει από περιέργεια στο Λουτράκι και αηδιασα από τα άτομα που είδα εκεί μέσα. Ή τέλος πάντων όσοι έχουν λεφτά για τζόγο στις μέρες μας να πληρώνουν μεγάλο φόρο σύμφωνα με αυτά που παίζουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για μένα πρέπει να απαγορευτεί πλήρως ο τζόγος, τα καζίνο κλπ. Κάποιος πρέπει να προστατέψει τις οικογένειες των εθισμενων.

Μία φορά είχα πάει από περιέργεια στο Λουτράκι και αηδιασα από τα άτομα που είδα εκεί μέσα. Ή τέλος πάντων όσοι έχουν λεφτά για τζόγο στις μέρες μας να πληρώνουν μεγάλο φόρο σύμφωνα με αυτά που παίζουν

Ναι λες και δεν θα στοιχηματίζουν όπου θέλουν πάνω σε ότι θέλουν, ο νόμιμος είναι το πρόβλημα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τον Βασίλη ρώτησα, όχι εσένα. Με το δικό σου επιχείρημα(ο κολλητός μου σπουδάζει οικονομικά) δεν αξίζει καν να ασχοληθώ.

βασικα με εσενα δεν αξιζει καν να ασχοληθω, αλλα κρατα κατα νου οτι ειναι κοντα μια στις 900

 

οποτε πιασε το αβγο και κουρεφτο...

 

τα σεβη μου :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@opcorsa

 

Το 1+1 είναι λάθος. Οι υπολογισμοί σας είναι σωστοί αλλά με λάθος σκεπτικό.

Φαντάζομαι ότι είπατε:

Πόσοι είναι όλοι οι αριθμοί; 45

Τα τζόκερ; 20

45x20=900 

Άρα υπάρχουν 900 πιθανά «ζεύγη» 1+1, άρα η πιθανότητα είναι 1 στις 900.

 

Δεν πάει έτσι όμως, γιατί στο δελτίο δεν επιλέγεις 1 αριθμό και 1 τζοκερ, ούτε κληρώνεται 1+1.

Αν είχες τη δυνατότητα να κάνεις κάτι τέτοιο τότε πράγματι η πιθανότητα να πιάσεις 1+1 θα ήταν 1 στις 900.

Επιλέγεις (στην απλή στήλη) 5 αριθμούς και 1 και κληρώνονται 5 + 1.

Άρα οι πιθανότητες να πετύχεις τον 1 αριθμό από τους 45 αυξάνονται.

 

Συγκεκριμένα: (θα το γράψω όσο πιο απλά γίνεται)

 

Για να κερδίσεις 1 αριθμό «πάνω», υπάρχουν πέντε τρόποι

(ή θα πιάσεις τον πρώτο που βγήκε από την κληρωτίδα, ή τον δεύτερο, ή τον τρίτο, κ.ο.κ.)

Μετά δε θέλουμε να κερδίσουμε άλλο (για το παράδειγμά μας).

Άρα πρέπει να συμπληρώσουμε την πεντάδα μας με τέσσερις από τους αριθμούς που δεν κληρώθηκαν.

Αφού κληρώνονται πέντε και όλοι είναι 45, οι αριθμοί που χάνουν είναι 40.

Από αυτούς τους 40 πρέπει να φτιάξουμε τετράδες.

Οι πιθανές τέτοιες τετράδες είναι (συνδυασμοί, google it όποιος δεν το ξέρει/θέλει να το μάθει):

post-175401-0-03209600-1479843788_thumb.gif

Τώρα κάθε τέτοια τετράδα πρέπει να την «παντρέψουμε» με τον αριθμό που πιάσαμε, που είπαμε υπάρχουν 5 τρόποι να τον πετύχουμε. Άρα

post-175401-0-08528700-1479843883.gif

post-175401-0-08528700-1479843883.gif

 

Αυτοί λοιπόν είναι οι τρόποι να πιάσουμε 1 αριθμό πάνω.

Την πιθανότητα να συμβεί αυτό θα τη βρούμε αν διαιρέσουμε με όλες τις δυνατές πεντάδες που είναι:

post-175401-0-50386700-1479843995_thumb.gif

 

Τελικά η πιθανότητα να πιάσουμε έναν αριθμό «πάνω» χωρίς το τζόκερ είναι:

post-175401-0-44978600-1479845857_thumb.gif ή περίπου 1 στις 3

 

Και για να πιάσουμε 1+1 θα πρέπει να την διαιρέσουμε με το 20 (που είναι τα τζόκερ):

post-175401-0-34126500-1479846195_thumb.gif ή περίπου 1 στις 53

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λες και δεν θα στοιχηματίζουν όπου θέλουν πάνω σε ότι θέλουν, ο νόμιμος είναι το πρόβλημα... :P

Σωστο αλλά δεν μπορεί το κράτος να παρασύρει τους πολίτες.

Παλιά υπήρχε παράνομο γραφείο στοιχημάτων ακριβώς δίπλα σε αστυνομικό τμήμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...